Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaAby było bezpieczniej na drodze

Ikona
(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Długosiodło, 10 kwietnia przystąpili do Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Starym Bosewie.

Głównym założeniem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Konkurs składał się z III etapów. W pierwszej kolejności uczestnicy pisali test sprawdzający teoretyczną wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i prawidłowego zachowania na drodze. Następnie drużyny przystąpiły do sprawdzianu praktycznego, podczas którego pokonywali na rowerze tor przeszkód drużynowo. W ostatniej kategorii, przedstawiciel każdej szkoły odpowiadał na pytanie z zakresu pomocy przedmedycznej oraz wykonywał opatrunek pozorowanej rany. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła PSP w Długosiodle: Maria Brejnak, Katarzyna Borazon i Mateusz Kot. II miejsce otrzymało PSP w Dalekiem: Julia Uziębło, Dawid Fijałkowski i Bartłomiej Moczydłowski. III miejsce zajął Zespół Szkół w Starym Bosewie: Mariusz Akier, Damian Ordai i Bartłomiej Wróbel.
Wyniki szkół gimnazjalnych przedstawiają się następująco: I miejsce – Zespół Szkół w Starym Bosewie: Kamil Glinka, Szymon Chojnowski i Patryk Groszyk. II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Długosiodle: Weronika Rydzewska, Michał Gąsiewski i Grzegorz Maksiak.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury w Długosiodle.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta