Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Kibice Legii pomagają

(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

Coraz prężniej rozwija się Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewcy Legioniści”, który ma na celu promowanie honorowego oddawania krwi wśród kibiców i sympatyków Legii Warszawa oraz utrwalanie ich pozytywnego wizerunku. Stowarzyszenie chce do wspólnej inicjatywy zachęcić również mieszkańców Wyszkowa.

Klub rozpoczął swą działalność 12 września 2012 r. Na początku liczył 10 osób, teraz należy do niego prawie 70 członków. Do tej pory udało się łącznie oddać ponad 500 litrów krwi. Klub zarejestrowany jest przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie Południe.
Członkowie stowarzyszenia biorą udział w wielu akcjach społecznych i charytatywnych, m.in. nawiązali ścisłą współpracę z przedstawicielami Fundacji „Gloria Dzieciom”, pomagając przy realizacji projektów prowadzonych przez dany ośrodek. Ponadto sympatycy uczestniczyli w akcji „1916 Uśmiechów”, która polega na pomocy osobom z domów dziecka. „Krewcy Legioniści” wzięli również udział w V Patriotycznej Pielgrzymce kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia bieżącego roku. Pomagali również w zbiórce darów dla Domu Samotnej Matki na Pradze oraz Polonii na Wschodzie.
Stowarzyszenie pragnie rozszerzyć swą działalność nie tylko na Mazowszu, ale też w całej Polsce. Chętni z Wyszkowa i okolic, którzy chcieliby się włączyć do akcji, dalszych informacji mogą szukać pod adresami stron: www.legioniści.com/krewcy oraz www.facebook.com/KrewcyLegioniści.
Oprac. A.R.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl