Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaDo odłowienia tylko psy agresywne

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

Najniższą cenę – 2 250 zł za odłowienie jednego psa zaoferowało schronisko dla bezdomnych zwierząt w Ostrowi Mazowieckiej. – Niejednokrotnie zwracałem się z prośbą do wszystkich właścicieli czworonogów, żeby budowali szczelne wybiegi dla zwierząt. Tymczasem psy chodzą wolno w czasie okresu godowego – informuje wójt Stanisław Jastrzębski.

Duże kontrowersje wywołała sprawa związana z odławianiem psów wraz z zapewnieniem opieki weterynaryjnej oraz miejscem w schronisku. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, Rada Gminy musi podjąć co roku uchwałę o zapobieganiu bezdomności zwierząt. Jak zaznaczył wójt, mieszkańcy często dzwonią i skarżą się na bezpańskość zwierząt. Radna Celina Rudnik zwróciła uwagę, że zaproponowana cena przez schronisko z Ostrowi jest zbyt wysoka.
– Przyzwolenia na to nie będzie, żeby 2 250 zł płacić za psa – powiedziała. – Od dziesięciu lat mówię, żebyśmy zajęli się sprawą czipowania psów. Do dziś byśmy, panie wójcie, zaprowadzili należyty porządek. Zawsze Rada miała ważniejsze sprawy – podkreśliła. – Nie może tak być. Dla mnie jest to absurdalna cena – dodała.
Wójt zgodził się, że zgodnie z ogólnopolską akcją, zwierzęta powinny mieć założone czipy. W ten sposób prowadzona by była ewidencja.
– Jeżeli właściciel będzie identyfikowalny, to on poniesie konsekwencję niewłaściwego zajmowania się zwierzęciem – powiedział.
Chociaż ustawa mówi o zwierzętach bezpańskich, zaznaczył, że ze względu na olbrzymie koszty, gmina zajmie się odławianiem wyłącznie psów agresywnych. – Nie poradzimy sobie z każdym zwierzęciem. Na więcej nas nie stać – podkreślił.
M. P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl