WKS lepszy od Orła

(Zam: 20.02.2013 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem WKS-u 6:1, zakończyło się sparingowe spotkanie drużyny z Rząśnika przeciwko Orłowi Sypniewo. Bramki zdobyli Grzegorz Abramczyk, Bartosz Salamon i Jan Kopiejewski.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 17 lutego w Baranowie. Od początku pierwszej połowy na boisku przeważali rząśniczanie. Podopieczni trenera Artura Salamona stwarzali dużo zagrożenia pod bramką Orła. Przełożyło się ono na trzy bramki dla WKS-u, których autorem był Grzegorz Abramczyk. Rywale w pierwszej odsłonie odpowiedzieli jednym trafieniem.
Drugą połowę od ambitnych ataków rozpoczęli piłkarze z Sypniewa. Dosyć chaotyczne akcje ofensywne były na szczęście skrupulatnie zatrzymywane przez blok defensywny WKS-u. Po 20. minutach gry inicjatywę odzyskali rząśniczanie. W 64. minucie po podaniu Abramczyka, czwartą bramkę dla WKS-u zdobył debiutujący w zespole Bartosz Salamon. Chwilę później zespół z Rząśnika był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak zarówno Abramczykowi, jak i Markowi Kucharczykowi na przeszkodzie stanął słupek. Czego nie udało się kolegom, w końcówce spotkania dokonał Jan Kopiejewski, który swoimi dwoma golami, ustanowił ostatecznie wynik spotkania na 6:1.
WKS Rząśnik – Orzeł Sypniewo 6:1 (3:1)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 8., 18. i 39., B. Salamon 64., J. Kopiejewski 79. i 87.
WKS: Ł. Rogulski (65. – P. Rosiński) – Ł. Abramczyk (70. – T. Osowiecki), P. Kulesza, Ł. Kamiński, A. Ciemerych – A. Borek (80. – P. Todorowski), P. Osowiecki (60. – M. Kucharczyk), B. Salamon, Ł. Golianek – G. Abramczyk (85. – P. Abramczyk), P. Żakiet (70. – J. Kopiejewski).
W kolejnym spotkaniu sparingowym, WKS zmierzy się w Ciechanowie z Kryształem Glinojeck. Zespół ten występuje obecnie w Lidze Okręgowej. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 23 lutego.