Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda

Wyróżnieni przez prezydenta

Ikona
(Zam: 02.05.2013 r., godz. 10.30)

Z okazji zbliżającej się 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 26 kwietnia czterdziestu mieszkańców Mazowsza otrzymało z rąk wicewojewody Dariusza Piątka odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród w ten sposób wyróżnionych są dwaj wyszkowianie – Julian Bielawski i Paweł Różański.

Julian S. Bielawski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Paweł Różański – Brązowym Krzyżem Zasługi Pan. Obaj są członkami Ligi Morskiej i Rzecznej.
Krzyż zasługi jest nagrodą dla osób, których działania na rzecz państwa lub obywateli przekroczyły zakres zwykłych obowiązków, przynosząc znaczną korzyść krajowi, nadawany jest również za ofiarną działalność publiczną i charytatywną oraz niesienie pomocy, jak również za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
***
Dzień później rozpoczęły się obchody 95. rocznicy działalności Ligi Morskiej i Rzecznej. Ich inauguracja odbyła się na posiedzeniu zarządu głównego LMiR w Ulanowie na Podkarpaciu. Głównym tematem konferencji było „Znaczenie Flisactwa i Ligi Morskiej i Rzecznej w Polsce”. Po zakończeniu obrad uczestnicy konferencji wzięli udział w spływie galarami po Sanie i degustacji potraw regionalnych. Następnego dnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami Sandomierza.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl