Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Spektakl o tym, co najważniejsze

(Zam: 13.03.2013 r., godz. 09.00)

Od roku i ośmiu miesięcy trwają prace nad spektaklem „Kim jesteś” Wyszkowskiego Teatru Tańca, który 22 i 23 marca będzie można obejrzeć Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Widowisko powstaje za sprawą powstałej niemal rok temu Fundacji, którą kieruje Jolanta Wiśniewska.

Od roku i ośmiu miesięcy trwają prace nad spektaklem „Kim jesteś” Wyszkowskiego Teatru Tańca, który 22 i 23 marca będzie można obejrzeć Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Widowisko powstaje za sprawą powstałej niemal rok temu Fundacji, którą kieruje Jolanta Wiśniewska.
„Wyszkowiak”: - Przez lata pracowała Pani nad „Deptakiem”, który stał się w Wyszkowie marką. Czy w nowym spektaklu nawiązujecie Państwo do jego konwencji?
Jolanta Wiśniewska:
- W tym roku będzie inaczej. Założyłam własną szkolę tańca i było mało czasu, by stworzyć szersze przedstawienie. Nie było też funduszy, które miałam zawsze zabezpieczone w „Deptaku”. Dzieci trenują w mojej Szkole Tańca „Deptak” i Studio Tańca Martyny Busławskiej. Łączymy siły przy okazji takich spektakli. Dzieci i młodzież wystąpią przed Teatrem Tańca w supporcie. Teraz współpracuję z burmistrzem, który chciałby, żeby była kontynuacja „Deptaków”, które sprawdzały się w naszym mieście.

Jak sobie finansowo radzicie?
- Jeśli chodzi o Fundację, to wspomagają nas przyjaciele, niektóre instytucje. Część kosztów spektaklu pokrył burmistrza Wyszkowa i Urząd Miejski, salę widowiskową wraz z obsługą zapewnił dyrektor WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski.

Jak będą wyglądały kostiumy, scenografia spektaklu „Kim jesteś”?
- Inaczej traktuje się teatr tańca, tu nie ma zabłysnąć niesamowity strój, scenografia. Przedstawia się taniec jako sztukę, która wyraża emocje, historię. Prócz tańca jest gra. To są elementy najważniejsze.

To ma być spektakl o wartościach.
- O tym, co najważniejsze w życiu. O wartościach, które obok nas przechodzą, nie zawsze jesteśmy w stanie je zauważyć. Chcemy uświadomić ludziom, jak ważne w życiu są te wartości , cieszyć się każdym dniem, zastanowić się, kim tak naprawdę jesteśmy. KIM JESTEŚ?

Będzie to zatem rozrywka połączona z refleksją.
- Zawsze chcieliśmy doprowadzić do tego, że człowiek wychodzi ze spektaklu i zadaje sobie pytanie. Sam na nie musi odpowiedzieć i wybrać swoją, dobrą drogę. W spektaklu bierze udział pięć głównych bohaterek. Każda z wyszkowskich tancerek prezentuje dwojaką postać, w którą wciela się też inna tancerka z Warszawy. Poprzez wspólny taniec zaobserwujemy ich przemianę. Pracujemy nad teatrem zarówno w Wyszkowie, jak i w stolicy.

Jaki style taneczne zaprezentujecie?
- Jazz, modern, hip-hop, taniec towarzyski. Cały program trwa 59 minut, na scenie pojawi się blisko trzydzieści osób. Scenografia jest minimalistyczna, bo to nie ona ma przyciągać uwagę. Bardzo cieszę się, że mnóstwo ludzi z Wyszkowa i Warszawy zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Jesteśmy bardzo zmęczeni przygotowaniami, ale i podekscytowani. Rodzice na pewno będą zaskoczeni, jakie postępy w tańcu zrobiły ich dzieci, jak dojrzały na scenie i jak doskonale potrafią grać – jak prawdziwe aktorki. To będzie dla nich szalona niespodzianka. A my choreografowie, muzycy i tancerze chcemy nasz teatr tańca pokazać w innych miastach, promować nasz Wyszków.

Rozmawiała
Justyna Pochmara

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl