Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

O przełamywaniu własnych barier

Ikona
(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

- Pokonać samego siebie to stać się niepokonanym – mówiła Edyta Jarosz nawiązując do tytułu koncertu organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w ramach cyklu „My też potrafimy”.

Wydarzenie 17 kwietnia odbyło się po raz piąty, tym razem pod hasłem „Pokonaj siebie”. W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” śpiewali, grali i prezentowali przedstawienia podopieczni SOS-W, filii w Gaju i Niegowie.
- Chcemy pokazać jacy jesteśmy twórczy, jaką mamy inwencję – mówiła o idei koncertu dyrektor SOS-W Edyta Jarosz. – Chcemy też okazać wdzięczność tym, którzy nas wspierają, są z nami.
Jeśli sądzić po ilości osób w sali widowiskowej „Hutnika”, to Ośrodek może polegać na licznym gronie – wśród gości był starosta Bogdan Pągowski, członek zarządu powiatu Teresa Trzaska, wyszkowski dziekan ks. Zdzisław Golan, siostry z placówek w Gaju i Niegowie, przedstawiciele instytucji, organizacji, rodzice podopiecznych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, nr 1, wolontariusze z Zespołu Szkół nr 3.
- Grono przyjaciół rozszerza się z roku na rok – podkreśliła E. Jarosz.
Uczniowie SOSW i jego filii przy wsparciu nauczycieli przygotowują koncert przez kilka miesięcy, dla nich to okazja nie tylko do pokazywania swoich umiejętności, ale także pokonywania własnych ograniczeń.
- Najtrudniej jest pokonać samego siebie, czasem myślę, że łatwiej jest zmienić świat – podkreślała dyrektor Jarosz zapraszając do oglądania występów.
Pierwszym akcentem artystycznym tego dnia było pojawienie się na scenie uczniów SOSW, którzy grali do słynnej melodii „Marsza Radeckiego” Johanna Straussa. Widzowie mogli podziwiać przedstawienia teatralne ze starannie dobranymi kostiumami i rekwizytami, film uczniów fili w Niegowie, kabaret, a także występ chóru nauczycielskiego SOSW. Wśród młodych aktorów była Wiktoria Szulkowska – wernisaż wystawy jej prac odbył się dwa dni wcześniej we foyer „Hutnika” .
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl