Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaŻegnamy godnego bohatera, odważnego żołnierza…

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

– Na tytuł honorowego obywatela Wyszkowa zasłużył nie tylko wielkim przywiązaniem do naszej ziemi, ale pięknem swego życiorysu – powiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski podczas uroczystego pożegnania w Wyszkowie śp. Bolesława Wolskiego.

W kaplicy Domu Pogrzebowego „Apokalipsa” w Wyszkowie 26 lutego, o godz. 13.00 odbyła się symboliczna uroczystość pożegnalna Bolesława Wolskiego. Władze miasta m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Mróz oraz radny Wojciech Chodkowski wraz z innymi uczestnikami, otoczyli wspólną modlitwą zmarłego.
– Wszystko co w życiu czynimy, zostawia ślady. Wiele śladów pozostawił na ziemi wyszkowskiej śp. Bolesław Wolski – powiedział Grzegorz Nowosielski. – Kiedy pochylamy się nad jego życiem, żegnamy godnego bohatera, odważnego żołnierza, pełnego poświęcenia harcerza, spełnionego i dobrego człowieka – dodał.
Burmistrz zaznaczył, że śp. Bolesław Wolski ma i zawsze będzie miał swoje miejsce blisko Wyszkowa. Podczas uroczystości głos zabrał również syn zmarłego, Jarosław Wolski.
– Mój tata uważał Wyszków za miejsce wyjątkowe w swojej młodości – powiedział – Każda rzecz, o której mówił, była ładniejsza i przyjemniejsza w Wyszkowie, niż kiedykolwiek później. Sądzę, że dla niego obecna uroczystość jest ważniejsza niż ta, która będzie miała miejsce w Olsztynie – dodał. – On cały czas był myślami w Wyszkowie – zaznaczył.
Jarosław Wolski wspomniał, jak doniosłym wydarzeniem dla zmarłego było nadanie honorowego obywatelstwa Wyszkowa. Odczytał zebranym przemówienie, które śp. Bolesław Wolski przygotował na uroczystość nadania honorowego obywatelstwa Wyszkowa. Następnie odbyła się krótka modlitwa, której przewodniczył proboszcz parafii św. Wojciecha, Roman Karaś.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl