Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Dzień Kobiet świętowali w Długosiodle

Ikona
(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Współcześnie jest to oficjalne święto w kilkudziesięciu krajach świata. To dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami i prezentami.

Dzień Kobiet w Przedszkolu
Z okazji Święta Kobiet wszystkie panie pracujące w przedszkolu i dzieci z grup 3- i 4-latków zaproszono na akademię przygotowaną przez grupy 5-latków. Odświętnie ubrani chłopcy z zaangażowaniem recytowali wierszyki i życzenia, dziewczynki w strojach ludowych przedstawiły żartobliwą scenkę, śpiewano też piosenki o marcowym święcie. Wszystkie panie w przedszkolu otrzymały od dzieci własnoręcznie wykonane kwiaty z kolorowego papieru. Na zakończenie akademii, dyrektor Barbara Gałązka zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Dzień Kobiet w wykonaniu dorosłych
W niedzielne popołudnie, 10 marca, świętowano Dzień Kobiet w Centrum Kultury. Goście obejrzeli program artystyczny, nie zabrakło śmiesznych dyskusji, anegdot i dowcipnych wierszy zarówno na temat kobiet, jak i mężczyzn. Na scenie wystąpili: wójt Stanisław Jastrzębski oraz jego zastępca, Ewa Karczewska, pracownicy oświaty, kultury oraz mieszkańcy gminy. Obsadę aktorską stanowili: Teresa Paradowska, Agata Pędzich, Krystyna Czaplicka, Magdalena Rosińska, Julita Gąsiewska, Ewa Krysiak, Agnieszka Andrusiuk, Grażyna Kaniewska, Katarzyna Bloch, Lila Jagiełło oraz Kazimierz Sikorski, Adam Rosiński, Rafał Pawłowski i Marek Kaniewski.
Po części artystycznej był tort przygotowany specjalnie na tę okazję. Goście wznieśli toast za zdrowie pań, były też życzenia dla panów z okazji Dnia Chłopaka.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl