Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiNajpiękniejsze palmy wielkanocne

(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

Tuż przed Niedzielą Palmową rozstrzygnięto gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Inicjatywa pod patronatem wójta gminy Brańszczyk odbyła się już po raz piąty, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.

Spotkanie wielkanocne połączone z ogłoszeniem wyników odbyło się 22 marca. Do konkursu uczestnicy zgłosili 112 palem.
W kat. kl. O-III laureatami zostali: Karol Zyśk, (kl. „0” PSP w Turzynie) oraz Aleksandra Maciejczuk (kl. II PSP w Nowych Budach). II miejsce zajęły: Julia Olbryś (uczennica kl. III z PSP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Porębie) oraz Oliwia Nasiadka (kl. I z PSP w Trzciance). III miejsce przypadło Ewie Uchal (kl. I z PSP w Brańszczyku) oraz Julii Iwańskiej (kl. III z PSP Białymbłocie). Wyróżnienia w I kategorii otrzymali: Natalia Rosińska (kl. II z PSP im. Bohaterów Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu), Karolina Puławska (kl. III PSP Brańszczyku), Wiktor Żabik (kl. III PSP w Trzciance), Martyna Zawistowska (kl. II PSP w Trzciance), Maksymilian Bajor (kl. I PSP w Trzciance), Karolina Puławska (kl. I PSP w Trzciance), Dawid Szymański (kl. „0” PSP w Trzciance). W kat. kl. IV-VI laureatami zostali: Karol Zdziarstek (kl. V PSP w Trzciance) oraz Klaudia Zyśk (kl. V PSP w Turzynie). II miejsce zajęły Agata Biedrzycka (kl. V PSP w Trzciance) oraz Marta Pałubińska (kl. V PSP w Turzynie), III – Dagmara Zalewska (kl. V PSP w Nowych Budach) oraz Izabela Kwiatkowska (kl. V PSP w Porębie). Wyróżnieni zostali: Anna Wiśniewska (kl. VI PSP w Nowych Budach), Jakub Perzyna (kl. V PSP w Porębie), Karolina Ponichtera (kl. IV PSP w Brańszczyku), Kacper Paź (kl. IV PSP w Trzciance), Natalia Stopka (kl. VI PSP w Białymbłocie) oraz Marlena Deptuła (kl. V PSP w Nowych Budach).
Po odczytaniu werdyktu i wręczeniu nagród, przybyli goście obejrzeli występy artystyczne przygotowane przez uczniów kl. I PSP w Trzciance.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: zastępca wójta Brańszczyk Andrzej Łapiński, przewodnicząca Rady Gminy Beata Pieńkos, sekretarz Danuta Chmielewska, prezes ZG OSP w Brańszczyku Jacek Zalewski, radne gminy Brańszczyk, Jadwiga Wyszyńska i Hanna Zagożdżon, dyrektorowie gminnych szkół: Iwona Kulasińska, Marzena Zając, Barbara Wiśniewska, sołtysi oraz rodzice uczniów szkoły w Trzciance.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta