Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Szczytna idea i dobra zabawa

(Zam: 03.04.2013 r., godz. 10.30)

Około 130 litrów krwi udało się zebrać przez ostatnie cztery lata w ramach Motoserca w Wyszkowie. Jak będzie w tym roku? Organizatorzy zapraszają 20 kwietnia na kolejną edycję imprezy. Oprócz zbiórki krwi odbędzie się m.in. parada motocykli ulicami miasta, pokazy, a także koncert zespołów Lipali i Fuzle.

Trochę historii
W całej Polsce 20 kwietnia odbędzie się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, a współorganizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. W Wyszkowie organizuje ją Stowarzyszenie Free Horses Wyszków przy współpracy z Urzędem Miejskim. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na krew, jako cennego daru ratującego życie, a także propagowanie idei krwiodawstwa.
Dzięki zaangażowaniu ponad 80 klubów motocyklowych z całej Polski podczas czterech edycji Motoserca w latach 2009-2012 udało się zebrać 11 750 litrów krwi.
Powstałe dwa lata temu Stowarzyszenie Free Horses Wyszków to kilkunastoosobowa grupa motocyklistów, zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównym powodem przekształcenia się klubu w stowarzyszenie był fakt corocznej organizacji akcji Motoserce w Wyszkowie. Jego celem jest dbanie o dobre imię polskich motocyklistów, krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy i kultury związanej z motocyklami, działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na drogach, rozwój krajowej i zagranicznej turystyki motocyklowej oraz popularnego i kwalifikowanego sportu motocyklowego, ochrona motocykli zabytkowych i tradycji motocyklowej ze szczególnym uwzględnieniem polskich dokonań na tym polu, ochrona praw i interesów motocyklistów.
Rokrocznie w ramach wyszkowskiego Motoserca udaje się pozyskać maksymalną ilość krwi, która jest możliwa do pobrania w danym dniu przez zespół krwiodawstwa. Część osób oddaje krew także w innym terminie. W latach 2009-2012 w akcji ,Motoserce w Wyszkowie zebrano ok. 130 litrów krwi.

Co w tym roku?
W tym roku w naszym mieście będzie gościł mobilny punkt poboru krwi, organizatorzy liczną na zebranie ok. 40 litrów tego bezcennego płynu.
Motoserce 2013 odbywać się będzie na ul. Prostej w Wyszkowie i na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. O godz. 12.00 wyruszy parada motocyklowa ulicami miasta, na którą organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Na zamkniętej części ul. Prostej zaplanowano pokazy jazdy motocyklem (freestyle, trial), przechodzenia po linie rozpiętej między blokami, karate w wykonaniu grupy Andrzeja Grajczyka, teatru tańca Jolanty Wiśniewskiej.
O godz. 17.00 wystąpią kapele Lipali i Fuzzle.
Równolegle w mobilnym punkcie krwiodawstwa odbywać się będzie zbiórka krwi.
Na terenie WOK „Hutnik” można będzie sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w specjalnym tunelu Paintball, doświadczyć dachowania samochodem, czy też zderzenia czołowego w specjalnych symulatorach. Jedną z atrakcji będzie też możliwość skorzystania z symulatora jazdy motocyklem na tylnym kole.
W budynku „ Hutnika” zaplanowano konkurs plastyczny dla najmłodszych o tematyce związanej z krwiodawstwem i motocyklizmem oraz inne atrakcje dla dzieci.
Krew zebrana w trakcie imprezy zostanie przekazana na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl