Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Najważniejsza jest radość w oczach dziecka

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

Odnowione sale, nowe zabawki, gabinety do zajęć indywidualnych i wiele innych udogodnień oferują przedszkola w Brańszczyku i Porębie, do których łącznie uczęszcza 75 dzieci.

– Jestem nauczycielem z wieloletnim stażem pracy – mówi Dorota Kania, pracownik przedszkola w Brańszczyku. – Pracowałam w różnych placówkach, ale w takich warunkach jakie są w przedszkolu w Brańszczyku, człowiek nabiera większej ochoty do pracy – dodaje.
Od września 2012 roku w Brańszczyku przedszkole działa w nowym budynku przy ulicy Jana Pawła II. Placówka jest po generalnym remoncie. Do przedszkola uczęszcza 50 dzieci, które są podzielone na dwie mieszane grupy, trzy-, i czterolatków.
– Dzięki lepszym możliwościom lokalowym możemy przyjmować do przedszkola więcej dzieci – mówi dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, Iwona Kulasińska. – Daje to większe możliwości rozwoju wychowanków przedszkola. Nie tworzymy listy rezerwowej. Każde dziecko, które jest zapisane, zostaje przyjęte – podkreśla.
W przedszkolu znajdują się 3 duże sale, każda z grup posiada swoją. Poza tym jest świetlico-jadalnia. Są oddzielne pomieszczenia do leżakowania, gabinety do pracy indywidualnej, łazienki, kuchnia.
– Warunki przedszkola nie odbiegają od tych placówek, które działają w miastach – mówi Dorota Kania. – Brańszczyk ma skarb, na który czekał od zawsze, a najważniejsza jest radość w oczach dzieci i rodziców – zaznacza. – Stworzone są miejsca pracy dla młodych osób, które mogą się spełniać zawodowo – dodaje.
Dziećmi opiekują się 4 osoby. W przedszkolu jest zatrudniona kucharka oraz osoba sprzątająca. Zajęcia, które się odbywają, to elementy rytmicznych zabaw, taniec, ćwiczenia, język angielski.
– W przyszłym roku chcemy zatrudnić specjalistów od zajęć rytmicznych i języków – informuje Iwona Kulasińska.

Przedszkole po generalnym remoncie również w Porębie
Po wakacjach, również w Przedszkolu w Porębie zaszły duże zmiany. Dzięki przychylności mieszkańców Poręby Średniej i Poręby Kocęby, sołectwa przeznaczyły fundusze sołeckie na remont placówki. Prace sfinalizowano również z budżetu przedszkola. Zostały odnowione ściany, położono nową wykładzinę z podkładem wyciszającym i amortyzującym. Zakupiono nowe zabawki i pomoce edukacyjne. W przedszkolu znajduje się duża sala, stołówka, sala do ćwiczeń logopedycznych. Chętne dzieci mają możliwość korzystania z nauki języka angielskiego. Do przedszkola uczęszcza 25 dzieci, którymi zajmują się 2 nauczycielki.
– Dzieci i rodzice są zadowoleni z nowych, odnowionych pomieszczeń. Dzieci mają dobrą opiekę. Zawsze są bardzo dobrze przygotowane – podkreśla Agnieszka Pękul, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Porębie. – Przeznaczono kolejne pieniądze na remont w tym roku, również z funduszu sołeckiego – dodaje. – Kolejne naprawy odbędą się w wakacje. Planujemy odnowić kuchnię, świetlico-jadalnię oraz łazienkę – zaznacza.
W planach jest również zagospodarowanie placu wokół przedszkola.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl