Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyInwestycja za ponad 2 mln zł

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

Rozpoczęła się termomodernizacja budynków wyszkowskiego szpitala połączona z budową kolektorów słonecznych i wymianą wyposażenia na energooszczędne.

Remontem zostaną objęte budynki: administracyjny, przychodni specjalistycznych z apteką oraz warsztatowo-garażowy. Ich ściany, stropy będą ocieplone, wykonawca wymieni okna i drzwi. Prace obejmują też wykonanie tynku na nowych ścianach oraz malowanie ścian i sufitów, dostawę i montaż klimatyzatorów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania na nową z miedzianych rur, instalacji wodno-kanalizacyjnej i pionów ( z rur żeliwnych na PCV) i in. Zostaną też zamontowane kolektory słoneczne. Prace rozpoczęły się od budynku warsztatowo-garażowego, w dalszej kolejności będą wykonywane w obiekcie, gdzie znajdują się poradnie. Na końcu wykonawca ma zająć się budynkiem administracyjnym.
Roboty wykonuje wyłoniona w przetargu firma Rapid z Białej Podlaskiej, która zaproponowała cenę 2 174 043,23 zł. Inwestycję współfinansuje Unia Europejska.
Prace mają potrwać do wiosny 2014 r. Jak zapewnia zastępca dyrektora szpitala ds. ekonomiczno-administracyjnych Agnieszka Ogonowska, nie będą się one wiązać z utrudnieniami dla osób korzystających z usług placówki.
- Żadna z rodzajów działalności nie będzie wstrzymana – mówi.
Chodzi tu o poradnię zdrowia psychicznego, poradnię medycyny pracy, otoralyngologiczną oraz pracownię bakteriologiczną mieszczące się w jednym z budynków. Na czas remontu zostaną przeniesione do szpitala, do specjalnie wygospodarowanych pomieszczeń. Jak mówi A. Ogonowska, apteka całodobowa, która również jest w obiekcie objętym remontem, ma działać cały czas.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl