Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaModa na życie bez uzależnień

Ikona
(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

Wyszków jest jednym z liderów akcji Profilaktyka a Ty nie tylko na Mazowszu, ale również w kraju. Mnóstwo pozytywnej energii, nowe przyjaźnie, poczucie bezpieczeństwa, rozwijanie pasji. To wszystko gwarantuje udział w przystanku PaT. Tego też nie zabrakło w sobotę.

20 kwietnia w hali widowiskowej WOSiR odbył się II Mazowiecki Przystanek PaT. Organizacją imprezy zajęli się: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Zdzisław Biszewski, mazowiecki komendant wojewódzki Policji – mł. insp. Rafał Batkowski, starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. W akcji brało udział ponad pół tysiąca pasjonatów. Młodzież miała do wyboru 15 warsztatów, wśród nich warsztaty wokalne, hip hopu, radiowe, poetyckie, teatralne, zumby, kulinarne i wiele innych.

Pasjonaci z całej Polski
Program jest coraz bardziej popularny pośród młodzieży. Najlepszą formą dotarcia do młodych ludzi poprzez profilaktykę, jest integracja z rówieśnikami. – Jesteśmy dumni, że nasze miasto może być po raz drugi gospodarzem przystanku PaT – podkreśla rzecznik Komendy Powiatowej Policji, Marta Gierlicka. – Zawdzięczamy to przede wszystkim młodzieży, liderom i koordynatorom – Zenkowi Krawczykowi i Hannie Puławskiej, działającym z ramienia gminy Wyszków – dodaje.
W Przystanku uczestniczyli nie tylko pasjonaci z regionu Mazowsza, ale również młodzież z województwa łódzkiego, śląskiego i opolskiego.
– Rok temu byłem na przystanku w Wyszkowie – informuje Tomek, który przyjechał ze Strzelc Opolskich. – W tym roku są dodatki i ułatwienia dla uczestników. Warsztaty są ciekawe, dodatkowo działają osoby, które pomagają w dotarciu na wybrane warsztaty – dodaje. – Ja uczestniczę w warsztacie zumby. Działam w bazie 2 lata, to było dla mnie oczywiste, żeby przyjechać i spędzić czas na dobrej zabawie, chociaż w tym roku czeka mnie matura – podkreśla.
Uczestnicy Przystanku żyją pasjami, a współcześnie często się pokazuje, czego nie można robić, a rzadko to, co wolno.
Jak podkreśla instruktor grupy teatralnej, zeszłoroczny lider i organizator imprezy, Klaudia Ambroziak w tegorocznej imprezie widać sprawną organizację.
– Zarówno sponsorzy jak i organizatorzy włożyli dużo trudu, pracując nad przygotowaniami już od grudnia.

Bezpieczeństwo to podstawa
PaT to przede wszystkim akcja profilaktyczna. Jest sposobem na pokazanie, iż można świetnie spędzać czas, bez jakichkolwiek używek.
– To moment, kiedy pasja zabiera ten czas, który można przeznaczyć na złe działania – podkreśla Marta Gierlicka.
Podczas przystanku najważniejsze jest bezpieczeństwo pośród wspólnej zabawy, wytwarzając odpowiednią atmosferę.
– W programie są przewidziane występy teatrów – informuje Gierlicka. – Sztuki mają za zadanie przemówić do młodzieży i pokazać, w jak łatwy sposób można się zagubić – dodaje.
W trakcie imprezy, uczestnicy Przystanku PaT spotkali się i pozdrowili z uczestnikami akcji Motoserce.
M.P.

Foto
Przystanek PaT
fot. Monika Pękul 20.04.2013

Foto
Przystanek PaT
fot. Monika Pękul 20.04.2013

Komentarze

Dodane przez Oskar, w dniu 24.04.2013 r., godz. 18.16
"Młodzież miała do wyboru 15 warsztatów, wśród nich warsztaty wokalne, hip hopu, radiowe, poetyckie, teatralne, zumby, kulinarne i wiele innych" - w Wyszkowie szczególnie radiowe musiały stać na bardzo wysokim poziomie...
Mamy PaTową - PaTologiczną sytuację
Dodane przez C14, w dniu 25.04.2013 r., godz. 08.29
To może teraz POlicja "profilaktycznie", nabierze więcej kultury osobistej w stosunku do wyszkowskej młodzieży. Co niektórym panom w niebieskich mundurach przydałby się szkoleniowy PaT
Dodane przez Bożena, w dniu 25.04.2013 r., godz. 19.54
Zgadza się POziom co niektórych POlicjantów jest żenujący. Czy można się na to POskarżyć?
moda na zycie bez uzależnień
Dodane przez =====, w dniu 30.04.2013 r., godz. 10.22
ja się nie zgadzam z tą opinią.Ja trafiam na bardzo sympatycznych policjantów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl