Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraZarabiają, oszukując rolników

(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

Na naszym terenie pojawiła się firma, która podszywa się pod działalność Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – ostrzega Agnieszka Powierża, kierownik biura w Wyszkowie.

Firma wykorzystuje część nazwy mazowieckiego ośrodka, dlatego tak łatwo ją pomylić.
- Robi tego samego rodzaju kursy i szkolenia jak my, tak samo pobierają opłaty, nawet w bardzo podobnej wysokości jak my – mówi A. Powierża. –Już są dosyć poważne finansowe niespodzianki, na szczęście nie w naszym powiecie, ale w województwie mazowieckim – dodaje.
Inną formą oszukiwania rolników jest sposób „na agencję”. Nie wiadomo, czy przestępcy pojawili się już w powiecie wyszkowskim, ale z różnych części kraju dopływają informacje, że z całą pewnością nie zaprzestali swojej działalności. Oszuści wykorzystują podobny skrót co Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja posługuje się skrótem ARiMR, a podszywający się pod nią ARMiR. Nieuczciwa agencja wykorzystuje również bardzo podobny logotyp utrzymany w kolorystyce zielono-białej. Wysyła do rolników listy z dołączonym blankietem wpłaty na kwotę 246 zł informując jednocześnie, że jest to najprostsza droga do uzyskania dopłat bezpośrednich.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed wysyłaniem pieniędzy i prosi, by o wszystkich zauważonych nieprawidłowościach informować.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl