Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Adam Warpas o sprzątaniu w szkołach:
problem nie dotyczy systemu

Ikona
(Zam: 03.04.2013 r., godz. 10.30)

500 zł wyniosły do tej pory kary umowne wymierzone firmie HM System, która zajmuje się sprzątaniem w gminnych szkołach.

Mimo że o złej jakości wykonywania usługi od początku wejścia do szkół pracowników HM System mówili zarówno przedstawiciele samorządu, jak i dyrektorzy szkół, suma kar nie wydaje się wysoka – za dzień niewłaściwego sprzątania, zgodnie z umową, nakładano 100 zł.
Dziś zastępca burmistrza Adam Warpas, mówi, że nowy system, polegający na zastąpieniu połowy sprzątaczek zatrudnionych przez szkoły wybraną w przetargu firmą, będzie wykorzystywany w przyszłości, choć z pewnymi zmianami.
- Zakończył się etap budowania systemu sprzątania. Wspólnie z dyrektorami szkół podjęliśmy decyzję, że obecny system będzie funkcjonował na czas, na jaki została zawarta umowa, czyli do końca roku kalendarzowego – podkreśla. – Liczę, że tegoroczne doświadczenia pozwolą na takie ustawienie kryteriów i zasad przyszłego przetargu, aby podobne problemy nie wystąpiły i aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.
Zastępca burmistrza informuje, że na zadanie samorząd ma w przyszłym roku przeznaczyć podobną kwotę jak w 2013 r.
- Zarezerwowaliśmy w budżecie więcej niż cena usługi, jaką uzyskaliśmy w przetargu. Będziemy się starać tak ustalić warunki kolejnego postępowania, żeby tę kwotę wykorzystać. Wymagając więcej będziemy płacić za więcej. Rozpatrujemy też możliwość, aby to szkoły ogłaszały przetargi na sprzątanie – mówi A. Warpas.
Przyznaje, że dziś problemy ze sprzątaniem są jeszcze w dwóch placówkach.
- Wszędzie, poza Szkołą Podstawową nr 2 i Gimnazjum nr 2, ten system działa, a dyrektorzy oceniają go dobrze – mówi. – W tych dwóch szkołach zarówno ze strony dyrekcji placówek, jak i ze strony firmy są interwencje. Wskazuje to, że problem nie dotyczy systemu, ale jakości współpracy w tych dwóch placówkach, szczególnie pomiędzy pracownikami firmy i szkoły – skoro jedna i druga strona cały czas zgłasza jakieś uwagi, obarcza się odpowiedzialnością za niedociągnięcia. Skoro nie dały efektów wymiany pracowników to teraz jest moment, w którym trzeba się zastanowić nad wewnętrznymi zasadami współpracy i przepływem informacji – uważa. – Są w umowie instrumenty, które pozwalają stronom na dogranie tych kwestii. Dyrektorzy obu placówek w porozumieniu z dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych są odpowiedzialni za to, żeby ta współpraca się polepszyła. Samorząd nie będzie nadmiernie w to ingerować, decyzyjne w tej kwestii są strony umowy, czyli ZOPO i firma sprzątająca.
J.P.

Komentarze

Warpas
Dodane przez nn, w dniu 04.04.2013 r., godz. 08.53
Panie Warpas, problem nie dotyczy systemu tylko Pana, czego się Pan dotknię to sch..ani.
Dodane przez Kazik, w dniu 04.04.2013 r., godz. 08.58
To ile pan Warpas zainkasował za ten wspaniały system? Od początku roku trochę się tych pensji nazbierało, poza tym jeszcze coś pan robi?
Dodane przez Adam, w dniu 04.04.2013 r., godz. 13.22
.......- Zakończył się etap budowania systemu sprzątania. Wspólnie z dyrektorami szkół podjęliśmy decyzję, że obecny system będzie funkcjonował na czas, na jaki została zawarta umowa, czyli do końca roku kalendarzowego - podkreśla........ To jak to jest -raz mówi, że to nie on zwalniał sprzątaczki za w w innym, że razem z dyrektorami podejmuje decyzje? A kiedy zamiast wiceburmistrzów będą zewnętrzne firmy zarządzające?
Panie Nowosielski
Dodane przez Sprzątaczka, w dniu 04.04.2013 r., godz. 14.16
Minął kwartał, widzę że nic szczególnego w mieście się nie dzieje. PO co więc trzech burmistrzów, przecież to znaczne obciążenie budżetu. Dać dyrektorom moc do POdejmowania takich decyzji. Przecież to co się teraz wyprawia to dublowanie, udawanie pracy, ściemnianie. Albo pan zwolni Warpasa, albo naczelnika. Od czego jest naczelnik? Kreuje się pan na takiego praktycznego racjonalizatora, proszę te swoje farmazony wcielić w życie ...
Wyszków się bawi, szałajda się bawi!
Dodane przez Grześ, w dniu 04.04.2013 r., godz. 15.01
Oj i tu cię Nowosielski znów złapali na hipokryzji! A wygląda to tak. Żeby w Wyszkowie załatwić sprzątaczki w szkołach angażuje pan armie ludzi. 1) kierownik administracyjny szkoły, 2) dyrektor szkoły, 3) kierownik obsługo placówek oświatowych, 4) naczelnik edukacji, 5) niepotrzebny już burmistrz Warpas, 6) żegnający się ze stołkiem burmistrz Nowosielski. Prawda, że drabinka jest imponująca?
Dodane przez a, w dniu 04.04.2013 r., godz. 16.13
a moze zamiast oddac glosy w kolejnych wyborach na burmistrza zrobimy im przetarg i wygra ten ktory zaoweruje najnizsza pensie miesieczna to przynajmniej budzet skorzysta
Dodane przez Bożena, w dniu 04.04.2013 r., godz. 19.27
Ja myślę żeby nie czekać do następnych wyborów. PiS jak miałby jaja powinien wystąpić z wnioskiem o obniżenie pensji burmistrzom o 30% z marszu. PObierają chłopcy krocie (POwyżej 10.000 zł miesięcznie) a Wy osądźcie sami czy są tego warci?
Dodane przez bebe, w dniu 04.04.2013 r., godz. 20.48
W wielu powiatach i gminach kucharkom i sprzątaczkom zatrudnionym w szkołach zaproponowano utworzenie spółdzielni socjalnych. Nie zatrudniono firm zewnętrznych do wykonywania tych prac. Podobno spółdzielnie takie nieźle zarabiają oferując dodatkowo usługi typu catering lub sprzątanie po różnego rodzaju imprezach. Nie pozwolono, aby rzesza bezrobotnych się zwiększyła. Nie wiem, czy włodarze zaproponowali sprzątaczkom i kucharkom zatrudnionym w szkołach utworzenie spółdzielni socjalnych. Nie wiem, czy ktoś w ogóle na taki pomysł wpadł. Dużo czytałam o wspaniałej współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi. Działalność pożytku publicznego prowadzą spółdzielnie socjalne. Na naszym terenie nie ma chyba przesytu spółdzielni socjalnych. Ciekawa jestem, czy taka forma współpracy burmistrza ze spółdzielnią by się sprawdziła i czy sprzątaczki i kucharki chciały by taką spółdzielnię założyć.
Dodane przez Iza, w dniu 04.04.2013 r., godz. 21.03
Dla mnie burmistrzów mogłoby być nawet czterech ale POd warunkiem, że wszyscy Podzielą się pensją 15 tys na rękę. Co jest warta praca Warpasa, udaje, że robi to co powinien zrobić naczelnik i wydział edukacji, dyrektorzy szkół. Nic nie robi a bierze dychacza taka to Polityka Nowosielskiego. Ma pan coś do POwiedzenia w tej sprawie? Zawsze taki elokwentny...
zróbmy porządki
Dodane przez 3+, w dniu 04.04.2013 r., godz. 21.24
ja jestem zatym aby zrobić porządki w gminie i wymieść kolegów a pierwszego Warpasa. To jest porażka, zawsze do żłoba idzie fuksem. Warpas nikogo i nic nie reprezentuje a już nie ma poglądów PiSowskich, czy on ma jakieś poglądy? Ciekawe jakie ulgii ustalili dla rodzin wielodzietnych "4+ wg burmistrza i Korczakowskiego". Nie dajmy im chwili wytchnienia, niech czują nasze niezadowolenie. Jestem przeciwko tej władzy!
Dodane przez Zonk, w dniu 04.04.2013 r., godz. 21.45
Za Warpasa odpowiedzialny jest Nowosielski. Boki zrywać kiedy POmyślę, że PiS szykuje Adasia na parlamentarzystę... A Grzesiowi ten Wersal rozpasany jeszcze wyjdzie bokiem.
Dodane przez Bazylia, w dniu 05.04.2013 r., godz. 10.09
Jestem i byłam za sprzątaczkami i kucharkami z etatu. Woźna w szkole jest kimś więcej niż tylko paniusią co na jedną godzinkę wpada i potrafi zamieść całą szkołę uważając, żeby sobie nie porysować paznokci. Pani Woźna p. Warpas, to często szkolny żandarm w pozytywnym tego słowa znaczeniu, skuteczniejsza niż kontrowersyjna w szkołach ochrona "Wróbel". To człowiek, który dziecku pomoże zdjąć z pleców tornister, co zna osobiście i dzieci i rodziców, to ktoś kto ma autorytet, którego pan nigdy mieć nie będzie. Jest pan dyletantem z politycznego nadania. Dlatego prócz pana w oczach wielu traci Nowosielski.
Dodane przez mama, w dniu 05.04.2013 r., godz. 10.49
To wszystko się zgadza pani "Bazylio". Niech pan burmistrz pokaże teraz, że oprócz biednych zwykłych ludzi potrafi zracjonalizować również urzędowe próżne żłoby. Po co utrzymywać wiceprezesa Zbigniewa Wiśniewskiego?
Dodane przez ka78, w dniu 05.04.2013 r., godz. 11.53
Po co na naszych karkach w zakładach budżetowych wiceprezesi panie Nowosielski? Jest pan czystym hipokrytą, najłatwiej zwolnić sprzątaczkę czy kucharkę, taka pańska klasa.
Jest bardzo brudno ! ! !
Dodane przez nauczyciel, w dniu 05.04.2013 r., godz. 22.51
W szkole, w której pracuję, niektóre sale lekcyjne nie są sprzątane nawet przez kilka dni, a jeśli już brudu i kurzu urośnie góra, wtedy widać, że ktoś łaskawie ruszył szczotką po podłodze, natomiast ławki już nie są wytarte na mokro. Dyżurując na korytarzu, brud na podłogach widzę gołym okiem. Uczniowie swego czasu, pomimo, że są krzesełka, zawsze siadali sobie na podłodze, powtarzając w grupkach materiał przed kolejną lekcją. Teraz dziewczynki powiedziały mi któregoś dnia: "Proszę pani, w tej szkole jest tak brudno, że nie da się usiąść, bo jak tylko się usiądzie, to już spodnie są do prania". Reasumując, jakość sprzątania sal lekcyjnych i korytarzy jest bardzo zła ! ! ! Wcześniej było bardzo czysto. Panie woźne (przepraszam Panie, że tak się wyrażę, ale tak było) "chodziły jak w zegarku", a sprzątanie musiało być idealne, a jeśli od czasu do czasu "coś" się wydarzyło, to zaraz była odpowiednia reakcja dyrektora. A teraz? ? ? Dyrektor nie zgłasza zastrzeżeń? ? ? Dyrektorze, czy nie widzisz tego "syfu" ? ? ?
Dodane przez ewa, w dniu 06.04.2013 r., godz. 00.14
A ci dyrektorzy to mają coś w ogóle do powiedzenia?
Dodane przez Iza, w dniu 06.04.2013 r., godz. 15.49
Ale Warpas jest rady, bo zarobił na swoja pensję. Jakość Nowosielskiego, niech każdy sam wyrobi sobie zdanie.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2013 r., godz. 08.55
Dla pana Adama wszystko jest ok. jedzenie z kateringu, sprzątaczki z serwisu... jak trzeba to i POwie, że cukier jest słony. BurMISTRZ...
Dodane przez ..., w dniu 08.04.2013 r., godz. 17.16
Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli... Tak pod kątem Warpasa przypomniało mi się powiedzenie...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl