,,O Puchar Klubu Raz Dwa Fitness”

(Zam: 27.03.2013 r., godz. 10.30)

W sobotę 23 marca w klubie Raz Dwa Fitness w Wyszkowie odbyły się II Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ,,o Puchar Klubu Raz Dwa Fitness”. W poszczególnych konkurencjach zwycięstwo odnieśli Tomasz Zieliński, Rafał Racki i Piotr Markowski.

Rywalizacja w wyciskaniu sztangi leżąc wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród kibiców, którzy w bardzo licznym gronie obserwowali walkę siłaczy z powiatu wyszkowskiego. W sumie w zawodach przeprowadzono trzy konkurencje. W pierwszej z nich, ,,wyciśnij samego siebie”, wystartowało czterech zawodników. Konkurencja polegała na wielokrotnym wyciśnięciu sztangi o ciężarze zbliżonym do masy zawodnika. Pierwsze miejsce z 45 powtórzeniami zajął Piotr Markowski. Na drugiej lokacie uplasował się Piotr Kurek, któremu zaliczono 40 powtórzeń. Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Muszyński, który wycisnął sztangę 35 razy.
Druga konkurencja polegała na wyciśnięciu największego ciężaru, który był przeliczany do wagi ciała na podstawie formuły Wilks’a. W tej konkurencji wystartowało sześciu zawodników. Każdy z nich miał trzy podejścia do wybranych przez siebie ciężarów. Ostatecznie pierwsze miejsce, po udanym wyciśnięciu 172,5 kg, co dało wynik 124,5 pkt. Wilks’a, zajął Tomasz Zieliński (triumfator tej samej konkurencji z poprzednich, grudniowych zawodów). Na drugim miejscu uplasował się instruktor klubu Raz Dwa Fitness, Jarosław Roguszewski, który wycisnął 190 kg, co przy jego wadze i współczynniku z tabeli Wilks’a dało mu ostatecznie 117,4 pkt. Podium uzupełnił Adam Karasiewicz, który z ciężarem 185 kg uzyskał 114,9 pkt. W trzeciej konkurencji wystartowało trzech zawodników, a polegała ona na wielokrotnym wyciśnięciu sztangi o ciężarze 120 kg (tzw. ,,ciężkie razdwa”). Pierwszą lokatę zajął ostatecznie Rafał Racki, któremu zaliczono 25 powtórzeń. Drugie miejsce uzyskał Emil Jasiński, z 13 powtórzeniami. Podium uzupełnił Paweł Kisiel, który wycisnął sztangę 11 razy.
Każdy z zawodników, który uplasował się w pierwszej trójce w poszczególnych konkurencjach, został uhonorowany pamiątkowym pucharem i dyplomem, a także nagrodą pieniężną i upominkami od sponsorów. Całość zawodów koordynował Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz instruktor klubu Raz Dwa Fitness, Hubert Sztorc.
Na zakończenie organizatorzy podziękowali za przybycie, zapraszając jednocześnie do udziału w klubowych zajęciach oraz kolejnych planowanych imprezach sportowych.
Przyłączamy się do zaproszenia klubu Raz Dwa Fitness.