Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lutego 2024 r., imieniny Cezarego, WiktoraWahadłowo w Leszczydole Nowinach

(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

Starosta podpisał już umowę z wykonawcą na przebudowę drogi powiatowej w Leszczydole Nowinach. Podczas robót ruch ma się odbywać wahadłowo.

- Nie planujemy wyłączenia ruchu. Prosiłem wykonawcę, by wszedł na plac budowy i jak najszybciej inwestycję skończył – mówi wicestarosta Zdzisław Bocian. – W Leszczydole nie można zrobić objazdów, dlatego nie planujemy zamknięcia tej drogi. Uprzedzałem wykonawcę, że jest ona bardzo uczęszczana, latem też przez wczasowiczów.
Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Drotech” Dariusza Kina z Mińska Mazowieckiego, które zrealizuje inwestycję za 3 001 929,25 zł (brutto). Na razie warunki pogodowe uniemożliwiają rozpoczęcie prac, które mają się zakończyć do 30 sierpnia. Obejmą one m.in. przebudowę nawierzchni, budowę chodnika, ścieżki rowerowej, zjazdów, zatok autobusowych. Nadzór inwestorski nad zadaniem sprawować będzie firma P.H.U. „Baumark” Roberta Siemieniewskiego z Wyszkowa za 16 974 zł (brutto).
W tym roku miejski samorząd planuje wybudować na odcinku ul. I AWP (od ul. Komunalnej do Sosnowej) kanalizację sanitarną – Starostwo celowo przesunęło o rok termin przebudowy nawierzchni tego odcinka do czasu zakończenia prac przez gminę.
- Te będą prawdopodobnie realizowane w tym samym czasie co przebudowa w Leszczydole Nowinach – mówi Zdzisław Bocian.
Gmina również już rozstrzygnęła przetarg na zadanie – kanalizację wybuduje MB System Macieja Bienieckiego ze Szpetala Górnego za 399 800 zł. To była najtańsza oferta z siedemnastu złożonych w postępowaniu. Najdroższa wyniosła 925 606 05 zł, złożona przez Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Komez z Mińska Mazowieckiego.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta