Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Na III rocznicę katastrofy smoleńskiej

Ikona
(Zam: 03.04.2013 r., godz. 10.30)

To już trzy lata temu tragicznie zginął prezydent Lech Kaczyński w katastrofie, której przyczyny do dziś są niejasne, choć coraz więcej przesłanek wskazuje na zamach.

Pewne i jednoznaczne jest natomiast od samego początku, to znaczy od przygotowań do wizyty delegacji polskiej w Katyniu, że mamy do czynienia z ciągiem skandalicznych zachowań wielu przedstawicieli polskiego rządu pod kierownictwem Donalda Tuska. Po złożeniu w końcu stycznia 2010 roku pism przez kancelarię prezydenta informujących o jego uczestnictwie w obchodach rocznicy mordu katyńskiego 10 kwietnia zaczyna się misterna, wspólna gra Putina z polskim rządem w celu ośmieszenia prezydenta Kaczyńskiego. W grze uczestniczą niektóre polskojęzyczne media na czele z Gazetą Wyborczą i TVN-em, a także liczni politycy PO i SLD. Jest to dokładnie udokumentowane. Można prześledzić dzień po dniu pisma i wypowiedzi medialne. Dochodzi do sprytnego rozdzielenia wizyt na „oficjalną” 7 kwietnia z udziałem premierów Putina i Tuska i „prywatną” 10 kwietnia z udziałem prezydenta Kaczyńskiego. Czołową postacią w tej misternej grze jest minister Tomasz Arabski, prawa ręka premiera Tuska, choć kluczowa rola Putina jest oczywista. Dlaczego polski rząd na to poszedł ? To jedynie cynizm i podłość, czy coś więcej ? Kolejnym skandalem jest przygotowanie wizyty prezydenckiej, a w szczególności niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, za co odpowiada przede wszystkim MSW z ministrem Millerem i MON z ministrem Klichem. Dochodzi do dramatycznej śmierci całej delegacji prezydenckiej w wyniku katastrofy, lub zamachu po czym mamy do czynienia z ciągiem błędnych decyzji, kłamstw i manipulacji polskich polityków odpowiedzialnych za ustalenie właściwych procedur prawnych, nadzór nad śledztwem i relacji polsko-rosyjskich. Strona polska pod przewodnictwem Donalda Tuska oddaje śledztwo Rosjanom i manipuluje razem z nimi polską opinią publiczną. Haniebny w tym udział ma ponownie środowisko Gazety Wyborczej i TVNu. Nadzór nad polskim „śledztwem” przejmuje minister Miller, współodpowiedzialny za zaniedbania w przygotowaniu wizyty delegacji prezydenckiej. I choć polskie „śledztwo” opiera się na dowodach wybiórczo dostarczanych nam przez Rosjan, to przedstawiciele polskiego rządu wielokrotnie chwalą „wzorową współpracę” z Rosjanami i atakują niezależnych dziennikarzy i polityków, żmudnie dochodzących do prawdy. Tymczasem Rosjanie nie niepokojeni przez polskie władze błyskawicznie niszczą wszelkie ślady, związane z tym tragicznym wydarzeniem i kontynuują swoje manipulacje. O podejściu i postawie Rosjan najlepiej świadczy skandal związany ze zbezczeszczeniem i zamianami zwłok ofiar w trumnach, o których dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku. A pani minister Kopacz publicznie twierdziła, że polscy patomorfolodzy ramię w ramię z rosyjskimi dokonywali sekcji zwłok i identyfikacji ofiar. Okazało się jednak, że polski rząd nie potrafił nawet zorganizować godnego pochówku ofiar. Aż strach pomyśleć, co jeszcze możemy dowiedzieć się w tej sprawie ?
Nihilizm i cynizm to najłagodniejsze określenia, jakie znajduję dla oceny postępowania wszystkich wymienionych przeze mnie osób z polskiego rządu, w szczególności głównego odpowiedzialnego Donalda Tuska. Gdy jednak rząd nie wypełnia swoich funkcji rodzą się różne oddolne inicjatywy, które zmierzają do wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Politycy stworzyli zespół parlamentarny pod kierownictwem posła Macierewicza, który krok po kroku ustala podstawowe fakty, zbiera świadectwa i dostępne dowody. Niezależni dziennikarze prowadzą swoje śledztwa i o dziwo docierają do nowych, ciekawych, ważnych faktów. Powstało już mnóstwo ważnych filmów i książek dokumentujących tamte wydarzenia i okoliczności z nimi związane. Stworzony został drugi obieg takich filmów i publikacji, praktycznie nieobecnych w głównych mediach. Część kłamstw, wypuszczanych przez ruskich i powtarzanych przez TVNy i Gazety Wyborcze, zostało już jednoznacznie zweryfikowanych. W wyjaśnianie przyczyn katastrofy zaangażowało się wielu naukowców z Polski i świata, którzy podważyli zasadnicze ustalenia komisji Anodiny i wyraźnie naśladowczej w stosunku do niej komisji Millera. W całej Polsce co miesiąc 10 kwietnia od trzech lat odbywają się msze św. w intencji ofiar katastrofy, w tym najważniejsza w katedrze św. Jana w Warszawie. Na wiecach i manifestacjach, jakie temu towarzyszą ludzie dowiadują się o najnowszych ustaleniach niezależnych ośrodków badających przyczyny i okoliczności wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.
Największa manifestacja odbywa się zawsze w rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu. Warto się tam pojawić. Z Wyszkowa to naprawdę bliziutko. Tego dnia Krakowskie Przedmieście w Warszawie jest prawdziwie polskie. Dziesiątki tysięcy ludzi z całego kraju, nawet z najodleglejszych zakątków z flagami i transparentami zrzuca z siebie gruby kożuch kłamstw, jakie wylewają się z polskojęzycznych mediów. Atmosfera jest niesamowita. Program tegorocznych obchodów rocznicy katastrofy w Warszawie będzie bardzo bogaty i jest już dostępny w niezależnych, katolickich, prawicowych mediach. Obejmuje msze święte, składanie kwiatów, wystąpienia polityków, prezentacje filmów oraz koncerty. Wyszkowski Klub Gazety Polskiej organizuje wspólny wyjazd 10 kwietnia 2013 r. autokarem do Warszawy. Zapraszam do uczestnictwa. Kontakt – klubgpwyszkow@wp.pl, lub pod telefonem 604 443 151.

Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Jan4P, w dniu 03.04.2013 r., godz. 20.01
Gorąco zachęcam do uczestnictwa w warszawskich obchodach III rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dziękuję Wyszkowskiemu Klubowi Gazety Polskiej za ponowne zorganizowanie wyjazdu.
Bądzmy czujni
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2013 r., godz. 20.22
Obserwujmy wszelkie haniebne POczynania wyszkowskiej POlicji. Czy Wyszków jak w ubiegłym roku stanie się z tego POwodu sławny?
Dodane przez Zdzich, w dniu 03.04.2013 r., godz. 21.13
Pamiętamy, że organizatorzy ubiegłorocznych wyjazdów do Warszawy z wyszkowskiego i łochowskiego Klubu Gazety Polskiej byli niepokojeni przez POlicję! Informacje o tym obiegły całą Polskę. Dokumentować takie działania!
Dodane przez gs, w dniu 03.04.2013 r., godz. 21.19
Przypominam tylko, że 10 Kwietnia zginęło 96 osób W TYM Lech Kaczyński. Dziwię się, że tak łatwo się zapomina o innych. Wyczuwam w tych akcjach niestety bardziej politykę. Dziwne dla mnie jest to, że są ludzie którzy są wręcz przekonani, że ktoś dla jednej osoby jest w stanie poświęcić 95. To tak jak były podejrzenia, że 11 września atak na WTC w USA zaplanował sam prezydent USA.
zapraszam
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.04.2013 r., godz. 21.27
W momencie, gdy pisałem felieton nie były znane wszystkie szczegóły wyjazdu. W tej chwili już są. Wyjazd o 14.00 sprzed kościoła św. Wojciecha. Powrót - wyjazd z Warszawy między 22.00, a 23.00. Zainteresowanych proszę o kontakt. Wszystkich wyszkowian i mieszkańców naszych okolic, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mogą z nami jechać autokarem, a wybierają się do Warszawy na Krakowskie Przedmieście, aby uczcić ofiary katastrofy zapraszamy do wspólnegop zdjęcia. Będziemy je wykonywać punktualnie o 18.30 pod kolumną Zygmunta. Zapraszam.
Dodane przez Wanda, w dniu 03.04.2013 r., godz. 21.52
Serdecznie dziękuję za informację. Wyjazd pewnie związany będzie z pewną opłatą za autokar, chciałabym w związku z tym zaoferować ufundowanie takiego biletu starszej osobie, która ze względu na trudną sytuację finansową nie mogłaby sobie na to pozwolić, a zainteresowana jest wyjazdem. Sprawę załatwię poprzez redakcję.
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.04.2013 r., godz. 22.25
Pani Wando bardzo miły gest. Wyjazd do Warszawy będzie drugim a mając Pana Marka Głowackiego za przewodnika jestem pewna, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Pozdrawiam.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.04.2013 r., godz. 22.29
Nie bardzo rozumiem zarzut. Jeżeli chodzi o mnie to zachowuję w pamięci wszystkie ofiary tej katastrofy, cz też zamachu. Nie można jednak o wszystkich pisać w felietonie. Kolejny zarzut, że to sprawa polityczna. Przypomina mi to co nieco komunę, kiedy wszystko było polityczne. Zwracasz uwagę na zanieczyszczenie środowiska - sprawa polityczna. Wychodzisz na ulicę z transparentem - "przestrzegajcie konstytucji" - sprawa polityczna. A tu co jest takie polityczne ? Że domagamy się prawdy ??????
Dodane przez Wlad, w dniu 03.04.2013 r., godz. 22.38
Oddelegowanie Arabskiego na "placówkę", mówi samo za siebie.
Byłem, widziałem
Dodane przez Antoni, w dniu 03.04.2013 r., godz. 23.11
...Dziesiątki tysięcy ludzi z całego kraju, nawet z najodleglejszych zakątków z flagami i transparentami zrzuca z siebie gruby kożuch kłamstw, jakie wylewają się z polskojęzycznych mediów. Atmosfera jest niesamowita... Szczęść Boże temu przedsięwzięciu!
Dodane przez Sam, w dniu 03.04.2013 r., godz. 23.41
Czy wyszkowski PiS organizuje wyjazd?
Dodane przez als, w dniu 04.04.2013 r., godz. 09.07
Panie Marku nie ma przesłanek wskazujących na zamach. A skandalizujące i tragiczne w skutkach były próby lądowania przy zerowej widoczności na lotnisku, które nie jest do tego przystosowane. I czemu "ruskich" a nie "Rosjan"??? Może nie warto obrażać całego narodu.
Dodane przez gs, w dniu 04.04.2013 r., godz. 09.28
dla mnie manifestacje na Krakowskim Przedmieściu to polityka. Dlaczego nie ma manifestacji w innych miastach przed domami ofiar katastrofy?
Dodane przez Zen, w dniu 04.04.2013 r., godz. 09.55
...nie ma przesłanek wskazujących na zamach... Takich przesłanek jest aż nadto, ale musisz człowieku uwierzyć w siebie samego, we własna inteligencję. Inaczej zawsze już będziesz hodowlanym produktem TVN i GWna! Opierasz się na ustaleniach w śledztwie komisji Millera? Jak wiemy nawet ciał nie potrafiono bezbłędnie zidentyfikować i oznaczyć. Apeluję o powagę dyskusji, aby nie dopuszczać tu trollowania, które za jedyny cel mieć będzie obrażanie.
Dodane przez Wlad, w dniu 04.04.2013 r., godz. 10.32
Śledztwo, jakie śledztwo? Potulnie przyjęto wersję Anodiny i PO śledztwie. Co z wrakiem? Można się spierać o szczegóły, ale tu kluczowe dowody nie są i nie były nam udostępnione. Zen ma rację, że człowiek cokolwiek samodzielny w rozumowaniu niezależnie od przekonań POlitycznych nie Powinien godzić się na takie traktowanie spraw dotyczących tylu tak ważnych w polskim państwie osób.
Pogoda zamówiona.
Dodane przez Pogodynek, w dniu 04.04.2013 r., godz. 12.53
Patrząc na prognozę pogody to w środę, 10 kwietnia, nawet pogoda będzie znakomita- słonecznie, zero opadów i ok. 7 stopni ciepła. W niedzielę trzeba będzie pomodlić się aby pogoda była super a nawet jeszcze lepsza. Spotkajmy się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.
Dodane przez Adam, w dniu 04.04.2013 r., godz. 13.10
Czy zuchy z wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości jadą do Warszawy czy jeszcze są w śnie zimowym?
Dodane przez Krzysztof R., w dniu 04.04.2013 r., godz. 13.22
als- swoje wnioski, że nie ma przesłanek, że był to zamach wysnułeś na podstawie czego? Niepełnego zapisu czarnej skrzynki, wraku, którego pewnie nigdy nie otrzymamy, badań DNA, które już się skompromitowały, próbek które wciąż są w dyspozycji Rosjan? Raportu MAK? Obudź sie POliaku!
Dodane przez Pipi, w dniu 04.04.2013 r., godz. 14.32
Trzymam kciuki za wyjazd. Róbcie zdjęcia "eskortującym" Was radiowozom i innym POdejrzanym autom a także fotografującym Was zamaskowanym POlicjantom. Wszelkie utrudnienia POwinny być nagłaśniane! Pozdrawiam
Dodane przez als, w dniu 04.04.2013 r., godz. 14.40
Panie Krzysztofie R. - jestem Polakiem - to tak dla jasnosci. A że nie ma przesłanek o zamachu wysnuwam na podstawie tego, że ... nie znalazłem rzetelnych informacji, które byłyby dowodem zamachu. Sama procedura badania przyczyn wypadku pozostawia wiele do życzenia, racja. Ale proszę przypomnieć sobie o warunkach jakie panowały tego dnia w Smoleńsku. Czytając raporty, opinie, wyniki badań - samodzielnie rozumując niezależnie od przekonań politycznych (bo podobno polityka nie ma tu nic do rzeczy) - wywnioskowałem, że nie ma przesłanek do zamachu. Takie moje prawo. A Pan Marek Głowacki już w pierwszym zdaniu: "...katastrofie, której przyczyny do dziś są niejasne, choć coraz więcej przesłanek wskazuje na zamach." - stawia tezę bez jakichkolwiek dowodów. Czemu ja mam sie tłumaczyć ze swojego zdania, a On nie? Wygłosił publicznie na łamach gazety swoją opinię niepopierając jej ani jednym argumentem. Dlatego postanowiłem skomentować i pokazać, że nie wszyscy tak myślą. I niekoniecznie muszą głosować i popierać PO...
Dodane przez gs, w dniu 04.04.2013 r., godz. 14.41
A na podstawie jakich przesłanek można sugerować zamach czy inną świadomą ludzką ingerencję w lot?
do gs
Dodane przez Grześ, w dniu 04.04.2013 r., godz. 14.51
Czegokolwiek byś nie napisał, to ja mam kilka podstawowych zastrzeżeń. Nie chcę rozstrzygać czy zamach był czy nie, ale jako prawy Polak, domagam się pełnego nieograniczonego dostępu do wszelkich dowodów. Dlaczego nie niepokoi cię, ze nie możemy odebrać wraku TUpolewa - naszej własności, nie mamy dostępu do oryginałów czarnych skrzynek, do próbek itd. Dlaczego godzisz się na takie traktowanie? POwołasz się na międzynarodowe normy i procedury? Nie ośmieszaj się, nie oszukuj sam siebie!
a po co ten zamach?
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 04.04.2013 r., godz. 15.27
Na kogo zamach i po co?Czy Lech Kaczyński był jakąś znaną osobistością w świecie polityki? Ktoś z pozostałych?Czy był tam ktoś liczący sie w świecie w ogóle?Panie Głowacki, prosze o odpowiedź
Dodane przez Monter, w dniu 04.04.2013 r., godz. 15.36
Nikt mnie nie przekona, że tak prowadzone śledztwo było w stanie cokolwiek wykazać. POstawa naszego rządu była i jest w tym temacie skandaliczna!
Dodane przez krzyś, w dniu 04.04.2013 r., godz. 15.53
Na Krakowskim Przedmieściu uroczystości organizują kluby Gazety Polskiej a nie PiS.
Dodane przez Fryzjer, w dniu 04.04.2013 r., godz. 16.01
PO to żeby AmberTusk mógł sprzedać resztę narodowego majątku, a z cibie zrobic niemieckiego pachołka.
Dodane przez aa, w dniu 04.04.2013 r., godz. 16.10
Zginęli w katastrofie gdy lecieli oddać hołd Polakom, którzy zostali zamordowani w Katyniu. Zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz 94 ważne osoby naszego społeczeństwa. Należy oddać im cześć i domagać się upamiętnienia tego wydarzenia, porządnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy, wyciągnięcia wniosków i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności karnej i politycznej, ściągnięcia wraku samolotu.
...wyjazd
Dodane przez gery, w dniu 04.04.2013 r., godz. 17.30
Ciekaw jestem, co i komu chcecie udowodnić poprzez te chore manifestacje. Chyba tylko poparcie dla wymysłów nawiedzonego Antka. Wiecie, jak przejal się wiadomoscia o katastrofie-natychmiast zwial do kraju nie bacząc na traume wszystkich tam/w Katyniu/ obecnych. Nie mogę zrozumieć również, po co sciagac tu te gromade złomu? Chyba tylko po to, by poszatkowac go na kawałki i SPRZEDAC jako relikwie. Co jeszcze chcecie wiedzieć, co jeszcze udowodnić?Chyba tylko potwierdzenia krzyczącej prawdy o bezmyslnosci i braku jakiejkolwiek odowiedzialnosci decydentow /celowo pomijam nazwiska/ bedacych na pokładzie samolotu, za co los srodze ich ukaral i dziesiątki niewinnych wspolpasazerow. Przykre to, ale tak to widze!
do gs i als
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.04.2013 r., godz. 19.11
Jakie przesłanki mogą świadczyć o możliwości zamachu ? Jest ich wiele. Swiadkowie mówili, że widzieli "silny, oślepiajacy błysk" , "błysk, jak żółtko" i słyszeli "dwa wybuchy". Charakter zniszczeń samolotu - rozerwanie na drobne kawałki, znajdowane w olbrzymim promieniu - zupełnie inaczej niż w innych znanych, podobnych katastrofach. Otwarcie ścian kadłuba na zewnątrz. Analiza przemyconego fragmentu samolotu dokonana przez prof. Obrębskiego z Politechniki Warszawskiej i jego wnioski o tym, że do takich zniszczeń mogło dojść jedynie w konsekwencji wybuchu. Inne analizy dokonane przez naukowców z Polski i świata, przedstawione podczas sesji naukowej na UKSW. Nie pisałem o tym wszystkim ponieważ inny był temat mojego felietonu - były nim skandaliczne działania i zaniedbania polskiego rządu z premierem D. Tuskiem na czele.
Dodane przez Zdzich, w dniu 04.04.2013 r., godz. 20.40
gery z nowokomucha, jeszcze tylko tu Marka E. brakuje. Nie wpuszczać tu komuszych trolli!
Dodane przez gs, w dniu 04.04.2013 r., godz. 20.50
a świadkom zawsze można wierzyć? Niestety opinie świadków są subiektywne. Ile "świadków" twierdzi, że widziało UFO? Trzeba im wierzyć? Ja ekspertem od katastrof lotniczych nie jestem, ale jeżeli samolot leci kilkaset km/h to kawałki będą niestety w jakimś promieniu. Odnoszę wrażenie, że dla ludzi wierzących w spisek są tylko dwie osoby D.Tusk oraz L.Kaczyński - reszta się nie liczy. Przykre. Dla mnie osobiście, to gdzie jest wrak samolotu nie ma znaczenia. Został zbadany. Co jeszcze się z nim będzie działo, gdy będzie u nas. Ponowne badanie? Ja czyje pieniądze? Jeżeli nawet doszłoby do ponownego badania i wynik nie byłby po myśli kogoś? I tak w kółko. Czarne skrzynki to samo. Ile razy można badać to samo?
Dodane przez Iza, w dniu 04.04.2013 r., godz. 20.57
Chora manifestacja towarzyszu gery to była ta 11 listopada zorganizowana przez prezydĘta Komorowskiego. Wyszkowianie (mały spędzik trzech sołtysów Mróz, Siekierski z Wiśniewski Zbysio i zapewne ty) Z transparentem "Wyszków też świętuje". To była POrażka. Sołtysom za udział zapłacono delegacje. Ot i POziom!
Dodane przez bebe, w dniu 04.04.2013 r., godz. 21.00
tylko u nas możliwe jest wyrażenie zgody na to, aby w tak ślimaczym tempie prowadzone było śledztwo w tej tak ważnej dla wielu z nas sprawie. Być może są tacy, którzy uważają, że już nic wyjaśniać nie trzeba. Są jednak również tacy, którzy chcą w końcu dowiedzieć się co tak na prawdę się wydarzyło. Są tacy, którzy 2 dni po katastrofie o katastrofie mówili a potem mówić już nie było o czym. Są tez tacy, którzy co rok 10 kwietnia będą w manifestacji brać udział. Skąd tak wielka wrogość do tych co chcą i będą pamiętać o katastrofie smoleńskiej?
Dodane przez Wanda, w dniu 04.04.2013 r., godz. 23.00
"Jak może istnieć naród, który nie chce dojść prawdy o tak straszliwej śmierci swoich przywódców?!" - Antoni Macierewicz
Dodane przez als, w dniu 05.04.2013 r., godz. 08.00
Panie Marku pisze Pan o świadkach - doczytałem w Gazecie Polskiej, że wnioski o zamachu wyciągnięto na podstawie zeznań 24 świadków. A co mówiła większość? Bo przesłuchanych było 67 osób. Błysk, wybuchy - przecież rozbił się samolot. Tak jak gs uważam, że szukanie dowodów zamachu nie skończy się nigdy. Czy naród nie chce dojść prawdy? Oczywiście, że chce. Tyle, że większość już przyjęła najbardziej prawdopodobną wersję. I nie czuję wrogości do tych, którzy chcą pamiętać o katastrofie. Wrogość bije z drugiej strony - wystarczy mieć inne zdanie na temat przyczyn katastrofy, żeby zasłużyć sobie na "POliaka", "komuszego trolla" itp.
Dodane przez ***, w dniu 05.04.2013 r., godz. 09.15
Dopóki trwa śledztwo to możliwe są różne rozstrzygnięcia. Jedno co się rzuca to niedbałość i zaniechania rządu Tuska w sprawie wyjaśnienia tej tragedii, w której zginął prezydent naszego kraju, ostatni prezydent na uchodźstwie, wicemarszałkowie, czołowe osobistości polskiego życia publicznego( rzecznik praw obywatelskich, szef IPN itd). A co byłoby gdyby zginął Komorowski, Tusk,Sikorski, Kopacz czy inni z PO ? Lech Kaczyński na pewno zachowałby się inaczej. Dlatego oddajmy im cześć. Uroczystości organizowane są przez Kluby Gazety Polskiej ale i przez warszawski PiS czy inne stowarzyszenia np. Solidarni 2010.
komentarz do artykułu
Dodane przez darek ***, w dniu 05.04.2013 r., godz. 11.17
Ta ilość komentarzy świadczy jak bardzo gorącym tematem jest sprawa katastrofy z naszym Prezydentem i pozostałymi członkami delegacji. Niezależnie co kto myśli wszyscy jako Polacy powinniśmy uczcić pamięć tych co zginęli 10.04. w marszu Pamięci . Ja pojadę !!!
Dodane przez gs, w dniu 05.04.2013 r., godz. 11.24
Ja bym się pojawił, ale wiem jak będzie. Tylko o Lechu Kaczyńskim oraz o rządzie jaki to niedobry.
do gs
Dodane przez ka78, w dniu 05.04.2013 r., godz. 11.51
A uwazasz, że jest dobry? Szczególnie w POmysłach na łatanie dziury budżetowej, jak radarowa nagonka. Czuj sie zdrów z tym swoim represyjnym rządem! Trzech burmistrzów w "mega wypasionym" Wyszkowie też ci się POdoba?
Dodane przez gs, w dniu 05.04.2013 r., godz. 13.28
Czy ja napisałem kiedykolwiek, że PO mi się podoba? Mi chodzi tylko o to, że 10 Kwietnia to jest okazja do krytyki, gdzie zapomina się o tym co faktycznie stało się tego dnia. W większości jest to spęd opozycji, a nie ludzi którzy chcą uczcić śmierć 96 osób. Jakie będą transparenty? Oczywiście z napisami, że Tusk jest taki to a taki....Ciekawe czy będzie choć z jeden nawiązujący to tematu. Jakie będą okrzyki? Zapewne, że PO jest do d... idp.itd. A w taki dzień powinno być cicho i spokojnie. Taka jest/będzie rzeczywistość. W związku z tym, że nie jestem związany z żadną partią staram się mieć obiektywne spojrzenie. Jeżeli trzeba zganić PO to ganię, jeżeli trzeba zganić PiS to ganię, jeżeli trzeba skrytykować nasze Wyszkowskie władze to krytykuję. Dla mnie nie ma znaczenia przynależność od partii.
Dodane przez Zdzich, w dniu 05.04.2013 r., godz. 15.07
Ty gs, wiesz jak będzie, a co ciekawsze wiesz jak być POwinno! Moim zdanieim winno być wykrzyczane właśnie tego dnia to, że rząd POwoduje to, że 96 dusz nie może zaznać spokoju, bo śledztwo i wszelkie dowody są w rękach Rosjan. Dopominanie się o prawdę jest naszym obowiązkiem! Myślę też, że żadna z 96 dusz nie bedzie miała za złe zorganizowanie bardziej głośnej i radykalnej manifestacji. Jak chcesz ciszy i spokoju możesz iść do kościoła nie ruszając się z miasta.
Dodane przez 13, w dniu 05.04.2013 r., godz. 18.10
Zdzich jak chcesz glosno pokrzyczec to mozesz isc na jakis mecz ja wpelni zgadzam sie z gs chetnie bym uczestniczyl ale w spokojnej i adekwatnej do okolicznosci atmosferze uczczenia smierci a nie w rozgrywkach politycznych bo sie tym nie interesuje
Dodane przez Wanda, w dniu 05.04.2013 r., godz. 18.22
Złość mnie ogarnia, że to już trzecia rocznica, a my "oficjalnie" nadal stoimy w miejscu. To nie może być jedynie marsz ze spuszczonymi głowami. Transparenty to pokojowy wyraz naszego niezadowolenia. Panom policjantom od inwigilacji uczestników podpowiem, żeby wzięli się lepiej za uczciwą robotę, bo obserwując co dzieje się z latarniami, to można dojść do wniosku, ze niedługo zapanują w okolicy dantejskie ciemności. Kpią sobie z was. Pozdrawiam
Nie dziwię się, że ludzie są wściekli na PO, PiS, PSL, SLD i RP.
Dodane przez Adam, w dniu 05.04.2013 r., godz. 18.55
Tak bez zbędnych słów- zasługują na pamięć i szacunek. Zostali wyrolowani przez władze PO- PSL bo nie zapewniono im bezpieczeństwa. Jak patrzę jak Donald Tusk i jego koalicja zachowuje się w Sejmie i jak odpowiada na pytania dziennikarzy to przypomina mi to Posiedzenia rządu prezentowane przez Kabaret Moralnego Niepokoju. Niestety te kabaretowe scenki są bardzo realistyczne.
do gs i als
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.04.2013 r., godz. 20.30
Odpowiedziałem na Wasze zapytania w sprawie przesłanek. Odeszliśmy jednak w ten sposób od głównego tematu mojego felietonu. A teraz chciałabym zadać Wam pytania. Jak oceniacie postępowanie polskiego rządu w sprawach, o których pisałem - rozdzielenie wizyt, ustalenie procedur prawnych i nadzór nad śledztwem ? Chodzi mi o to wszystko, o czym pisałem w moim felietonie.
drugoobiegowe filmy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.04.2013 r., godz. 20.42
W związku z nadchodzącą III rocznicą katastrofy (lub zamachu) będzie się z pewnością wiele działo. Niedawno dowiedziałem się, że nasza tzw. "publiczna" telewizja wyemituje pierwszy film z serii filmów drugoobiegowych o katastrofie. Proszę Państwa, to prawdziwie epokowe wydarzenie !!!!! Wymieniam z marszu filmy, które powstały społecznym wysiłkiem, bez udziału różnych polskich (???) telewizji odnoszące się do katastrofy smoleńskiej : "Mgła", "Pogarda", "Solidarni 2010", "List z Polski", "Przebudzenie", "Widziałem zjednoczony naród", "Krzyż". 8 bardzo dobrych, ciekawych filmów, które nie zasłużyły na zaszczyt, żeby zostać wyprodukowanych i wyemitowanych w mediach "mętnego"nurtu. Ale po trzyletnim zastanawianiu to się zmienia !!!! Hurrrraaa !!!! Filmem tym będzie "Anatomia upadku" Anity Gargas. Tej samej, która została wyrzucona z TVP za pokazanie w "Misji specjalnej", że Ruscy na drugi dzień po katastrofie niszczą wrak samolotu. Proszę zastanowić się, co to oznacza - z polskich mediów wyrzuca się dziennikarzy za pokazanie prawdy o postępowaniu naszych "przyjaciół" ze wschodu. Film będzie prezentowany w najbliższy poniedziałek 8 kwietnia o 21.30 w TVP1 .
katastrofa
Dodane przez andrzej, w dniu 06.04.2013 r., godz. 12.28
Tego lotu nie powinno być/chodzi o warunki atmosferyczne/ Prezydent chciał w Smoleńsku rozpocząć za wszelką cenę swoja kampanię wyborczą Nie bądźmy obłudni
Dodane przez Iza, w dniu 06.04.2013 r., godz. 15.45
Panie Marku , akurat Pan nie musi niczego udowadniać! Pozdrawiam serdecznie
Do andrzej
Dodane przez Hek, w dniu 06.04.2013 r., godz. 19.42
A co to ma do rzeczy, do skandalicznego prowadzenia śledztwa?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2013 r., godz. 21.15
Członkowie PiS 10.04.2013r. o godz.18.wezmą udział we mszy św.w intencji ofiar katastrofy . Niektórzy członkowie wyjadą indywidualnie .
do Adama i Wandy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.04.2013 r., godz. 21.54
Pamięć i szacunek to z pewnością podstawowa sprawa. Film Prezydent, który od najbliższej środy będzie w obiegu idzie w tym kierunku, jak wynika z zapowiedzi. To będzie pokazanie Lecha Kaczyńskiego takim, jakim był - człowieka zasad. Reżyserzy omijają wszystkie kwestie związane z przemysłem pogardy uruchomionym w celu zniszczenia Jego wizerunku i tych zasad, którymi się kierował. Ale i Wanda ma rację. Nie będziemy stali ze spuszczonymi głowami. To będzie również protest przeciwko cynizmowi i nihilizmowi, o którym pisałem.
Dodane przez gs, w dniu 06.04.2013 r., godz. 22.30
Trudno jest mi jednoznacznie oceniać coś na czym się nie znam. Mogę jedynie wyraźić swoją subiektywną opinię w oparciu o wiedzę jaką zdobyłem czytając czy słuchając różne media. Uważam, że nie Rada Ministrów prowadzi śledztwo. Robi to prokuratura, która jest/powinna być niezależna i to do niej powinny być ewentualne pretensje. Jeżeli chodzi o rozdzielenie wizyt to uważam, że już znacznie wcześniej miało to miejsce. Już znacznie wcześniej PO i PiS oddzielnie obchodzili rocznice, oddzielnie się spotykali z różnymi goścmi. I tutaj rozdzielenie wizyt wcale mnie nie dziwi. Gdyby sytuacja była odwrotna czyli L. Kaczyński byłby premierem to prawdopodobieństwo takiego zachowania (oddzielnego obchodzenia uroczystości) byłoby podobne. Znacznie wcześniej już drogi PO i PiS raczęły się rozchodzić. Jeżeli chodzi o procedury prawne to wydaje mi się, że nie były tworzone po 10.04. Zatem trzeba było stosować się do tego co się ma. Nie podejrzewam, że procedury były łamane, ponieważ taki fakt można zgłosić i można za to ponieść konsekwencje. Podobnie jeżeli chodzi o nadzór nad śledztwem. Wyobraźmy sobie sytuację, że PO włącza się w śledztwo. PiS gdyby coś szło nie tak miałby na kogo zwalać winę, mówiilby, że jest upolitycznione itd. Każde śledztwo powinno być jak najdalej od polityki. Jest na przykład podnoszony problem z odzyskaniem wraku samolotu. Jeżeli nawet Rosja świadomie go blokuje to co mamy zrobić? Ukraść go nocą? Zakręcić kurek z gazem? Poskarżyć się Komisji Europejskiej czy USA? Co to da? Wg mnie kompletnie nic. Wg mnie nie mamy za wiele możliwości. Po prostu. Oczekujecie, że Tusk (Rząd) powinnien być bardziej stanowczy, a ja uważam, że powinien być przede wszystkim rozsądny i podejść do tego dyplomatycznie. Jesteśmy zdecydowanie za mali, aby podskoczyć Rosji. Mamy też problem, że w kwestiach energii jesteśmy jeszcze od nich uzależnieni. To trzeba brać pod uwagę. Musimy uważać na to, że Rosja ma asa w rękawie w postaci gazu. Oczywiście możemy się na nich obraźić, a w odwecie dostaniemy podwyżkę. I co wtedy? No PO winne znowu, funduje społeczeństwu podwyżkę. Dlatego uważam, że więcej zyska ten spokojniejszy, mający więcej cierpliwości, ale skuteczny, a skuteczność wymaga niestety czasami sporo czasu. Zauważmy, w jakim kierunku idzie świat. Nie zatrzymamy tego. Tutaj ponownie jesteśmy za mali i nic na to nie poradzimy. Możemy skakać, obrażać się i buntować. W konsekwencji sami się odizolujemy od świata. Czy to dobrze? Spojrzcie na Koreę Pólnocną i Południową. Jaka jest między nimi różnica 10-20 lat. Jak żyją ludzi w Korei Północnej, która się odizolowała od świata. Spójrzcie na Chiny. Otworzyły się na świat i teraz trzeba się z nimi liczyć. Tam jest komunizm, który nienawidzi kapitalistów, ale zauważcie, że musieli się dostosować do reguł panujących na świecie. U nas podobnie. Nie krzyczmy, nie obrażajmy się, nie podskakujmy, bądźmy dyplomatami, powoli i konsekwentnie dążmy do celów. Ja nie jestem fanem PO. Bardzo mnie wkurzyli np za akcje z fotoradarami. Ale nie krzyczę, nie oskarżam, nie podskakuję. Czekam cierpliwie do wyborów i odpowiednio im podziękuję.
Dodane przez Bożena, w dniu 06.04.2013 r., godz. 23.06
Wszystko się zgadza POza tym że być cierpliwym i cicho siedzieć oczekując POstępu i wyborów, to za mało. Przeciw nam są mainstrimowe media ze swoją prorządową propagandą, trzeba się temu wyraźnie przeciwstawiać. Piszmy, krzyczmy POdkreślajmy zło na każdym kroku. Zło w państwie i w samorządzie. Uświadamiajmy ludzi i informujmy o wszystkich patologiach. Do samego końca, tylko wtedy będziemy mogli spokojnie myśleć o wyborach.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.04.2013 r., godz. 01.18
Odnoszę wrażenie, że nie zna Pan podstawowych faktów związanych ze sprawami, o których dyskutujemy. Jest wiele przesłanek do podejrzeń o zamach. Część z nich wymieniłem. I żadne opowieści o UFO nie zmienią tego, że świadkowie widzieli "oślepiający błysk". Tak samo niepoważne jest mówienie o tym, że szczątki samolotu zawsze będą rozrzucone w jakimś promieniu. Przesłanką do twierdzenia, że był wybuch jest bowiem to, że w tym przypadku szczątki samolotu rozrzucone były w znacznie większym promieniu niż w przypadkach podobnych katastrof. Natomiast niewątpliwie ma Pan rację, że Ruskich nie zmusimy do oddania wraku. I ja tego Tuskowi nie zarzucam. Natomiast zarzucam podjęcie świadomej gry prowadzonej wspólnie z Putinem w celu ośmieszenia prezydenta Kaczyńskiego. To haniebne działanie. Ale moralna i prawna ocena tego z punktu widzenia interesów państwa polskiego to jedna sprawa. Drugą sprawą jest wciągnięcie Tuska przez Putina w pułapkę. To tak, jak UB krok po kroczku zarzucała sieci na jakiegoś swojego przyszłego konfidenta. W pewnym momencie go juz mają. Putin mrugnął okiem do Tuska i zaproponował mu zabawę - razem ośmieszymy Kaczora. Tusk w tę zabawę wszedł. I tu go stary KGBowiec złapał w pułapkę, z której Tusk się do dziś nie wydobył. Ma to niestety tragiczne skutki dla Polski. W sprawach procedur chodziło mi natomiast o przyjęcie konwencji chicagowskiej ( notabene zaproponowanej przez Klichowi przez Ruskich). Tusk twierdził, że ważnym uzasadnieniem do takiej decyzji było to, że można bedzie wg tej konwencji odwołać się do czynników międzynarodowych, co okazało się szybko wierutna bzdurą. Takich kompromitacji rządu w sprawach, związanych z katastrofą jest mnóstwo. To po prostu jedna wielka kompromitacja państwa polskiego. Do tego doprowadził Donald Tusk. Przepraszam, ale do kwestii "izolacji od świata" itp nie będę się odnosił. To zbyt obszerny temat.
Dodane przez anty, w dniu 07.04.2013 r., godz. 14.18
Wyszków leży 60 kilosów od Warszawy i raz na rok można uroczyście oddać hołd tragicznie zmarłym pod Smoleńskiem. Polska, Biało-czerwoni.
Dodane przez gs, w dniu 07.04.2013 r., godz. 21.04
Nigdy nie twierdziłem, że znam fakty. Podkreśliłem też, że są to moje przemyślenia w oparciu o wiedzę jaką zdobyłem. Oślepiający błysk mógl być efektem wybuchu paliwa, ale czy to od razu zamach? Dodatkowo efekt ten (wybuch) we mgle jest jeszcze bardziej spektakuralny. Dlatego do zeznań świadków należy podchodzić z dystansem. Ten sam wybuch mógłs spowodować rozrzucenie kawałków samolotu. Jeżeli chodzi o ośmieszanie się to ośmieszali się nawzajem i Tusk i Kaczyński. Ja tu stawiam znak równości. Cała ta nasza polityka czy to prawa czy lewa jest na mizernym poziomie, ale zmienimy to idąc na wybory, a nie manifestować swoje niezadowolenie szczególnie w taki dzień.
Dodane przez Zdzich, w dniu 07.04.2013 r., godz. 22.26
Do wyborów "gs" trzeba się przygotować, krzyczeć głośno i manifestować. Z łonetu GWna WSI24, tvn niewiele się dowiesz prawdy, ale ta papka wielu ludziom kituje szare komórki. Gs, za kogo się uważasz, że będziesz mówił jak i kto ma manifestować swoje niezadowolenie, szczególnie w taki dzień. POwiem ci, że w ten dzień ramię w ramię będzie demonstrować większość nojbliższych osób, które zgineły w katastrofie-zamachu. Chciałeś im również coś POwiedzieć, jak mają ten dzień spędzić? Nasz udział jest również wsparciem dla nich! Ty nie ruszając się z miasta możesz iść na mszę do kościoła i też Bóg ci zapłać za to.
do als, gs, 13
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2013 r., godz. 22.30
nawet jeslibyscie próbowali przy pomocy mocnych konkretnych argumentów mówic do p. Marka, Wandy, Bożeny, Zdzicha i im podobnych tu komentujących, oni tego nie usłyszą! szkoda słów!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.04.2013 r., godz. 00.04
Nie ma żadnego znaku równości. To Tusk w porozumieniu z Putinem próbował ośmieszyć prezydenta Kaczyńskiego, a nie odwrotnie. To haniebne zachowanie, z pogranicza zdrady.Jeżeli chodzi natomiast o przesłanki zamachu. Oczywiście można mieć co do nich wątpliwości, trzeba mieć do nich krytyczne podejście, można je wreszcie w najróżniejszy sposób podważać. Ale ja nie twierdzę, że są to dowody tylko przesłanki, czyli fakty, które pozalają snuć przypuszczenia. Pan natomiast twierdził, że ich w ogóle nie ma. Prosiłbym o zapoznanie się przede wszystkim z wynikami konferencji naukowej na UKSW. Od samego początku w propagandzie "merdiów" (to od merdania ogonkiem) był olbrzymi nacisk, żeby wykluczać wersję zamachu. Tusk tę wersję niejako wykluczył ogłaszając zaraz po katastrofie "miłość" i przełom w stosunkach z Rosją . Tymczasem przesłanek, potwierdzających wersję zamachu przybywa coraz więcej. A Ruscy ośmieszyli Tuska, a przy okazji niestety polskie państwo.
Dodane przez !!!, w dniu 08.04.2013 r., godz. 08.52
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2013 r., godz. 21.15 Członkowie PiS 10.04.2013r. o godz.18.wezmą udział we mszy św.w intencji ofiar katastrofy . Niektórzy członkowie wyjadą indywidualnie . Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2013 r., godz. 22.30 nawet jeslibyscie próbowali przy pomocy mocnych konkretnych argumentów mówic do p. Marka, Wandy, Bożeny, Zdzicha i im podobnych tu komentujących, oni tego nie usłyszą! szkoda słów! Jeśli Anonim to ta sama osoba to PiS z Wyszkowa krytykuje Marka, Wandę, Bożenę, Zdzicha ale także Antoniego Macierewicza czy inne osoby, badające katastrofę smoleńską i podważające to co przedstawił raport Milera .
Uwaga dziś...
Dodane przez Antoni, w dniu 08.04.2013 r., godz. 09.04
8 kwietnia o godz. 21:20 w TVP 1 rozpocznie się pokaz filmu "Anatomia upadku" w reżyserii Anity Gargas. WYprodukowany przez "Gazetę Polską" dokument obala najważniejsze kłamstwa smoleńskie. "Anatomię upadku" trzeba zobaczyć! Szczęść Boże!
pozbierałem to w całość
Dodane przez Box, w dniu 08.04.2013 r., godz. 09.37
Wiemy już, że 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Wszystkie te tezy lansowane przez pisowskie media i polityków w celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach. Był za to durnoning. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna. Na życzenie Lecha Kaczynskiego, który miał kłopoty z doświadczonymi pilotami i ścigał ich karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu /vide lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, świeżo awansowany kapitan. Gwarantowało to prezydentowi, że będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Wiadomo, że minister Szczygło komentował, że - Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Start zaplanowano na 06:00, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 07:00. Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał prognozy pogody ze stacji meteo. Start wymusił jednak dowódca Sił Powietrznych RP, protegowany Lecha Kaczyńskiego, gen. Błasik i to on, a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości samolotu do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 07:27. W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj dwukrotnie, zupełnie jednoznacznie poinformował załogę, że nie ma warunków do lądowania i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynic. Jednak czekał na decyzje prezydenta "głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu" poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/. W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym (do dziś nie chce udostępnić rozmów ze swojego telefonu). Sprawa była poważna bo początek uroczystości i transmisje TV zaplanowano na 09:30 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku u Łukaszenki. Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym, że pilot podjął próbę podejścia na wysokość decyzji /100 m/ aby sprawdzic czy Ruscy nie kłamią z tą mgłą aby utrudnic reelekcję Lecha Kaczyńskiego, ośmieszajac jego wyprawę. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowną z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania - 8 m/s zamiast 4 m/s - a następnie nie widząc ziemi chciał odejsc na drugi krąg na automacie wciskając przycisk "odejście". Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku bez systemu ILS, o czym pilot nie wiedział lub zapomniał. Pierwszy raz w życiu odchodził na drugi krąg. W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (!). Przyczyną tego błędu było posługiwanie się przez załogę wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Zemściło się zaniechanie, z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy z USA/, szkolenia pilotów na symulatorze w Moskwie przez stronę polską. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/, i instrukcje Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy przez system TAWS. Zapewne tych ostrzeżeń nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Nie robiły też na załodze wrażenia kolejne wysokości samolotu nad powierzchnią ziemi podawane przez nawigatora - ostatnia 20 metrów. Być może wydawało im się że bezpiecznie lądują ? Dopiero zobaczywszy drzewo na kursie, kpt. Protasiuk zorientował się, że coś tu nie gra i podjął próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno. Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem, kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Mieli na ten temat rozbieżne zdania. Wiedzieli, że odsyłając samolot prezydencki znanego z rusofobii L.Kaczynskiego na zapasowe lotnisko, wywołają skandal międzynarodowy - BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjśc ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. Pozwolili Kaczynskim go zrealizowac. Pozostały przy życiu Lech Kaczyński i jego dwór z pewnością wykorzystaliby zamknięcie lotniska przez Rosjan do antyrosyjskiej kampanii oszczerstw, a ich zbawcy staliby się kozłami ofiarnymi i być może ponieśliby konsekwencje służbowe. Wszak kilkadziesiąt minut wcześniej znacznie mniejszy - co trzeba dodac - Jak-40 wylądował , zresztą w lepszych warunkach, choć poniżej wymaganego minimum i bez formalnej zgody z wieży kontrolnej (!). Nie rozumieli poleceń kontrolera. Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy. Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, Don Jarosław używa wszelkich wpływów aby narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a zwykłe zaniedbania, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta ujmują tej powagi i podkreślają, że śmierć tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Macierewicza, który nie ma nic wspólnego z prawdą, a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Ci ludzie nie mają nawet krzty elementarnej przyzwoitości. Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, których nikt o zdanie nie pytał. byli nieświadomymi ofiarami śmiertelnej rozgrywki braci Kaczynskich z Tuskiem i z Rosją.
Dodane przez piłat, w dniu 08.04.2013 r., godz. 11.47
Box-pięknie to opisałeś. Nic dodać, nic ująć. I niech pan Głowacki- nie opowiada bredni.
Nic dziwnego, że putin panoszy się w Polsce.
Dodane przez anty, w dniu 08.04.2013 r., godz. 12.45
Co to Wybiórcza i TVN robią z ludzi. Nie myślą i jeszcze chcą skazić innych. Nawet Anodina czy Miler nie wymyślili, że św. prezydent Lech Kaczyński naciskał na pilotów. Jesteś fajnym kumplem towarzysza Putina, który ostatnio w sprawie gazu też dał popis takim jak ty. Premier Donald Nic Nie Mogę Tusk i minister MSZ Radek Uległy Sikorski nie dali rady wcisnąć kit Polakom o winie pilotów i i Generała Błasika a ty Box w Wyszkowie opowiadasz takie dowcipy. Bój się Boga człowieku.
Dodane przez Zdzich, w dniu 08.04.2013 r., godz. 14.09
Komentarz dłuższy od artykułu, ktoś czyta to GWno? POdpisz się, to może Michnik ci zapłaci, albo oskarży o plagiat...
Dodane przez oruid, w dniu 08.04.2013 r., godz. 15.19
Tak sobie siedzę, czytam i ... Ręce i nogi się uginają. Jakakolwiek dyskusja traci sens. Choć należy pamiętać, że z wiarą się nie dyskutuje. Fakty sobie a wiara sobie. Poznawalny aspekt rzeczywistości nie obejmuje tradycyjnie pojętej metafizyki jaką w tym przypadku jest wiara (w zamach). Zresztą, podobne mechanizmy i zachowania można zaobserwować w sektach. Widać już tak musi być i nic na to nie poradzimy.
Dodane przez gs, w dniu 08.04.2013 r., godz. 16.14
Zabawne jest to, że człowiek stara się pisać merytorycznie, nie obrażać nie wyzywać, a w odpowiedzi dostaje....w sumie nic/niewiele merytorycznego. Nie warto wg mnie zatem dyskutować bo nie ma z kim.
Dodane przez ***, w dniu 08.04.2013 r., godz. 17.10
10 kwietnia jest dniem pamięci po zmarłej tragicznie delegacji polskiej jadącej uczcić 70 rocznicę mordu katyńskiego. Nikt nie leciał aby popełnić samobójstwo tylko ku pamięci. Jeśli wszystko takie jasne to po co prokurator generalny, pan Seremet przedłużył po raz kolejny śledztwo w tej sprawie. Spotkajmy się w Warszawie i przejdźmy w marszu pamięci po wieczornej mszy. Trzeba też przypomnieć obecnej władzy, że pamiętamy. Dobrze, że w Wyszkowie jest klub Gazety Polskiej i taki człowiek jak Marek Głowacki.
Dodane przez Bożena, w dniu 08.04.2013 r., godz. 17.19
Niewiele do tej dyskusji wnosisz... Kto mi odPOwie, dlaczego nie POzwolono uczestniczyć w ekshumacjach zwłok i ponownej sekcji światowej sławy patologowi, dr Michaelowi Badenowi? GW ma i na to odPOwiedź? Przepraszam przegapiłam, nie czytam...
Z Wprostu krótki artykulik.
Dodane przez Adam, w dniu 08.04.2013 r., godz. 17.56
-Mainstreamowe i życzliwe rządowi Donalda Tuska media dostały "gorączki smoleńskiej". I na pewno nie chodzi o informowanie, ale o walkę ze wszystkim, co mogłoby zepsuć nastrój błogostanu związanego ze sprawnym śledztwem i współpracą polsko-rosyjską w wyjaśnianiu tragedii, co "sekta smoleńska" chce podważyć - powiedział o Andrzej Melak. Najlepszym przykładem jak działa państwo polskie przy obecnych rządach Platformy Obywatelskiej jest ostatnia kompromitacja związana z podpisaniem memorandum w sprawie budowy gazociągu Jamał 2, jak sobie tego życzy Kreml - zaznaczył Melak. 5 marca Gazprom poinformował, że podpisano memorandum ze spółką EuRoPol Gaz na budowę drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa-2, który ma dostarczać gaz przez Polskę do Słowacji i Węgier. W sumie nowy rurociąg ma dostarczać co najmniej 15 miliardów metrów sześciennych gazu. Dokument został podpisany w Sankt Petersburgu przez Aleksieja Millera ze strony Gazpromu i Mirosława Dobruta, reprezentującego polsko-rosyjską spółkę EuroPolGaz, zarządzającą już istniejącą nitką gazociągu Jamał. Udziały w firmie EuRoPol GAZ ma Gazprom (48 proc.). PGNiG SA (48 proc.) oraz Gas-Trading S.A. (4 proc.).Melak odniósł się też do konferencji Tuska podczas której był pytany o podpisanie memorandum i przyznał, że nic o tym nie wie. - Wreszcie mogliśmy zobaczyć w telewizji prawdziwą twarz człowieka, który stanął przed problemem i nie miał kartki z napisanym przemówieniem. To jest mocarz intelektu! Pięknie mówi wtedy, gdy jest przygotowany. Nie lubię Leszka Millera, ale podobało mi się jak pięknie opisał Tuska - że zachowuje się jak zdradzony mąż, który o zdradzie dowiaduje się ostatni. Cała armia urzędników, służby specjalne, które mają służyć państwu polskiemu warte są mniej niż zeszłoroczny śnieg - dodał Melak. PODOBNIE MOGŁO BYĆ 10 KWIETNIA 2010 R.
..do Boxa
Dodane przez gery, w dniu 08.04.2013 r., godz. 18.22
Chocbys padl na nos pisowskiej ferajny nie przekonasz. Oni wiedza swoje i juz. Co najwyzej przyloza Ci kupe inwektyw w imie chrzescijanskiego znaku krzyza.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.04.2013 r., godz. 19.31
Panie Box, w niektórych sprawach zgadzamy się. To od czego ja zacząłem, Pan umieścił na końcu - Tusk grał z Putinem przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu. Tu jest zgoda. Ja uważam jednak to za haniebne, a Pan za normalne, nie wzbudza to Pańskiego sprzeciwu. Ma Pan rację, że razem z prezydentem zginęło 95 osób. W tym miejscu zgadzam się z Panem bez żadnych uwag. Nienawiść do Kaczyńskich, wyzierająca z Pańskiego tekstu jest jednak słabym uzasadnieniem do tego, żeby mieć rację w innych sprawach. Przyznam, że po ekspertyzie Instytutu Sehna z Krakowa wykluczającej obecność głosu gen. Błasika w kokpicie zaskakuje mnie Pana twierdzenie, że kapitan Protasiuk "zabawiał" Błasika w ostatnich chwilach lotu. Ale widocznie potrzebne to do zgrabnej, gazetowowyborczej układanki. Jeżeli chodzi o, jak Pan to określił "rusofobię" Lecha Kaczyńskiego. Nie określiłbym tak jego polityki i postawy. Chyba, że Piłsudskiego też Pan raczy określać tym mianem. Dla mnie obaj są romantykami. A w stosunku do Rosji mieli podobne podejście - suwerenne i niezależne. W przypadku Pisudskiego określano tę politykę koncepcją "jagielońską", która sprowadzała się do współpracy z sąsiadami i wspieraniu ich aspiracji niepodległościowych ( dotyczyło to w największym stopniu Ukrainy, ale nie tylko). Kaczyński w jakimś stopniu nawiązywał do tej koncepcji, ale w dzisiejszych innych realiach. Dziś rozpowszechniły się bardzo w polskim społeczeństwie postawy niewolnicze, wasalne. To po części konsekwencja II wojny światowej, pozostałość po czasach komunistycznych, ale również przejaw wpływów środowiska GazWyb w polskim społeczeństwie. Uważanie gry Tuska z Putinem przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu za sprawę normalną i określanie postawy niezależnej "rusofobią" to dla mnie przejaw typowych postaw wasalnych. Jeżeli chodzi o fakty, to liczby które Pan podaje są ze sobą sprzeczne. Przeciążenie 100 g wzięło się z raportu Anodiny i stoi w sprzeczności z prędkością opadania 8 m/s, którą Pan podaje. Musiałaby ona być dużo większa, żeby doszło do takich przeciążeń. Wykazywali to liczni naukowcy m.in. znani fizycy, profesorowie Przystawa i Dakowski. Swoją drogą skąd takie zaufanie do raportu Anodiny wobec tak wielu matactw rosyjskich, że wspomnę błyskawiczne zacieranie śladów (niszczenie wraku, wycinka drzew itp.) oraz tajemnicze zniknięcie taśm z wieży kontrolnej, które najpierw były niedostępne, ponieważ znajdowały się w rosyjskiej prokuraturze potem zniknęły w ogóle, ponieważ jak się okazało nic się nie nagrało ?
Dodane przez Grześ, w dniu 08.04.2013 r., godz. 20.37
Cytuję intelektualistę: "Chocbys padl na nos pisowskiej ferajny nie przekonasz. Oni wiedza swoje i juz. Co najwyzej przyloza Ci kupe inwektyw w imie chrzescijanskiego znaku krzyza." My wiemy swoje a nowokomuchy swoje. Nie pisz, nie czytaj nie zaglądaj. Pa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.04.2013 r., godz. 21.12
Jak się okazuje coraz więcej ludzi uważa, że są wątpliwości w związku z przyczynami katastrofy smoleńskiej. W tej chwili ponad 50 % respondentów. Jaka będzie odpowiedź rządu Tuska ? Więcej propagandy !!!!!! Jeszcze więcej ?
Dodane przez observer, w dniu 09.04.2013 r., godz. 23.47
To, że 50% ma wątpliowości a 30% wierzy w zamach to jeszcze nic nie znaczy. O prawdzie czy o interpretacji faktów nie decydują badania wśród respondentów, zwłaszcza wśród laików. Poza tym ... Chyba wypada podzielić zdanie oruid co do dyskusji z osobami, które wiarzą w zamach. Szkoda gadać, strony i tak pozostaną na swoich stanowiskach. Oto Polska właśnie.
Dodane przez piłat, w dniu 10.04.2013 r., godz. 07.44
Szanowny panie Głowacki- proszę odpowiedzieć, jeśli jest pan przekonany o zamachu, kto ten zamach zrobił?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.04.2013 r., godz. 09.01
W nawiązaniu do dzisiejszego dnia, do III rocznicy katastrofy smoleńskiej (albo zamachu - kto wie co się w końcu okaże ??) - wiele osób uczci godnie wszystkich tych, którzy zginęli. Podkreślam wszystkich. Ci, którzy zbierają się na Krakowskim Przedmieściu, którzy zjeżdżają się z całej Polski, a także z różnych zakątków świata to ludzie różnych środowisk, zawodów, w różnym wieku. Tak było dwa lata i rok temu. Pamiętam rok temu jedno ze środowisk budujących tę polską, patriotyczną mozaikę wykonało tablice z wizerunkami wszystkich 96 osób, ofiar katastrofy. Robiło to olbrzymie wrażenie. Maszerowali przez całe Krakowskie Przedmieście i utknęli kilkadziesiąt metrów przed katedrą. Były bowiem takie tłumy, że przebijać się dalej było niemożliwe. Jeszcze raz zapraszam dziś na Krakowskie Przedmieście. Nie oszukujmy się - każdy wyszkowianin może tam się pojawić. Jeżeli okoliczności zawodowe, czy rodzinne to uniemożliwiają w dzień to można dojechać na samą mszę św. w katedrze św. Jana, która rozpoczyna się o 19.00.
Dodane przez Zdzich, w dniu 10.04.2013 r., godz. 13.40
observer i inni, wy chcecie nas przekonać do wyników POronionego rosyjskiego śledztwa? POwodzenia. Jak napisał Grześ, nikt was do dyskusji nie zmusza. Nawet do zaglądania na to forum.
filozofia
Dodane przez Samson, w dniu 10.04.2013 r., godz. 14.18
"To, że 50% ma wątpliowości a 30% wierzy w zamach to jeszcze nic nie znaczy..." i to, że 50 % ma wątpliwości a 20% wierzy w pancerną brzozę, to jeszcze nic nie znaczy.
Dodane przez observer, w dniu 11.04.2013 r., godz. 14.44
Zdzich. Nikt nie chce nikogo do niczego przekonywać. Tym bardziej ja. Każdy ma pogląd na pewne sprawy i prawo je wyrażać. Ja również. A na forum zamierzam zaglądać bo jest i strasznie, i śmiesznie. A poza tym to Polska to wolny kraj, co przejawia się równiez w głoszeniu różnych poglądów na tym forum.
do piłata
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.04.2013 r., godz. 19.00
Szanowny Panie, w zasadzie w dyskusji pod felietonem jest zawarta odpowiedź na pierwszą część Pana pytania. Ale powtórzę. Nie należę do grona osób, które uważają, że to był z pewnością zamach. Natomiast zdecydowanie uważam, że wersji zamachu nie można wykluczać, a także, że jest wiele przesłanek wskazujących na zamach. Jestem natomiast pewien, że wersja, którą podała zarówno komisja Anodiny, jak i Millera to mieszanina prawdy, bajek i propagandy. Kto mógłby dokonać takiego zamachu ? Np. GRU.
do eksperta lotniczego M. Głowackiego
Dodane przez Leśniczy, w dniu 14.04.2013 r., godz. 16.40
Nie lata się samolotem po lesie.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2013 r., godz. 20.24
BRAWO - BOX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do leśniczego
Dodane przez Kopacz, w dniu 15.04.2013 r., godz. 20.09
Przekopuję do głębokości 1 metra i przesiewam. Mogę ci przkopać cały las.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl