Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Kary za złe odśnieżanie

(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

- Oceniam krytycznie działalność tej firmy, naliczamy kary za niedotrzymanie standardów – tak o konsorcjum odśnieżającym gminę Wyszków mówi zastępca burmistrza Adam Mróz.

O, że firma sobie nie radzi z obowiązkami przekonali się mieszkańcy korzystający z dróg, czy chodników. Ubiegły tydzień, gdy intensywnie sypało, był po raz kolejny testem cierpliwości dla wyszkowian i umiejętności dla firmy odśnieżającej. Pod koniec ubiegłego roku przetarg na usługę wygrało konsorcjum przedsiębiorstw: PHU ZAK Katarzyny Łaniewskiej z Pniewa Czechur (lider) oraz Romil Sp. z o.o. z Warszawy. Wygrało, bo było najtańsze – 602 900 zł za odśnieżanie gminnych i powiatowych dróg oraz chodników do końca marca 2014 r.
- Wykonawca nie wywiązywał się idealnie, wynikło kilka wpadek, ale jest już lepiej – mówił w styczniu naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Zdzisław Mikołajczyk.
Słowa te nie odpowiadają jednak opinii mieszkańców. Ich odczucia poniekąd potwierdza sam samorząd karząc konsorcjum za niezadowalające wykonanie zadania.
- Robimy wszystko, żeby firma nasze standardy realizowała i właściwie wykonywała swoje usługi – mówi Adam Mróz. – Liczę na to, że pozna miasto, jego specyfikę, nasze oczekiwania i wtedy będziemy mogli powiedzieć, że należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Na dzień dzisiejszy codziennie widzę jeszcze wiele elementów do poprawy. One są usuwane, ale nie chodzi o to, żebyśmy tylko my wskazywali, firma powinna robić to sama na podstawie specyfikacji i swoich doświadczeń – dodaje. – Tych wszystkich, którzy są zaskoczeni, zawiedzeni wypada tylko przeprosić, będziemy poprawiać standardy – deklaruje.
Jak zapewnia, na razie o rezygnacji z usług firmy mowy nie ma.
- Nie ma jeszcze podstaw do tego, żeby umowę zrywać, ale obniżamy wynagrodzenie – informuje. – Zerwanie umowy w trakcie trwania ma zawsze swoje konsekwencje. Jeśli do niej dojdzie, to po sezonie, a nie teraz, kiedy taka decyzja sparaliżowałaby miasto.
Na konferencji prasowej 22 lutego burmistrz ocenił współpracę z firmą odśnieżającą.
- Funkcjonariusze straży miejskiej przeprowadzili kontrolę odśnieżania, były intensywne opady, więc to był najlepszy czas, żeby zweryfikować działalność firmy. Pewne elementy były zausterkowane, ale generalnie oceniamy, że usługa wykonana jest poprawnie – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Podczas spotkania z sołtysami, niektórzy wypowiadali się dobrze o firmie odśnieżającej, niektórzy przeciwnie. Nasza gmina była po prostu podzielona na sektory, tam gdzie był dobry kierowca, który dobrze wykonywał swoje obowiązki, to sołtysi byli zadowoleni.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl