Camper pokonał Stal

(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnią sobotę Camper Wyszków pokonał w hali WOSiR w Wyszkowie zespół Stali Nysa 3:1, w spotkaniu rozgrywanym w ramach rundy zasadniczej rozgrywek I ligi. Siatkarzem spotkania wybrano środkowego bloku, Dariusza Szulika.

Mecz na własnym parkiecie wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Konrad Woroniecki, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Sebastian Wójcik, Dominik Zalewski, Łukasz Kaczorowski, Jacek Obrębski (libero). Pierwsza faza premierowej odsłony była wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi punktowej. Potem inicjatywę przejęli wyszkowianie. Dobra postawa przyjmujących oraz bardzo skuteczna gra pary środkowych Campera, pozwoliła zespołowi na zbudowanie trzypunktowej przewagi przy stanie 15:12. W kolejnych minutach gry walka ponownie toczyła się punkt za punkt. Do samego końca seta gospodarze nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Ostatecznie Camper triumfował 25:22.
Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia Stali. Goście szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które na szczęście jeszcze szybciej zniwelował Camper. Pozwoliła na to świetna seria zagrywek w wykonaniu Dariusza Szulika, po której wyszkowianie prowadzili 10:7. W kolejnych minutach gry rywale stopniowo odrabiali straty, w końcówce doprowadzając do wyrównania (20:20). Chwilę później w polu zagrywki Campera pojawiła się jednak druga wyszkowska ,,armata” w postaci Łukasza Kaczorowskiego. Niezawodny atakujący wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie, a seta ostatecznie atakiem ze środka zakończył Dariusz Szulik. Camper wygrał 25:23.
Trzecią partię również lepiej rozpoczęli goście. Bardzo mocna zagrywka oraz świetna gra w elemencie bloku oraz na kontrach, pozwoliły zbudować im bardzo dużą przewagę (9:3, 18:11). Całkowicie, zdawałoby się, rozbity Camper nie złożył jednak broni. Przy głośnym dopingu własnych kibiców gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po niesamowitej końcówce, w której dwa asy serwisowe z rzędu zagrał Bartosz Zrajkowski, jeden z rywali został ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią, Camper zdołał wyrównać 23:23 i doprowadzić do gry na przewagi. Wyszkowianie zdołali wywalczyć nawet piłkę meczową przy stanie 27:26, jednak ostatecznie ulegli rywalom 27:29.
Spotkanie miało więc potrwać przynajmniej jeszcze jedną partię. Na szczęście już na jej początku gospodarze nie pozostawili rywalom złudzeń. Dzięki świetnej postawie na parkiecie wyszkowianie prowadzili 7:0. W kolejnych minutach gry, przewaga Campera nie topniała, a wręcz rosła. Ostatecznie set ,,bez historii” zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenerów Sucha i Chrzczonowskiego 25:14. Tym samym wyszkowianie zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1 i zainkasowali trzy punkty do tabeli rozgrywek, które zapewniają im awans do fazy play-off rozgrywek I ligi.
Camper Wyszków – Stal Nysa 3:1 (25:22, 25:23, 27:29, 25:14)
Camper: Konrad Woroniecki, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Sebastian Wójcik, Dominik Zalewski, Łukasz Kaczorowski, Jacek Obrębski (libero), a także: Bartosz Zrajkowski, Paweł Kaczorowski, Tomasz Knasiecki, Mariusz Pruski.
W następnej kolejce wyszkowianie udadzą się do Lubina, gdzie zmierzą się z miejscowym Cuprumem. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 marca.
Energety Jaworzno – AZS UAM Poznań 2:3
BBTS Bielsko-Biała – Pekpol Ostrołęka 1:3
Jadar Siedlce – MKS Będzin 1:3
Ślepsk Suwałki – Cuprum Lubin 3:1
Czarni Radom – Kęczanin Kęty 3:1