Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Bug rozpoczyna rundę od zwycięstwa

(Zam: 17.04.2013 r., godz. 10.30)

Wygraną 1:0, zakończyło się inauguracyjne spotkanie rozgrywek rundy wiosennej IV ligi w Wyszkowie, w którym miejscowy Bug podejmował Bzurę Chodaków.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 13 kwietnia w Wyszkowie. Kibice mogą zawdzięczać fakt rozegrania meczu zarządowi klubu, dzięki którego staraniom odśnieżona została płyta główna stadionu WOSiR. Ciężko było powiedzieć coś o formie obu zespołów przed spotkaniem. Wiadomo było, że zespół z Sochaczewa zdecydowanie wzmocnił się kadrowo podczas ostatniego okna transferowego. Bzura chce za wszelką cenę obronić się przed spadkiem do Ligi Okręgowej, podczas przerwy w rozgrywkach zmienił się zarząd klubu, który wyznaczył przed zespołem jasny cel, czyli utrzymanie. Obecnie barw Bzury bronią nawet piłkarze z przeszłością związaną z grą w Ekstraklasie.
Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana z niewielkim wskazaniem na Bug. Brakowało jednak klarownych sytuacji, a walka toczyła się głównie w środku pola. Do przerwy nie padły żadne bramki. W drugiej odsłonie gra nieco się otworzyła. W 55. minucie wyszkowianie wyszli na prowadzenie. Rzut wolny z narożnika pola karnego egzekwował Łukasz Kowalczyk, piłka po jego strzale musnęła jeszcze Łukasza Szalę, który sprytnie blokował bramkarza, po czym wpadła do bramki. Rywale odpowiedzieli kilkoma groźnymi akcjami, obronną ręką na szczęście wyszedł z nich kierowany przez Łukasza Derejkę blok defensywny drużyny. Szansę na podwyższenie wyniku mieli również gospodarze. Po strzale Kowalczyka, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Bzury. Ostatecznie mimo ataków rywali w ostatnich minutach, Bug zdołał ,,dowieźć” cenne zwycięstwo do końca.
Bug Wyszków – Bzura Chodaków 1:0 (0:0)
Bramka dla Bugu: Ł. Szala 55.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – Sz. Salwin, J. Rejnuś, D. Kaput (75. – K. Skoczeń), K. Kaput (80. – K. Wiśniewski) – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk (85. – M. Rosiński).
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. W środę 17 kwietnia o godzinie 17.00 na stadionie w Wyszkowie rozpocznie się zaległy mecz z Błękitnymi Raciąż, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. W sobotę 20 kwietnia wyszkowianie będą z kolei podejmowani w Gąbinie przez miejscowych Błękitnych.
Huragan Wołomin – MKS Przasnysz 2:1
Wisła II Płock – Czarni Węgrów 2:1
Wkra Żuromin – Mazur Gostynin 0:0
KS Łomianki – Kasztelan Sierpc 3:1