Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraNiespodziewana rezygnacja posła

Ikona
(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

- Na razie chcę pracować jako poseł niezależny – mówi o rezygnacji z członkostwa w klubie Ruchu Palikota poseł z naszego okręgu Bartłomiej Bodio.

Mieszkający w powiecie wyszkowskim B. Bodio w wyborach w 2011 r. uzyskał mandat zdobywając 8 740 głosów. Po niemal półtora roku zasiadania w poselskich ławach obok członków Ruchu Palikota, w minionym tygodniu B. Bodio poinformował o swojej rezygnacji podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra transportu Sławomira Nowaka. „Uważam tę dyskusję za populistyczną i niemerytoryczną. Jako szef zespołu infrastruktury Ruchu Palikota tylko ja nie podpisałem się pod tym wnioskiem. Nie zgadzam się z nim. Ta debata nic nie wnosi. Polityczne, merytoryczne ślepaki, trochę dymu i obrazki w ramkach. Polska infrastruktura potrzebuje dialogu, LOT, drogi, koleje nie potrzebują wojny politycznej, tylko konsensusu. Dlatego nie mogę poprzeć tego wniosku, nie mogę również głosować wbrew mojemu klubowi” – oświadczył z sejmowej mównicy. – „Niniejszym rezygnuję z członkostwa w Klubie Poselskim Ruch Palikota. Mandat w imieniu moich wyborców będę wykonywał jako poseł niezrzeszony” – dodał.
Decyzję komentowały ogólnopolskie media. Rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek na stronie internetowej partii zamieścił krótkie oświadczenie: „Jeżeli ktoś uważa, że minister Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, że drogi są budowane tanio i bez korupcji, że polityka fotoradarowa to strzał w dziesiątkę, a kolej polska ma się świetnie, to faktycznie nie powinien być w Ruchu Palikota. To jedyny komentarz jaki Ruch Palikota ma w sprawie odejścia posła Bodio z klubu Ruchu Palikota”.
Oświadczenie posła Bartłomieja Bodio wysłane do mediów publikujemy obok. Poseł w rozmowie z „Wyszkowiakiem” przyznał, że otrzymał już propozycje przyłączenia się do struktur Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na razie chce jednak pracować jako poseł niezrzeszony.
J.P.

***

Opuszczam Ruch Palikota!

Powodem mojego odejścia jest brak merytorycznego pola do dyskusji wewnątrz Klubu. Problemów Polaków nie rozwiążą happeningi i akcje medialne. Czas skończyć z cynizmem i zabrać się do prawdziwej pracy.

Aktualnie jestem posłem niezależnym i w najbliższym czasie nie planuję przejścia do żadnej partii politycznej. Nie wykluczam jednak takich rozwiązań w przyszłości.

Nie interesują mnie polityczne rozgrywki, tylko realne działanie i szukanie pozytywnych rozwiązań problemów moich wyborców.

Jestem ekspertem w dziedzinie transportu i lotnictwa. W najbliższych tygodniach zamierzam skierować do Ministerstwa Infrastruktury pakiet rozwiązań bieżących problemów w tych dziedzinach. Mam nadzieję, że znajdę w osobach Ministra Sławomira Nowaka i Ministra Mikołaja Budzanowskiego partnerów do merytorycznej dyskusji na ten temat.

Bartłomiej Bodio
Poseł na Sejm RP

***

Bartłomiej Bodio: barwy klubowe są ogromnym piętnem
„Wyszkowiak”: Czy decyzję o rezygnacji z członkostwa w Klubie Palikota podjął Pan pod wpływem impulsu, czy wcześniej już nosił się Pan z zamiarem odejścia?
- Dosyć długo nosiłem się z zamiarem rezygnacji. Jestem człowiekiem od roboty – przemysłu, dróg, mostów, lotnisk, wojska. Od rzeczy namacalnych. Ruch Palikota zajmuje się wieloma szczytnymi sprawami, potrzebnymi, ale jednak z trochę innej sfery, w której ja się nie mogłem odnaleźć.

Mówi Pan o kwestiach obyczajowych np. szeroko ostatnio dyskutowanych związków partnerskich?
- Nawet nie o to chodzi. Na przykład napisałem ustawę o finansowaniu sił zbrojnych – ja się tym zajmuję, jestem w komisji obrony narodowej. Moja partia powiedziała, że jej nie złoży, bo „my jesteśmy partią pacyfistyczną i nie będziemy się przykładać do finansowania wojska, a będziemy przekazywać te pieniądze na kulturę”. To oczywiście szczytny cel, ale gdyby Janusz Palikot został premierem, to zlikwidowalibyśmy wojsko i policję? Musimy o te sfery dbać. Marginalizacja pewnych spraw, które są dla mnie najistotniejsze, wysuwanie przez Ruch Palikota na pierwszy plan rzeczy ważnych, ale jednorakich, spowodowało, że ja się nie mogę realizować w tej partii. Najgorsze było współpracowanie z Solidarną Polską i ustawienie Ruchu Palikota w cieniu karalucha w słoiku.

Czy nie trudniej będzie Panu realizować swoich zamierzeń jako poseł niezależny?
- Wydaje mi się, że dużo łatwiej, bo barwy klubowe są ogromnym piętnem, szczególnie barwy Ruchu Palikota. Jestem przekonany, że Wyszków na tym skorzysta. Generalnie polityka działa w ten sposób, każdy polityk, który decyduje, a jest z innej partii, od razu stawia się na „nie”, żeby temu drugiemu zablokować inicjatywę. A mnie nie zależy, żeby być znanym i podziwianym. Ja bym chciał, żebyśmy na ul. Kościuszki nie stali w korkach i żeby dzieci nie ginęły na drogach z powodu zbyt dużego ruchu.

Czy Pańska decyzja wpłynie na funkcjonowanie w Wyszkowie Pana biura poselskiego?
- Ono w Wyszkowie pozostanie tak jak było, działam dalej. Po prostu uznałem, że możliwości pracy w Ruchu Palikota się wyczerpały i trzeba rozpocząć nowy etap.

Czy gdyby skorzystał Pan z propozycji którejkolwiek z partii, będzie Pan się angażował w życie jej lokalnych struktur?
- Tego nie wiem, to nie jest łatwa decyzja, żeby przyjść do którejś z partii. Akurat mam ten komfort, że mam poglądy centrowe, pomiędzy Platformą a SLD.

Myśli Pan o zaangażowaniu w lokalną politykę?
- Nie myślę, żeby startować w wyborach lokalnych, ale bardzo chętnie dam wsparcie komuś kandydującemu w regionie.

Rozmawiała
Justyna Pochmara

Komentarze

Obłuda.
Dodane przez monk, w dniu 10.04.2013 r., godz. 19.10
Chcesz twarz zachować? Oderwij ją od koryta.
Dodane przez Grześ, w dniu 11.04.2013 r., godz. 10.52
kogo chce pan POprzeć, od samego POczątku niech będzie jasne?
Dodane przez Zonk, w dniu 11.04.2013 r., godz. 11.28
Panie POsle uciekł pan z RP bo i koniunktura się tej partii nie trzyma. Ale co widzi pan w PO?
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2013 r., godz. 13.12
Jedno tzeba panu przyznać - ma pan nosa!
Dodane przez Wlad, w dniu 11.04.2013 r., godz. 14.30
PO co brał sie pan z armię wiedząc, że partia Palikota jest pacyfistyczna?
Dodane przez k, w dniu 11.04.2013 r., godz. 16.19
jak sie odchodzi z partii to i trzeba odejsc z sejmu i oddac mandat poselski innemu czlowiekowi z ruchu ja glosowalem na partie i nie moja wina ze byl pan pierwszy na liscie
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 11.04.2013 r., godz. 17.49
k - chyba się tak jeszcze nie zdarzyło, żeby poseł dobrowolnie zrezygnował z mandatu. To przeceż niezła kasa, biuro, imunitet itp.
Ma nosa i intuicję.
Dodane przez Bożena, w dniu 11.04.2013 r., godz. 19.26
Najświeższe badania preferencji wyborczych Polaków wykazały, że Ruch Palikota nie znalazł by się w parlamencie. Zaledwie 2 proc. badanych głosowałoby na Ruch Palikota (spadek o 4 punkty proc.) Choc osobiście nie POpdzielam pańskiego optymizmu co do osoby ministra Nowaka, to jednak gratuluję decyzji o opuszczeniu tego "cyrku". Pozdrawiam.
Dodane przez Jan4P, w dniu 11.04.2013 r., godz. 22.10
Ja również cieszę się, że potrafił pan dosyć wcześnie się na to zdecydować, nie czekać do końca. Mam też nadzieję, że rozstał się pan również z tym pomarańczowym znaczkiem w klapie. To było naprawdę żenujące, narkotyki to żadna wolność. Pozdrawiam
Rozenek wyłożył to wprost!
Dodane przez Golem, w dniu 12.04.2013 r., godz. 10.46
"Jeżeli ktoś uważa, że minister Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, że drogi są budowane tanio i bez korupcji, że polityka fotoradarowa to strzał w dziesiątkę, a kolej polska ma się świetnie, to faktycznie nie powinien być w Ruchu Palikota. To jedyny komentarz jaki Ruch Palikota ma w sprawie odejścia posła Bodio z klubu Ruchu Palikota". I według mnie ma rację.
Rozenek tez wyszkowiak
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 12.04.2013 r., godz. 17.28
Jego dziadkowie pochodza z Wyszkowa. Mieszkali w bloku na Prostej a Jego ojciec ,zdaje sie, ze urodzil sie w Wyszkowie.
Dodane przez C14, w dniu 12.04.2013 r., godz. 22.46
z Turzyna
Okret tonie
Dodane przez Dyzio, w dniu 16.04.2013 r., godz. 07.26
"Z tonacego okretu szczury wieja w pierwszej kolejnosci"
Dodane przez ciemny lud, w dniu 16.04.2013 r., godz. 08.48
I znów owieczki zagłosujecie na nieodpowiednich ludzi co wam wodę w mózgu robią .Ciemny ten naród,który nie ma własnego zdania .Przeciez już niedługo wybory,trzeba sie już ustawiac ,żeby znów przy korycie być.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl