Wisła pokonana

(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

Mimo dość przeciętnej postawy, WKS Rząśnik wysoko pokonał drużynę Wisły Jabłonna, w spotkaniu rozegranym w ramach rozgrywek A-klasy. Bramki dla drużyny trenera Artura Salamona zdobyli Paweł Osowiecki oraz Grzegorz Abramczyk.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 20 kwietnia w Jabłonnie. Rząśniczanie bardzo szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie Piotr Ciemerych popisał się ładnym podaniem wzdłuż linii bramkowej, a akcję skutecznie zamknął Paweł Osowiecki. Piłkarze WKS-u niestety, nie potrafili pójść za ciosem i zdominować niżej notowanego rywala. Do końca pierwszej połowie gra była bardzo chaotyczna w wykonaniu piłkarzy obydwu zespołów. Mimo kilku dobrych sytuacji bramkowych po stronie WKS-u, wynik nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie rząśniczanie nieco uporządkowali swoją grę. W 64. minucie przełożyło się to na drugą bramkę dla WKS-u. Jej autorem był Grzegorz Abramczyk. Ten sam zawodnik chwilę przed zakończeniem spotkania ustalił wynik na 3:0, wykorzystując dośrodkowanie Bartosza Salamona. WKS mógł wygrać zdecydowanie wyżej, w kluczowych sytuacjach zawodnikom brakowało jednak skuteczności.
Wisła Jabłonna – WKS Rząśnik 0:3 (0:1)
Bramki dla WKS-u: P. Osowiecki 4., G. Abramczyk 64. i 87.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, D. Brejnak, Ł. Golianek, Z. Kałek – A. Borek, B. Salomon, Ł. Gałązka, P. Osowiecki (88. – A. Ciemerych) – P. Ciemerych (68. – A. Nikodemski), G. Abramczyk (88. – P. Abramczyk).
W najbliższym tygodniu WKS rozegra dwa wyjazdowe spotkania, z Mewą Krubin (zaległe spotkanie) oraz KS II Łomianki. Relacje z tych spotkań będzie można przeczytać w następnym wydaniu naszego tygodnika.
Mewa Krubin – GKP II Targówek 6:3
Huragan II Wołomin – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:2
Legion II Warszawa – KS II Łomianki 1:2
GKS Dąbrówka – Tur Jaktorów 6:0
Rządza Załubice – Dąb Wieliszew 2:3