Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaMiedziowi po raz drugi pokonali Camper

(Zam: 13.03.2013 r., godz. 09.00)

Camper Wyszków po raz drugi w rozgrywkach I ligi nie zdołał sprostać silnej ekipie Cuprumu Lubin. Rywale z Dolnego Śląska pokonali wyszkowską drużynę 3:1, w rezultacie spychając podopiecznych trenera Sucha na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 9 marca w Lubinie. Wyszkowianie udali się na zachód Polski z olbrzymimi aspiracjami walki o zwycięstwo i tym samym awans w ligowej tabeli przed samą fazą play-off. Dużo do powiedzenia mieli jednak również gospodarze, na których grę Camper nie znalazł do tej pory skutecznej recepty. Potwierdził to początek spotkania. Rywale szybko wyszli na bardzo wysokie prowadzenie. Na szczęście w połowie pierwszej partii Camper zdołał poukładać swoją grę i głównie dzięki dużemu ryzyku, podejmowanemu w polu zagrywki, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Była to niestety, pierwsza i ostatnia wygrana w Lubinie partia. W kolejnych trzech setach wyszkowianie musieli uznać wyższość gospodarzy. Lubinianie bardzo dobrze grali blokiem, Camper nie potrafił sobie również poradzić z atakami świetnie dysponowanego Daniela Wilka, który pojawił się na boisku w drugiej partii, a po świetnym występie zgarnął statuetkę MVP spotkania. Ostatecznie po porażkach kolejno do 21, 21 i 23, Cuprum wygrał 3:1.
Cuprum Lubin – Camper Wyszków 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:23)

Spotkanie było dużo bardziej wyrównanym widowiskiem niż jesienny mecz w Wyszkowie, który Cuprum wygrał bez większych problemów. Mimo tego wydaje się, że drużyna trenera Pawła Szabelskiego jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Campera i dobrze byłoby uniknąć jej w I fazie play-off. Obecnie, przed ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej, Camper zajmuje szóste miejsce w tabeli, z szansami na maksymalnie piątą lokatę. Przy obecnym układzie, wyszkowska drużyna trafiłaby w play-offach na Pekpol Ostrołęka, z którym w rozgrywkach ligowych Camper wygrał u siebie 3:2 oraz takim samym stosunkiem uległ na wyjeździe. Zespół z północnej części województwa mazowieckiego wydaje się teoretycznie najłatwiejszym, potencjalnym rywalem Campera z pierwszej czwórki ligi (obok Czarnych Radom, BBTS-u Bielsko-Biała oraz Cuprumu Lubin). Z tej kalkulacji wynika, że najlepszym dla drużyny trenera Sucha scenariuszem ostatniej kolejki byłaby porażka u siebie z Banimexem Będzin, przy jednoczesnej porażce Cuprumu w meczu z Czarnymi Radom. Jaką taktykę przyjmie wyszkowski zespół, jaką przyjmą jego ligowi rywale, jak będzie wyglądać tabela po ostatniej kolejce i kto z kim spotka się w play-offach. o tym będzie się można ostatecznie przekonać w najbliższą sobotę. Spotkanie Camper Wyszków rozpocznie się o godzinie 18.00, tradycyjnie w hali WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Pary ostatniej, 22 kolejki I ligi:
Camper Wyszków – MKS Będzin
BBTS Bielsko-Biała – AZS UAM Poznań
Jadar Siedlce – Energetyk Jaworzno
Ślepsk Suwałki – Pekpol Ostrołęka
Czarni Radom – Cuprum Lubin
Kęczanin Kęty – Stal Nysa
Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych w ramach 21 kolejki:
AZS UAM Poznań – Kęczanin Kęty 2:3
Stal Nysa – Czarni Radom 2:3
MKS Będzin – Ślepsk Suwałki 3:1
Pekpol Ostrołęka – Jadar Siedlce 0:3
Energetyk Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała 0:3
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl