Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyO gospodarce i pakcie fiskalnym

(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

O negatywnym wpływie paktu fiskalnego na sytuację gospodarczą w kraju przekonywali 28 lutego, w bibliotece miejskiej posłowie Henryk Kowalczyk i Krzysztof Tchórzewski.

Pakt fiskalny jest umową międzynarodową pomiędzy państwami Unii Europejskiej, w tym wszystkich państw euro. Dokument ma wymuszać utrzymywanie równowagi budżetowej, większą kontrolę Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej nad stanem finansów publicznych państw i lepszą koordynację polityki gospodarczej.
Krzysztof Tchórzewski w głównej mierze skupił się nad problematyką paktu fiskalnego. Według Prawa i Sprawiedliwości, pakt fiskalny podpisano niezgodnie z konstytucją.
– Jest to następstwo podpisania porozumienia euro plus – powiedział poseł Tchórzewski. – Formalnie został przyjęty przez kraje posługujące się walutą euro. Polska zgodziła się jednostronnie przestrzegać jego zasad – dodał.
Poseł wytłumaczył, na czym polega machina związana z przestrzeganiem paktu fiskalnego. Jak mówił, państwa które podpisały pakt fiskalny, zobowiązały się zmniejszać swoje zadłużenie, a dodatkowo, jest to związane ze zmniejszaniem deficytu finansów publicznych.
– Polska tym samym zobowiązała się nie generować zadłużenia w różnego rodzaju miejsca budżetowe, tym samym zobowiązała się do „zaciskania pasa” – podkreślił Tchórzewski.
Zaznaczył, że na chwilę obecną Polska nie jest gotowa na wejście do strefy euro.
– Kondycja finansowa Polaków nie jest na tyle stabilna, aby móc na to pozwolić – dodał. – Musimy przestrzegać pewnych zasad – podkreślił.
Dalej poseł mówił o potrzebie maksymalnie dużego rozwoju gospodarczego.
– Aby zmniejszyć deficyt, musimy zmniejszyć wydatki albo zwiększyć dochody – zaznaczył.
Wspomniał, że jest to mało realne, ponieważ koszty bytu obywateli spadają, na skutek ubiegłorocznego obniżenia płacy. Zaznaczył, że państwo polskie wspomogło Grecję, której byt mieszkańców jest na lepszym poziomie niż Polaków.
– Pożyczka na ratowanie Grecji jest oprocentowana na 0,14 proc., a Polska sama ma długi – dodał Henryk Kowalczyk.
M.P.

Komentarze

Za Antonim POwtarzam pytanie do posła Bodio
Dodane przez Zdzich, w dniu 07.03.2013 r., godz. 15.02
"Kancelaria Sejmu wypłaca sobie milionowe premie. Lotnisko w Modlinie wciąż zamknięte. Stadion Narodowy nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. PKP Śląsk nie jeżdżą. Bezrobocie wśród młodych, sięgnęło 30 proc. Urząd Skarbowy otrzymał prawa do kontroli, podsłuchów, nakładania kar wstecz" - czy w związku z tym jest pan gotów poprzeć wniosek PiS w sprawie wotum nieufnośći dla rządu, którego działania tak pan krytykuje. Jest ku temu wielka okazja. Albo jest pan człowiekiem konsekwentnym, albo hiPOkrytą!
Bodio płacze, ale głosuje za rządową szałajdą.
Dodane przez POwalony, w dniu 07.03.2013 r., godz. 18.49
Żenada. Dzisiejsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiegow sejmie daje jasny sygnał... Coraz więcej ludzi widzi jak Tusk i jego mafia niszczą ten kraj. Opozycja stawia zarzuty a on nawet nie potrafi się do nich odnieść. Zastanów się chwilę dlaczego wg Ciebie Jarek jest be, bo ja wiem - jesteś po prostu "pożytecznym idiotą" nieświadomym trybikiem propagandy zdrajców jakim jest ta SZAŁAJDA!!!
Dodane przez O.N.A., w dniu 07.03.2013 r., godz. 19.24
Z tym paktem fiskalnym to i mnie trochę nie po drodze. Idąc za ciosem, chciałabym dowiedzieć się jakie na ten temat zdanie ma pan Bodio? Właśnie przy takich okazjach możemy sprawdzić co i kogo reprezentuje. Czy w przyszłych wyborach będzie wart naszej uwagi?
Co was Panowie trzyma jeszcze przy tym żłobie?
Dodane przez Jacek, w dniu 07.03.2013 r., godz. 21.00
PiS w Wyszkowie odpycha od siebie wszystko to, co ambitne, zdolne i dynamiczne! Umożliwia w ten sposób rządy Nowosielskiego i Mroza.
Dodane przez ???, w dniu 07.03.2013 r., godz. 21.36
A w Wyszkowie PiS jest z Jarkiem czy z Platformą?
Dodane przez Grześ, w dniu 07.03.2013 r., godz. 21.57
Tak wyglada egzotyczna koalicja. W Wyszkowie wszystko na OPak! Tu PiS jest z PO przeciwko PSL, które tam jest z PO przeciwko PiS... To się nazywa "Wielka POlityka"
Dodane przez $$$, w dniu 07.03.2013 r., godz. 22.50
Chyba nie do końca PiS z PO przeciwko PSL? W gminie Nowosielski pracuje z radą, którą bym POrównał do kiepskiego BIGOSU, gdzie drobiowe (skórki z kurczaka) wymieszane jest ze starą wołowiną, parówkami i zieloną kiełbasą wyborczą PSLu. Taka racjonalizacja wyżywienia w szkołach z ta różnicą, że ten bigos nie tylko dzieci ale my wszyscy musimy jeść. Ohyda, ile można?
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL., w dniu 07.03.2013 r., godz. 23.00
Z tym EURO, kojarzą mi się stadionowe najdroższe w EUROpie stadiony buble. Niech PO da sobie sPOkój z tym tematem. Mi podoba się polski złoty, a jak będę miała chęć na EURO, to pójdę do Skalika do Pawilonu i sobie zakupię. Mamy większe problemy!
Pakt fiskalny
Dodane przez TD, w dniu 08.03.2013 r., godz. 09.02
W sejmowym głosowaniu za ustawą zezwalającą prezydentowi na ratyfikację paktu fiskalnego głosowało 282 posłów (PO, RP, PSL, SLD), 155 było przeciw (PiS, SP), jeden wstrzymał się od głosu
RUch Palikota w głosowaniu za POdniesieniem wieku emerytalnego, gdzie Bodio?
Dodane przez TD, w dniu 08.03.2013 r., godz. 09.14
Ruch Palikota nie wprowadził dyscypliny klubowej podczas tego głosowania. Przeciwko ustawie podwyższającej wiek emerytalny głosowali następujący posłowie RP: Robert Biedroń (Gdynia - Słupsk), Anna Grodzka (Kraków), Witold Klepacz (Sosnowiec), wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka (Warszawa). Od głosu wstrzymali się Jacek Kwiatkowski (Konin) i Andrzej Lewandowski (Koszalin).
Głosowanie nad wotum nieufności dla nierządu Tuska
Dodane przez Andy andy, w dniu 08.03.2013 r., godz. 13.09
Odrzucenie wniosku PiS przez Sejm to "przegrana tych, którzy nie zdobyli się na odwagę". - Jarosław Kaczyński
ekstra
Dodane przez adam, w dniu 08.03.2013 r., godz. 15.50
U władzy mówią tak, w opozycji inaczej czyli przeciw. wW władzy krajowej partia rządzi tak a w samorządzie inaczej. Robią z nas głupków. w samorządzie PiS nie dostanie ode mnie poparcia, a PO niech popiera swojego Mroza a nie lawiranta Nowosielskiego.
Dodane przez Zonk, w dniu 08.03.2013 r., godz. 23.49
Podziwiam Kowalczyka. Ten facet samą swoją aktywnością zasługuje na uznanie.
Dodane przez Bożena, w dniu 09.03.2013 r., godz. 09.04
A co panowie pisowcy na fakt najwyższych opłat śmieciowych w okolicy? Czy nie jest tak, że wyszło na to, że nasze ceny za śmieci przehandlowaliście za wasze stołki?
Dodane przez Sławek, w dniu 09.03.2013 r., godz. 09.28
Co tu podziwiać. Poseł Kowalczyk utrwala PiS w Wyszkowie w obecnej formie. Czy odpowiada nam obecne wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość ?
Sławku
Dodane przez O.N.A., w dniu 09.03.2013 r., godz. 11.07
To, że się pan Sobczak usadzi obok gościa i zrobią mu przy okazji fotę nie znaczy, że dam się nabrać na jego "pseudoaktywność". Ja do Kowalczyka nic nie mam i za Zonkiem przyznam, że jest widoczny. Wyszkowski PiS w tej POstaci nie ma u mnie szans. Bożena obok napisała prawdę. Śmieszne, "utargowane" przez PiS 15% ceny za śmieci, które i tak są najwyższe, nie jest żadnym powodem do dumy panowie Sobczak, Warpas, Sobieski, Tauter, Zaręba!!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta