Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraKosztowna zima

(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

Wyszkowski samorząd będzie musiał poszukać w budżecie dodatkowych pieniędzy na odśnieżanie. W pierwszym kwartale wykorzystał kwotę przeznaczoną na cały rok.

Ogłaszając przetarg na ośnieżanie, gmina wyznaczyła okresy, w których zadanie będzie wykonywane. Firma wykonująca usługę miała je realizować do 31 marca, jednak śnieg sypał jeszcze na początku kwietnia. Gmina Wyszków podpisała więc aneks do umowy wydłużając okres realizowania prac.
Ciężka zima oznacza duże koszty dla samorządu. Od stycznia do marca gmina wydała na odśnieżanie 481 280 zł. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 200 988 zł.
- Wyczerpaliśmy praktycznie kwotę zarezerwowaną na odśnieżanie na ten rok – mówi zastępca burmistrza Adam Mróz. – W połowie roku na pewno będziemy szukać środków, żeby dołożyć do budżetu na odśnieżanie.
W sumie w ubiegłym roku samorząd zapłacił za odśnieżanie 568 307 zł.
Przypomnijmy, że od stycznia 2013 r. zadanie wykonuje nowy podmiot wyłoniony w przetargu (konsorcjum firm PHU ZAK z miejscowości Pniewo Czeruchy i Romil Sp. z o.o. z Warszawy), z którym gmina zawarła umowę do końca marca 2014 r.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl