Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaPoetycko w bibliotece

Ikona
(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

W miniony piątek, 15 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Organizatorem jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Wzięło w nich udział 29 uczniów.

Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Mizińska – kierownik Działu Form Scenicznych i Tańca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie , zastępca burmistrza Wyszkowa Adam Warpas, Mariusz Kowalski – dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Małgorzata Ślesik-Nasiadko – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. Oceniając przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła laureatów eliminacji gminnych XXXVI Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W kategorii klas 0-III laureatem został Maksymilian Martyna ze SP nr 1 w Wyszkowie. II miejsce przypadło Ewie Czupryniak z SP nr 1 w Wyszkowie, natomiast III miejsce – Oliwie Kaczmarskiej z SP w Lucynowie. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Baranowska z SP nr 2 w Wyszkowie.
W kategorii klas IV-VI, I miejsce zajął Szymon Karp z SP nr 3 w Wyszkowie. II miejsce przypadło Natalii Czajkowskiej z SP w Leszczydole Starym, natomiast III była Wiktoria Jakubczak z SP nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie otrzymał Oskar Góralewski z SP nr 3 w Wyszkowie.
W kategorii klas gimnazjalnych laureatem została Dominika Świerczewska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, II miejsce zajęła Klarysa Świeżek z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, a III – Michał Kulesza z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.
Laureaci I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach gminnego konkursu, zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22 marca 2013 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl