Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Aforystyczne błyski

Ikona
(Zam: 09.11.2010 r., godz. 11.45)

Trafne, intrygujące, zachęcające do refleksji – takie są aforyzmy Józefa Bułatowicza, które znalazły się w wydanym właśnie zbiorze „Błyski i przebłyski”.

To już trzydziesta czwarta publikacja w dorobku Józefa Bułatowicza, który zadebiutował w 1969 r. w „Głosie Nauczycielskim” właśnie aforyzmem. Po ponad czterdziestu latach od tego wydarzenia wciąż wierny jest temu gatunkowi. Ukazujące się nakładem Ludowej Spółdzielni Wydawniczej „Błyski i przebłyski” to, jak pisze autor przedmowy do tego wydawnictwa Kazimierz Słomiński, „raczej swoisty notatnik, w którym aforysta stara się zapisać własne widzenie i odczuwanie świata”. Autor wciąż z niezmienną świeżością spojrzenia ukazuje codzienność. „Twórcy nieobce jest zdziwienie światem, jego oswajanie i próba zrozumienia. Skala wrażliwości autora pozwala zatrzymać się nad tym, co, wydawałoby się, powinno być oczywiste, ale okazuje się nieoczekiwane” – pisze dalej K. Słomiński.
Józef Bułatowicz opublikował do tej pory wiele książek zawierających aforyzmy, chociażby „Kąt widzenia” (1990), „Wątpię więc myślę” (1998), „Zezem o kobietach” (2001), „Zezem o mężczyznach” (2006) oraz polsko-niemiecka i polsko-ukraińska edycja „Na ścieżkach myśli” (2009 i 2010). Wciąż czuje potrzebę pisania aforyzmów. I dobrze, bo robi to naprawdę po mistrzowsku.

Książka „Błyski i przebłyski” ukazała się pod koniec października tego roku. Ilustracjami opatrzył ją Jacek Frankowski. W publikacji znalazły się aforyzmy o mężczyznach, o polityce, pieniądzach, uczuciach i in. Znajdziemy więc tu myśli na prawie każdą okazję. W obliczu zbliżających wyborów warto też zajrzeć do rozdziału „Nasza władza kochana”.
Książka jest do kupienia w warszawskich księgarniach.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl