Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaKu Pamięci, Żołnierze Wyklęci

Ikona
(Zam: 07.03.2013 r., godz. 10.30)

„Cześć i chwała Bohaterom”, „ Armio Wyklęta, Bug Wyszków o Was pamięta”, „Ku pamięci, Żołnierze Wyklęci” – skandowali uczestnicy uroczystości zorganizowanej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez wyszkowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej oraz kibiców Bugu Wyszków.

W piątek 1 marca przy pomniku poświęconym ofiarom terroru komunistycznego, wyszkowskie organizacje zjednoczyły się, aby oddać hołd bohaterom Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Prócz koła Młodzieży Wszechpolskiej i kibiców Bug Wyszków, byli także m.in. przedstawiciele wyszkowskiego i łochowskiego Klubu Gazety Polskiej, wyszkowskiego PiS, Małgorzata Ślesik-Nasiadko, Mirosław Powierza, Jerzy Kowalczyk, przedstawiciele rodzin Kmiołków, Włodarczyków, Nasiadków.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego przez zgromadzonych – wielu trzymało flagi narodowe. Uczestnicy odmówili wspólną modlitwę za poległych. W trakcie uroczystości można było usłyszeć wiele okrzyków wznoszonych przez kibiców Bugu i Młodzież Wszechpolską.
Honorową wartę przy monumencie pełnił Mieczysław Joniuk. Nie zabrakło także żołnierza AK, Mariana Czajkowskiego, który pamięta czasy okupacji. Ze wzruszeniem wspomniał tamte lata, kiedy walczył w obronie naszego kraju, za co został nagrodzony brawami.
Na koniec przedstawiciele poszczególnych organizacji zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem.
A.R.

***

Pamiętając o Żołnierzach Wyklętych
Urząd Miejski zorganizował 1 marca krótką uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
.
Przed pomnikiem przy moście kołowym w Wyszkowie kwiaty złożyli: burmistrz Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Warpas oraz radni gminy – Wojciech Chodkowski, Eugeniusz Zaremba.
Dwa poczty sztandarowe wystawili uczniowie Zespołu Szkół w Wyszkowie. Hołd przed pomnikiem wraz z uczniami oddał również dyrektor placówki, Zbigniew Szczerba.
Oprac. J.P.

Komentarze

Skandal
Dodane przez Josek Maca, w dniu 07.03.2013 r., godz. 09.16
To odradzanie się brunatnych bojówek nacjonalistycznych znamy z historii i znamy też ich efekt. Dzisiaj krzyczą: kto nie skacze jest pedałem a jutro: Żydzi do gazu.
Dodane przez Komor, w dniu 07.03.2013 r., godz. 11.06
A "Josek" był tego dnia złożyć hołd, pomodlić się, zapalić znicz? Z różnych relacji wynika, że na swój sposób swój hołd oddało wiele wyszkowskich środowisk. Byli wszyscy, był burmistrz Nowosielski, Warpas, był przewodniczący Chodkowski. Był PiS z Sobczakiem i radnymi Sobieskim, Tauterem, byli przedstawiciele szkół, dyrektor Szczerba, dyrektor biblioteki pani Ślesik-Nasiadko. Było koło Klubu Gazety Polskiej z Wyszkowa z Głowackim, Dziemianowicz, Gajewskim. Było koło z Łochowa. Była Młodzież Wszechpolska i kibice klubu "Wyszków". Byli mieszkańcy. Czego bał się "Josek", jakiegoś pedała, który go zawadzi, czy Żyda, który zmartwychwstanie i upomni się o plac pod pomnikiem? Nikomu krzywda się nie stała, a ty jesteś internetowym aktywistą, co dużo pisze i straszy, ale jak trzeba się opowiedzieć to siedzi w domu. Znam ten typ.
Dodane przez Właśnie, w dniu 07.03.2013 r., godz. 11.39
Brunatne lewactwo to POpisało się w Lublinie. Bojówkarze z Antify (sympatycy PO, Ruch Palikota) napadli na wracających z obchodów dnia Żołnierzy Wyklętych młodych ludzi. Na kogo napadną jutro, na babcię wracającą z kościoła?
Pan Marian Czajkowski był wzruszony. Dzięki Wam.
Dodane przez aa, w dniu 07.03.2013 r., godz. 13.09
Wszechpolacy czy kibice to osoby, które swoje zdanie mają i potrafią je bronić. Dlatego dla zniewieściałych elyt są tacy groźni i podlegają wyszydzaniu. Nie hołdują także ideom homoseksualnym czy lobby żydowskiemu. A nie ulegać temu lobby a być antysemitą to duża różnica. To, że taka młodzież bierze udział w uroczystościach poświęconych Żołnierzom Wyklętym trzeba zapisać na plus. Ku Pamięci, Żołnierze Wyklęci.
.
Dodane przez Pro Patrae, w dniu 07.03.2013 r., godz. 13.36
Zaczyna się hejtowanie lewaków... zamiast siedzieć przed kompem i sie wysilać, wstań zrób coś pożytecznego. W czasach PRLu komuniści także nazywali bohaterów (żołnierzy wyklętych, gen. Andersa, AK itd.) faszystami, bandytami. Pozdro.
Armio Wyklęta, "Bug" Wyszków o Was Pamięta!!!
Dodane przez FC, w dniu 07.03.2013 r., godz. 15.27
Duma i chwała!
Brawo chłopaki!
Dodane przez Asia, w dniu 07.03.2013 r., godz. 22.31
Jestem dumna z postawy wyszkowskich środowisk młodzieżowych. Oby tak zawsze wiedzieli co jest co i kto jest kto. Żeby nie mieli nigdy wątpliwości po której stronie biją ich serca!
Dodane przez BUG, w dniu 08.03.2013 r., godz. 18.28
Pierwsze takie zachowanie kibiców w Wyszkowie. Do tej pory podobne rzeczy mogli podziwiać w przejawach kibiców Legii Warszawa. Obudzili się i należy cieszyć się, bo lepiej późno niż wcale.
Dodane przez Iza, w dniu 08.03.2013 r., godz. 22.05
Fajnie, że młodzież się budzi. Powinna stać się jeszcze świadoma swojej sytuacji politycznej, w której żyje.
Dodane przez Ulung, w dniu 09.03.2013 r., godz. 00.39
Dzieki wielkie Mieczysławowi Joniukowi, który uratował honor mundurowych.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl