Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Sztuka niejedno ma imię

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

Do 31 marca w „Hutniku” można obejrzeć wystawę dzieł Arkadiusza Michalika. W miniony piątek o godz.18.00, odbył się uroczysty wernisaż wystawowy, promujący dzieła malarza.

Wernisaż „Malarstwo” przygotowano we współpracy z WOK „Hutnik”. Jak zaznaczyła instruktor plastyki Irena Filipowicz, Arkadiusz Michalik to artysta nietypowy.
– Jak się wgłębiłam w jego twórczość stwierdziłam, że te obrazy mają głębszą wymowę. Docierają również do duszy widza – powiedziała.
W tematykę prezentowanej ekspozycji wprowadził sam autor .
– W obrazach prezentuję to, co w życiu najbardziej jest ukryte, na co dzień niewidoczne, a co jest najistotniejsze dla naszego życia – zdradził.
Przybyli na wernisaż mogli podziwiać obrazy olejne i akwarele. Jak mówi sam artysta, inspiracje w tworzeniu obrazów czerpie z własnego wnętrza i dotychczasowego dorobku artystycznego.
– Tematy i problemy, które opisuję za pomocą formy plastycznej, czerpię z przeżyć i doświadczeń. Emocje, które mnie otaczają są później przeze mnie filtrowane, wpływają na to co tworzę – podkreśla.
Jak zaznacza Michalik, każdy obraz jest szczególnie ważny w momencie malowania.
Arkadiusz Michalik urodził się w 1959 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grafikę studiował pod kierunkiem prof. M. Piotrowskiego, a malarstwo u prof. W.Woźniaka. Jest nauczycielem Sztuki w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie. Jego twórczość to przede wszystkim grafika warsztatowa: miedzioryt, akwaforta, suchoryt, mezzotinta, jednak pokaźne miejsce zajmują również grafika komputerowa, malarstwo, rysunek, fotografia, meta
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl