Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Muszyński wraca na tor

Ikona
(Zam: 10.08.2010 r., godz. 06.37)

Po rocznej nieobecności, na tor wyścigów motocyklowych wrócił wyszkowianin, Andrzej Muszyński. W tegorocznej inauguracji motocyklista osiągnął duży sukces zajmując drugie miejsce w II Rundzie Wyścigów Motocyklowych Klas Markowych, które odbyły się w dniach 6-8 sierpnia w Poznaniu.

O pierwszych sukcesach Andrzeja Muszyńskiego pisaliśmy już w zeszłym roku, kiedy to w dobrym stylu dołączał do czołówki polskich motocyklistów w klasie Rookie do 600 ccm pojemności. Podczas V Rundy Pucharu Polski w poprzednim sezonie wyszkowianin doznał jednak wypadku, w wyniku którego kontuzjował kostkę i ciężko uszkodził motocykl (wtedy Honda CBR 600RR). Oba te czynniki wówczas wyeliminowały go z rywalizacji aż do zakończenia sezonu. W tym roku Muszyńskiemu udało się wrócić na tor i to w świetnym stylu. Na nowym motocyklu, Suzuki GSX-R600, zawodnik wystartował w V Rundzie Pucharu Polskiego Związku Motorowego oraz II Rundzie Wyścigów Motocyklowych Klas Markowych. Obie imprezy odbyły się razem w Poznaniu, w dniach 6-8 sierpnia. W Pucharze Polski motocyklista rywalizował w dobrze sobie znanej kategorii Rookie do 600 ccm pojemności. Wyścigi w ramach tej rywalizacji Muszyński sam określił jako ,,przyzwyczajanie się do nowego motocykla”. Po słabych kwalifikacjach, pojechał bardzo dobrze w wyścigu, awansując z 17. na 10. lokatę w ostatecznej klasyfikacji. Prawdziwy sukces Muszyński odniósł jednak w Wyścigach Klas Markowych, w których wystartował oczywiście w klasie Suzuki 600. Ponownie w kwalifikacjach motocykliście się nie wiodło. W wyścigu jednak, w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych (padający deszcz), Muszyński pokazał wielką klasę. Dzięki świetnej jeździe wyszkowianin zajął bardzo dobrą, drugą lokatę, z bardzo niewielką stratą do prowadzącego. Warto wspomnieć, że w tym samym wyścigu brali udział również motocykliści jadący Suzuki GSX-R1000, a więc na motocyklach o większej mocy, których Muszyński wyprzedzał bez większych problemów. Jego najlepszy czas okrążenia: 2:04.282, był również jednym z najlepszych w wyższej kategorii, Suzuki 1000.

Andrzej Muszyński od początku swojej kariery treningi i wyjazdy na kolejne wyścigi finansuje sam, nie ma wsparcia żadnych sponsorów . Jak zapowiada, w tym roku będzie starał się je pozyskać – ze strony miejscowych, wyszkowskich przedsiębiorców, dla których jego dobra postawa w kolejnych startach byłaby na pewno świetną reklamą. Już za dwa tygodnie wyszkowianin wystartuje w kolejnej rundzie Pucharu Polskiego Związku Motorowego, która ponownie zostanie rozegrana na torze w Poznaniu. O tym i kolejnych występach wyszkowskiego motocyklisty będziemy na bieżąco informować, a już teraz życzymy mu kolejnych sukcesów.

Turu

Motocyklista składa podziękowania organizatorom wyścigów: Suzuki GrandDys Duo, firmie DUNLOP, a w szczególności Mariuszowi Grandysowi.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl