Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaZwycięstwo i przegrana z Błękitnymi

Ikona
(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa spotkania ligowe, w których przeciwnikami drużyny trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego były zespoły Błękitnych z Raciąża oraz Gąbina. Wyszkowianie zanotowali porażkę oraz zwycięstwo, wskutek czego utrzymali drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Pierwsze spotkanie, z Błękitnymi Raciąż, zostało rozegrane w środę 17 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Był to zaległy mecz 1. kolejki rundy wiosennej. Początek spotkania należał do wyszkowian. Już w 7. minucie Bug był o włos od zdobycia bramki. Najpierw piłka, po strzale głową w wykonaniu Damian Kaputa uderzyła w poprzeczkę, dobitka Łukasza Kowalczyka trafiła w słupek, a druga dobitka, ponownie w wykonaniu Kaputa, została zablokowana przez obrońców. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na gospodarzach. W 12. minucie goście przeprowadzili szybką kontrę lewą stroną. Pomocnik Błękitnych, Łukasz Szelągiewicz, bez większych problemów ograł dwóch zawodników Bugu, wpadł na pełnej szybkości w pole karne i uderzył nie do obrony w prawe okienko bramki Derejki. Po stracie gola wyszkowianie próbowali odzyskać inicjatywę i doprowadzić do wyrównania, ich gra niestety pozostawiała sporo do życzenia. Gospodarze wyraźnie nie mieli pomysłu na rozpracowanie obrony gości z Raciąża. Ci ostatni z kolei raz po raz przedzierali się pod pole karne Bugu. Na szczęście jednak nie stwarzali bezpośredniego zagrożenia bramki. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie rywali.
W drugiej odsłonie trener Ogrodziński przeprowadził szereg zmian personalnych, które miały zmienić obraz gry wyszkowskiej drużyny. Na boisku pojawili się Karol Skoczeń, Damian Gałązka i Mateusz Gołębiowski. Trójka ofensywnych graczy wprowadziła początkowo pewne ożywienie na boisku, niestety, nie przełożyło się to na bramki. Goście w drugiej odsłonie skupili się na grze obronnej. Mimo ambitnych prób, piłkarze Bugu byli w środę nie potrafili przełamać defensywy Błękitnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0.
Bug Wyszków – Błękitni Gąbin 0:1 (0:1)
Bug: Ł. Derejko – K. Wiśniewski, A. Chukwuemeka, M. Maciak, R. Nogaj – Sz. Salwin, J. Rejnuś, K. Kaput (46. – D. Gałązka), D. Kaput (46. – M. Gołębiowski) – Ł. Kowalczyk (46. – K. Skoczeń), Ł. Szala (78. – M. Rosiński).
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w ramach zaległej kolejki:
Wisła II Płock – Huragan Wołomin 1:0
Wkra Żuromin – Bzura Chodaków 1:0
KS Łomianki – MKS Przasnysz 2:3
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Narew Ostrołęka 0:2
Błękitni Gąbin – Czarni Węgrów 0:2
Nadnarwianka Pułtusk – Mazur Gostynin 0:0
Mławianka Mława – Kasztelan Sierpc 0:0
Przegrana z niżej notowanym rywalem, w dodatku po dosyć słabej grze, nie nastrajała optymistycznie przed sobotnim starciem na trudnym terenie w Gąbinie. Sytuację skomplikowały również kolejne kontuzje, które wyeliminowały z gry Łukasza Kowalczyka i Damiana Gałązkę. Wyszkowianie bardzo słabo rozpoczęli mecz z Błękitnymi. Do 20. minuty spotkania, piłkarze Bugu właściwie nie istnieli na boisku. Popełniająca dużo błędów własnych drużyna bardzo szybko straciła dwie bramki. Dodatkowo kontuzjowany został Jakub Rejnuś, za którego na boisku pojawił się Kamil Kaput. Nieoczekiwanie w tym momencie Bug podniósł się z kolan. W 38. minucie spotkania swoją debiutancką bramkę w oficjalnym występie w barwach Bugu zdobył Mateusz Gołębiowski, który przelobował bramkarza. Kilka minut po uzyskaniu bramki kontaktowej, stan meczu wyrównał Karol Skoczeń. Obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 2:2.
Wyszkowianie zaliczyli świetny początek drugiej połowy. Już w 48. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Karol Skoczeń, który pokonał golkipera miejscowych strzałem z linii pola karnego. Bug wyszedł na prowadzenie, rywale jednak nie składali broni. W dalszej części drugiej odsłony wyszkowska ekipa została zepchnięta do defensywy. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego przestawili się na grę z kontry, niestety mimo kilku dobrych sytuacji bramkowych nie zdołali podwyższyć swojego prowadzenia. Na szczęście napór miejscowych wytrzymała obrona Bugu i korzystny rezultat udało się utrzymać do końca meczu.
Błękitni Gąbin – Bug Wyszków 2:3 (2:2)
Bramki dla Bugu: M. Gołębiowski 38., K. Skoczeń 42. i 48.
Bug: Ł. Derejko – K. Wiśniewski, A. Chukwuemeka, M. Maciak, R. Nogaj – Sz. Salwin, J. Rejnuś (25. – K. Kaput), M. Gołębiowski, D. Kaput (90+1. – A. Wróbel) – K. Skoczeń, Ł. Szala (80. – M. Rosiński).
W następnej kolejce Bug podejmie na własnym stadionie drużynę MKS-u Przasnysz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 27 kwietnia, początek o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Nadnarwianka Pułtusk – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:0
Mławianka Mława – KS Łomianki 0:0
Kasztelan Sierpc – Wkra Żuromin 0:5
Mazur Gostynin – Wisła II Płock 2:0
Czarni Węgrów – Błękitni Raciąż 1:0
Narew Ostrołęka – Huragan Wołomin 1:0
MKS Przasnysz – Bzura Chodaków 0:1
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl