Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 kwietnia 2024 r., imieniny Anzelma, BartoszaWyszkowskie karetki były nieprawidłowo wyposażone

(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

Kontrola przedstawicieli wojewody mazowieckiego ujawniła, że dyrekcja wyszkowskiego szpitala naruszyła przepisy ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.

Karetki, które były wysyłane do chorych zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne nie były wyposażone w szyny wyciągowe i aparaty do automatycznego pomiaru ciśnienia krwi.
W wystąpieniu pokontrolnym datowanym na 29 stycznia 2013 r. zastępca dyrektora ds. kontroli urzędu wojewódzkiego Joanna Zych pisze: „Wyposażenie specjalistycznych środków transportu sanitarnego wykorzystywanych w zarządzanej przez Panią Dyrektor placówce zgodnie z wymogami ustalonymi w zarządzeniu Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określania warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ratownictwo medyczne – jest wystarczające w ocenie NFZ do zawarcia umowy w tym zakresie, natomiast stanowi naruszenie przepisu o Państwowym Ratownictwie Medycznym”.
Jak zapewniła dyrektor wyszkowskiego SPZZOZ Cecylia Domżała, wszystkie uchybienia zostały naprawione.
- Zgodnie z procedurą musieliśmy się odnieść do wyników tej kontroli. W tej chwili mamy wyposażenie „full opcja” – mówi.
W styczniu do szpitala dotarła dostawa trzech ambulansów: dwa typu C, jeden typu B. Ambulanse typu C będą świadczyły usługi ratownictwa medycznego, jeden jako karetka „System”, drugi jako karetka „Podstawowa do Wyszkowa”. Ambulans typu B służy do przewozu pacjentów do innych placówek w celu diagnostyki czy hospitalizacji.
A.B.

Komentarze

Potter
Dodane przez Harry, w dniu 17.04.2013 r., godz. 13.03
W życiu zawsze się płaci za swoje błędy, także powinni ją ukarać, ale tak, aby odczuł to jej portfel, a nie szpitalne konto

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta