Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Wsparcie w zimę

(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

Dwadzieścia osób z gminy Wyszków przebywa obecnie w schroniskach dla bezdomnych. Szczególnie w okresie zimowym wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej dba o to, by nie pozostali bez wsparcia.

Jak co roku OPS apeluje, także za pośrednictwem lokalnych mediów, o zgłaszanie osób samotnych, niepełnosprawnych, czy bezdomnych. Oferuje im opał, dożywianie, usługi opiekuńcze lub umieszczenie w schronisku. Ośrodek ma umowę z placówką Monar-Markot w gminie Czernice Borowe (powiat przasnyski), gdzie kieruje osoby bez dachu nad głową, płacąc za ich pobyt. Jak mówi jednak dyrektor OPS Agnieszka Mróz, zdarza się, że osoby umieszczone w tego typu placówkach uciekają z nich lub są wyrzucane za łamanie regulaminu. Zapotrzebowanie na taką pomoc jest szczególnie duże, gdy temperatura powietrza jest niska.
- Współpraca w tym zakresie ze strażą miejską, czy szpitalem układa się nam dobrze. Strażnicy na każdy sygnał reagują – podkreśla Agnieszka Mróz.
Od lat liczba osób potrzebujących schronienia była stała.
- Teraz obserwuję minimalną tendencję wzrostową. W poprzednich latach było to kilkanaście osób, teraz dwadzieścia, a w pewnym momencie dwadzieścia trzy – mówi Agnieszka Mróz.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl