Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

WKS pokonał Świt

(Zam: 17.04.2013 r., godz. 10.30)

WKS Rząśnik rozpoczął rundę wiosenną rozgrywek A-klasy od ważnego zwycięstwa z trzecim dotychczas w tabeli zespołem Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki. Dzięki wygranej 4:2, podopieczni trenera Artura Salamona wskoczyli na trzecią lokatę w tabeli.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 14 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. W 17. minucie WKS wyrównał za sprawą Piotra Ciemerycha, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:1, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem głową.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze rezerw Świtu. Kontra gospodarzy została w nieprzepisowy sposób przerwana w polu karnym WKS-u przez Łukasza Golianka. Sędzia w tej sytuacji podyktował jedenastkę, którą chwilę później na bramkę zamienił jeden z zawodników z Nowego Dworu. Rząśniczanie nadal jednak walczyli o pełną pulę punktów w tym spotkaniu. Kluczowe akcje udało im się przeprowadzić dopiero w samej końcówce. Najpierw po dośrodkowaniu Bartosza Salamona gola zdobył Grzegorz Abramczyk, a kilka minut później swoją bramkę dołożył również syn trenera. Ostatecznie WKS wygrał spotkanie 4:2.
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – WKS Rząśnik 2:4 (1:2)
Bramki dla WKS-u: P. Ciemerych 17. i 35., G. Abramczyk 80., B. Salamon 88.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, D. Brejnak, Ł. Golianek, Z. Kałek – P. Osowiecki, Ł. Kamiński, B. Salamon (89. – P. Abramczyk), A. Borek (70. – A. Nikodemski) – P. Ciemerych (70. – Ł. Gałązka), G. Abramczyk.
Najbliższe spotkanie WKS rozegra w środę 24 kwietnia w Krubinie, gdzie rząśniczan podejmą piłkarze miejscowej Mewy.