Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraKwestowali na cmentarzu

Ikona
(Zam: 02.11.2010 r., godz. 12.48)

Tradycyjnie w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym odbyła się kwesta na rzecz renowacji starych, zniszczonych nagrobków.

Zbiórka trwała od godz. 8.00 do 16.00. Do wrzucania datków do puszek zachęcali kwestujący przy bramie przy ul. Nadgórze i Białostockiej. Wśród nich był, jak co roku, burmistrz Grzegorz Nowosielski, któremu towarzyszył prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Julian Bielawski. Pieniądze zbierał także m.in. zastępca burmistrza Adam Mróz. Mogli liczyć na hojność wielu osób, odwiedzających w tym dniu groby swoich bliskich. Poniedziałkowe słońce i ciepły, jak na listopad, dzień sprzyjały spacerom i zachęcały do przyjścia na cmentarze. Tradycyjnie harcerze pełnili wartę honorową przy pomniku upamiętniającym poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Wiele osób zapalało też znicze przy odnowionym tej jesieni na zlecenie miasta pomniku poświęconym poległym w walce o wyzwolenie ojczyzny.

Organizatorami kwesty byli gmina Wyszków, parafia pw. św. Idziego oraz hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Pieniądze ze zbiórki zasilą pulę ubiegłorocznej kwesty. W 2009 r. mieszkańcy wrzucili do puszek 4 tys. 505 zł i 77 gr. Kwoty tej jednak nie wykorzystano, ponieważ była zbyt niska, by za nią wykonać prace renowacyjne.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta