Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

O wartościach w trzech aktach

Ikona
(Zam: 27.03.2013 r., godz. 10.30)

„KIM JESTEŚ?” to tytuł spektaklu Wyszkowskiego Teatru Tańca, który wyszkowianie mogli obejrzeć 22 i 23 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

W fascynującą podróż po zakamarkach ludzkiej duszy zabrali tancerze z Wyszkowa i Warszawy, z którymi na co dzień współpracuje Jolanta Wiśniewska, pomysłodawczyni spektaklu i prezes fundacji, dzięki której widowisko mogło powstać.
Motywem przewodnim przedstawienia stały się wartości, jakimi kierujemy się w naszym codziennym, zabieganym życiu, o których bardzo często zapominamy w pogoni za pieniędzmi i karierą. Przedstawienie miało spowodować, byśmy, choć na czas trwania spektaklu się zatrzymali, zastanowili się, co jest dla nas ważne.
W spektaklu bierze udział pięć głównych bohaterek symbolizujących odwagę, relację, akceptację, tolerancję, prawdę. Każda z postaci ma dwa oblicza (w drugie wcielają się tancerki z Warszawy). Dzięki wspólnemu tańcu widz jest świadkiem ich przemiany.
W spektaklu kostiumy i scenografia zeszły na dalszy plan. Sednem stała się sztuka taneczna, która opowiedziała widzom historię, pokazała emocje, zbudowała napięcie. Na scenie w sumie wystąpiło blisko trzydzieści osób prezentujących różne style taneczne: jazz, modern, hip-hop, taniec towarzyski.
Scenariusz przedstawienia powstał dzięki pracy Martyny Busławskiej, Łukasza Prochackiego (także reżyseria i pomysł choreografii) i Tomasza Busławskiego. Choreografię wsparli także: Maciej Pela(hip-hop) i Artur Baill. Muzyką zajął się Tomasz Busławski. Wystąpili: Malwina Turek/Monika Zawadzka (Malina), Paulina Paź/Dorota Janowska (Hanka), Aleksandra Bryl/Karolina Biegaj(Kimberley), Karolina Jastrzębska/Adrianna Piechówka (Aga), Karolina Pietruchowska/Monika Cyngot (Sonia),Martyna Busławska (Gabriela), Martyna Przybyłowska, Aleksandra Sawko, Weronika Sawko, Sandra Pakieła, Sylwia Rytelewska, Karolina Ciok, Klaudia Paź, Stella Śledziewska, Żaneta Załuska, Lena Juszkiewicz, Klaudia Wyszyńska, Artur Bajll, Łukasz Gilewicz, Łukasz Prochacki, Róbert Fogl, Maciej Pela.
Cześć kosztów spektaklu pokrył Urząd Miejski, salę i obsługę udostępnił dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski.
A.B

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl