Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Obywatelstwo i herb za zaangażowanie

(Zam: 03.04.2013 r., godz. 10.30)

Władze Somianki po raz pierwszy w historii postanowiły uhonorować dwie osoby, które z ogromnym zaangażowaniem włączały się w życie społeczności lokalnej. Pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Somianka został ks. kanonik Tadeusz Staniaszek a marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik został wyróżniony Herbem Gminy Somianka.

Uroczystość odbyła się 25 marca w Zespole Szkół w Somiance.
„Nadaje się Honorowe Obywatelstwo Gminy Ks. Tadeuszowi Ludwikowi Staniaszkowi w uznaniu Jego zasług dla Gminy Somianka, a w szczególności za krzewienie miłości, godną, serdeczną, pełną humanizmu więź i współpracę z naszymi mieszkańcami oraz za wskazanie nam drogi rozwoju duchowego” – napisano w uzasadnieniu uchwały.
- Ksiądz kanonik 56 lat swojej misji duszpasterskiej poświęcił swoim parafianom i dzięki osobistemu zaangażowaniu przyczynił się do rozwoju duchowego i społecznego gminy – wójt Somianki Andrzej Żołyński podkreślił zasługi księdza dla ziemi somiankowskiej.
Ks. Tadeusz Staniaszek nie krył wzruszenia, dziękując za przyznane wyróżnienie wszystkim przybyłym: władzom Somianki, starostom Bogdanowi Pągowskiemu i Zdzisławowi Bocianowi, dyrektorom jednostek powiatowych i szkół.
Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik został nagrodzony Herbem Gminy Somianka za szczególne zaangażowanie i znaczące zasługi w zakresie promocji i rozwoju gminy. Odbierając wyróżnienie obiecał dalszą pomoc gminie.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl