Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Wymiana młodzieży po raz trzeci

Ikona
(Zam: 13.03.2013 r., godz. 09.00)

Międzynarodowy Projekt Wymiany Młodzieży AIESEC zakłada kształtowanie w młodych ludziach przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku i aktywnego uczenia się. Organizacja jest obecna w 107 krajach świata, i jest największą, którą prowadzą studenci. Skupia 50 000 członków. Projekt współorganizuje Szkoła Główna Handlowa. W Wyszkowie już po raz trzeci wziął w nim udział Zespół Szkół nr 1.

Podsumowanie projektu odbyło się 8 marca w ZS nr 1, a uczestniczyli w nim m.in. naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Arbaszewski, wolontariusze, dyrektor szkoły Marian Popławski, wicedyrektor Elżbieta Mańko, kierownik szkolenia praktycznego Marzena Kulesza.
– Cieszymy się z waszego przyjazdu – powiedział Marian Popławski. – To dobry moment, ponieważ w tym samym czasie szkoła odebrała certyfikat nadany przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej – dodał. – Nasza młodzież również uczestniczy w tym momencie w miesięcznej praktyce we Włoszech – dodał.
Dyrektor przekazał wolontariuszom foldery dotyczące szkoły. To trzecia edycja współpracy z organizacją AEISEC, w której bierze udział ZS nr 1. Dotychczas szkoła uczestniczyła w programie Peace – Lekcja Tolerancji.
Koordynatorem projektu była Luba Adamska. W projekcie uczestniczyło trzech wolontariuszy – Gea z Indonezji, Teona z Gruzji oraz Lani z Chin. W Polsce realizują projekt od dwóch miesięcy, natomiast w Wyszkowie przebywali tydzień. Na co dzień wolontariusze uczestniczyli w lekcjach, podczas których dzielili się informacjami dotyczącymi swoich narodów, ich kultur.
– Codziennie wolontariusze mieli sześć lekcji. Każda godzina z inną klasą – powiedziała Luba Adamska.
Studenci są bardzo zadowoleni, że mogli poznać miasto i społeczność szkolną.
– Cieszę się, że wasze wspomnienia z pobytu w Wyszkowie, i w Polsce są tak miłe i bogate – zwrócił się do wolontariuszy Krzysztof Arbaszewski. – Zespół Szkół nr 1 posiada ogromne doświadczenie we współpracy międzynarodowej i możecie być pewni, że w tej szkole zawsze spotkacie młodzież z otwartymi sercami i umysłami na kulturę, tradycję i obyczaje innych narodów – podkreślił. Organizacją praktyk w ZS nr 1 zajęła się Elżbieta Mańko.
– Młodzież była bardzo zadowolona z zajęć, w których uczestniczyli wolontariusze – powiedziała. – Nasi uczniowie cenili sobie, że mogli porozumieć się w języku angielskim, chociaż czasami odczuwali barierę językową – dodała.
Studenci wraz z młodzieżą z ZS nr 1 uczestniczyli też w wycieczce krajoznawczej po Wyszkowie.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl