Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Totalny kataklizm, czyli koniec świata

Ikona
(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

Poczułam się rozczarowana i oszukana. 21 grudnia 2012 r. miał nastąpić koniec świata. Nie żebym specjalnie na to czekała, ale jednak myślałam, że coś tam się zatrzęsie, może zagrzmi, wybuchnie albo chociaż spadnie. Nie bałam się, byłam odważna. Nie czytałam co prawda wszystkich przepowiedni i wróżb dotyczących tej magicznej daty, jednak czekałam na coś niezwykłego.

Skoro miał nastąpić koniec świata obejrzałam filmy, które nakręcono w związku z tym wydarzeniem. Szeroki wachlarz filmów katastroficznych ma jedna z naszych telewizji. Niesamowitą wyobraźnię trzeba mieć, żeby takie cudne historie wykombinować. Obejrzałam więc filmy o pękającej ziemi, wulkanach wypluwających kamienie, lawę i chmury pyłu, o spadających ptakach, o nagłej zmianie biegunów ziemi, a nawet taki o pszczołach mutantach. W końcu wszystko mogło się zdarzyć. Skoro mogło, to trzeba wiedzieć jak do tego się przygotować. Okazało się, że przygotować się nie da. Jeśli nie masz wora kasy, to nie przeżyjesz. Jak nie jesteś VIP-em, też uratować się nie uda. Jeśli władzy w rękach nie masz – nie poradzisz sobie, bo nikt śmigłowcem na ratunek nie przyleci i nikt miejsca w arce nie zaproponuje. Nie mam nadmiaru pieniędzy, nie jestem VIP-em i nie mam w rękach władzy. Pogodziłam się z tym, że jak 99,99% ludzi będę musiała radzić sobie sama. Darowałam sobie oglądanie filmów o stworach kosmicznych, gdyż zwykła próżność powoduje, że nie wierzę w istnienie innej cywilizacji niż nasza ludzka.
Z ciekawością i niedowierzaniem patrzyłam na bunkry, które można zakupić. Ze śmiechem słuchałam opowieści o małżeństwach, które się rozwiodły po to, aby ostatnie chwile życia przeżyć bez zbędnych zobowiązań. Zdziwiona patrzyłam na tych, którzy swoją kasę i tę pożyczoną na beztroskie życie zaczęli wydawać z nadzieją, że niczego co bank im dał oddawać nie będą musieli, wszak koniec świata jest bliski.
Magiczna data 21 grudnia minęła. Położyłam się spać rozczarowana, dookoła były same zwykłe rzeczy.
Skoro 2012 rok nie zakończył naszego istnienia, to dziennikarze ponownie zaczęli karmić nas opowieściami o kolejnej dacie końca świata. Rok 2036 to rok, kiedy asteroida 99942 Apophis prawdopodobnie zderzy się z ziemią. Wiek słuszny będę już wtedy miała, więc koniec świata nie jest mi straszny.
Kolejną lawinę wizji końca świata spowodowała abdykacja Benedykta XVI. Ciemnoskóry papież zacznie rządzić Watykanem, a po nim już nic więcej nie będzie. Być może wizja ta tyczy upadku kościoła. Być może chodzi o upadek cywilizacji. Nikt nie wie, co tak naprawdę się wydarzy. Kolejne przepowiednie zostaną zapewne rozszyfrowane wtedy, gdy coś się stanie. Wtedy liczby i symbole zaczną nagle do siebie pasować.
Może jednak koniec świata to nie kataklizmy typu wulkan, huragan, śnieg, żar z nieba się lejący, trzęsąca się ziemia. Może koniec świata to my – ludzie. Może to nasze ludzkie postępowanie względem siebie spowoduje koniec tego, co tyle wieków tworzyliśmy.
Polityka, władza, rządza pieniądza są tak ważne dla życia, że nie patrząc na konsekwencje tego co robimy, brniemy po trupach do celu.
Od polityki starałam trzymać się z daleka. Nie bardzo wiem, co do czego czasami można przypiąć. Polityka ta na samej górze jest mało zrozumiała. Dzisiaj mówią to, jutro tamto, za rok wyprą się tego, co powiedzieli wcześniej. Gdyby nie ówczesna technika łatwo można by wypowiedzianych słów się wyprzeć. Niestety, nagrania telewizyjne i radiowe zawsze gdzieś pozostają. Dotrzeć też można do archiwów gazet, w których napisane jest to, co kiedyś było mówione. Co prawda, zawsze można powiedzieć, że tylko krowa zdania nie zmienia, więc zmiana poglądów świadczy jedynie o naszym wewnętrznym rozwoju. Można też iść w zaparte, że ktoś coś źle zrozumiał, wyrwał zdanie z kontekstu i zrobił z nas kompletnego idiotę, a tak naprawdę idiotą jest ten, kto to napisał.
Przykład idzie z góry, więc włodarze szczebla niższego również mówią co w danej chwili mówić należy. Na dżentelmeńskie umowy się powołują, ale o jakie umowy chodzi, nikt niestety nie wie. Przy rozliczaniu kolejnej inwestycji mało logicznie oświadczają, że milion milionowi nie jest równy. Biedny szary człowiek do słowników zaczyna sięgać, ludzi podpytuje i zastanawia się, o co właściwie chodzi. Języka włodarzy nikt nie rozumie, nikt nie rozumie ich myślenia.
Nie wiadomo, kiedy burza w lokalnym środowisku została wywołana, sypią się komentarze niezadowolonego ludu. Lud szpera, kombinuje, łączy, wyczytuje, pamięta. Wspólnymi siłami przypomina sobie zdarzenia i słowa kiedyś wypowiedziane. Lud zaczyna rozliczanie, zaczyna pisanie, lud chyba pokazał swoje niezadowolenie i brak przyzwolenia na bałagan panujący w powiecie. Władza zapewne zaczyna myślenie.
Pomimo panującego kryzysu władza większe i mniejsze nagrody ludowi przyznaje na znak, że do ludu wychodzi, że o ludzie pamięta, że otwarta jest i bardzo hojna. Kolejny „Supertalent” został wręczony. Szanowna powiatowa kapituła rozdała kolejne „Za czyny”. Oczekuję dnia, kiedy do lokalnego SLD ludzie zaczną walić drzwiami i oknami zgodnie z obietnicami danymi na niedawnym spotkaniu. Teraz ze strachu, że ktoś zrobi im zdjęcie nie chcą tego robić. Być może za pół roku ludzie zrobią się piękniejsi i fotka znienacka im zrobiona nie wywoła ogólnej paniki. Myślę sobie, że władza również w inny sposób do ludu powinna docierać. Czekam więc niecierpliwie na Mrozobus, który ludzi w powiecie zacznie odwiedzać i pytać, czy żyje się im dobrze. Skoro przykład z góry idzie, lokalne PO w tyle zostać nie może. Nie bardzo wiem, kto mniejszym busikiem za nimi będzie pomykać. Nie wiem, czy będą to przedstawiciele lokalnego PiS, czy może ci od Nowosielskiego. Być może jeden wielki autobus zostanie wysłany w powiatową podróż, oby kłótni w koalicji nie wywołać. Czekam na kolejne hasło PSL, gdyż przejadło mi się już to „Człowiek jest najważniejszy”. Być może zmiana na „Jestem najważniejszy” będzie dla ludzi bardziej zrozumiała, gdyż dotyczyć będzie jednej konkretnej osoby, którą każdy sam wybrać sobie może.
Totalny kataklizm nadciąga – ludzie niezadowolenie swoje w końcu okazali. Na razie na forach internetowych. Ja ponownie poczułam na plecach oddech zbliżających się wyborów. Niejednokrotnie wtedy powiemy „Koniec świata!” czytając przedwyborcze wypociny. Być może powiemy „Koniec świata”, gdy zobaczymy wyniki wyborcze. Być może polityczny koniec świata nas czeka, jeśli mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wykażą się odwagą przy najbliższych wyborach.

Judyta

Komentarze

Dodane przez LEN, w dniu 27.02.2013 r., godz. 19.42
"Jestem najważniejszy" świetnie pasuje do nieomylnego, wszechwładnego, najmądrzejszego i jakże pięknego, przystojnego, uroczego wicestarosty Bociana. TAK!!! to z pewnością będzie jego hasło wyborcze w nadchodzących wyborach.
Szanowna Judyto!
Dodane przez monk, w dniu 27.02.2013 r., godz. 19.49
Kpisz sobie z tematu, o którym nie masz zielonego pojęcia. Na 'znawcę' typu Geryl pewnie trafiłaś.
Dodane przez Bożena, w dniu 27.02.2013 r., godz. 21.18
Jakiś Monk niech nie monci Ci :) we właściwym rozPOznaniu sprawy. Zrozumcie!!! Partie się skończyły!!! Nr1 na liście niczego już nie bedzie gwarantował. Żaden spindoktor z Tulewa czy Klina nie będzie miał już większego znaczenia. Dokona się selekcja pozytywna!!!
Dodane przez Hanka, w dniu 27.02.2013 r., godz. 21.30
A czy ktoś jeszcze da się nabrać na pijarowsko-kretyńskie hasła typu - "bądź z nami" ? Jakie będzie serewował nam Mróz, Siekierski i reszta PO-lityków?
Dodane przez Czapla, w dniu 27.02.2013 r., godz. 21.39
Bocian pierwszy modniś powiatu :P
Dodane przez Osma, w dniu 27.02.2013 r., godz. 21.45
Jakiś monk chciałby swoją POwską religię uprawiać tu na działce. Szanowny Monk zielono może ma w swojej GŁOWIE? Szałajda jest naga!!!
Dodane przez Zen, w dniu 27.02.2013 r., godz. 21.57
"Totalny kataklizm nadciąga" ...polityczny koniec świata nas czeka, jeśli mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wykażą się odwagą przy najbliższych wyborach... Wykażą sie mimo stosowanego na masową skalę przkupstwa... Odejdź waść! Wstydu sobie oszczędź!!!
Bożena
Dodane przez monk, w dniu 27.02.2013 r., godz. 22.01
Odniosłem się do tzw. końca świata.
Osma
Dodane przez monk, w dniu 27.02.2013 r., godz. 22.02
Jakiegoś, to u siebie w domciu poszukaj. POlszewików też.
Dodane przez O.N.A., w dniu 27.02.2013 r., godz. 22.22
"MonK" choć z rzadka to naszym komentatorem jest. Proszę o zachowanie szacunku. "Osma" jawi mi się pierwszy raz i jeżeli ma uprzedzenia, to chyba POmylił adres!
Koniec swiata
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 27.02.2013 r., godz. 22.50
Przezylem juz chyba z 10 koncow swiata a umre normalnie jak wiekszosc. Na raka.
POdobno władza nie czyta komentarzy, wcale!
Dodane przez Golem, w dniu 28.02.2013 r., godz. 08.16
Totalny kataklizm nadciąga - ludzie niezadowolenie swoje w końcu okazali. Na razie na forach internetowych.
Sol drogowa
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 28.02.2013 r., godz. 12.04
POkazali niezadowolenie na forach. I na tym sie prawdopodobnie skonczy. Moze Polacy otepieli od soli drogowej ktora im serwuja w jedzeniu bo Bulgarzy jakos potrafili pokazac niezadowolenie na ulicach. Ale tam klimat cieplejszy i nie maja takiej soli.
Dodane przez Wlad, w dniu 28.02.2013 r., godz. 12.23
Pan Adam Mróz, poniekąd wpadł "we własne sidła" obłudy i POpulizmu. Co nam oPOwie POdczas kolejnej kampanii, żę "bardzo by chciał, że się POstara"? Mija czas a pan Adam poza regularnym inkasowaniem burmistrzowej pensji niewiele ma osiągnięć. Ja widzę głównie działania POzorowane.
Dodane przez Jan4P, w dniu 28.02.2013 r., godz. 12.55
Pani Judyto, władza wyczuła, że obdarowywanie swoich różnego rodzaju funkcjami, stołkami i cichymi POsadkami (w ślubnym prezencie), to za mało żeby wygrać kolejne wybory. Niezadowolenie rządów trzech burmistrzów jest tak wielkie a i świadomość społeczna wzrosła. Będziemy teraz obserwować prawdziwy festiwal "dobroczynności Nowosielskiego". Będzie Pochylał się nad losem zaniedbanych środowisk. PO dziesięciu latach będzie chciał udowodnić, że wart jest kolejnych dziesięciu. Dla mnie to jednak puste pijarowskie zagrania. To człowiek nieskuteczny i zakompleksiony. POlitykę zastępuje działaniami POd publiczkę. Szkoda naszego życia, szkoda kolejnej trwającej cztery lata kadencji, naprawdę szkoda czasu i pieniędzy na te warte siebie towarzystwo - Nowosielski, Mróz, Warpas.
"Koniec świata"
Dodane przez Asia, w dniu 28.02.2013 r., godz. 15.14
Koniec wielkiej POlityki dla naszych nieudaczników, nie musi być wcale "końcem świata". Mogą i raczej POwinni zająć się dobroczynnością, filantropią, bezinteresowną POmocą finansowaną z własnej kieszeni :). Będzie to w końcu uczciwe.
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.02.2013 r., godz. 15.45
Zdzich mówi, że największym naszym błędem było POzwolić aby taki Nowosielski PO pierwszej zmarnowanej kadencji, utrzymał się na stołku przez 10! lat. Jakmy na tym wyszliśmy? On całkiem dobrze, dom wielki jak stodoła rośnie na Kasztanowej!
Dodane przez Grześ, w dniu 28.02.2013 r., godz. 16.58
Pewne pytania np. o utracie przez Mroza i Nowosielskiego milionów na dokończenie "obwodnicy śródmiejskiej" POwrócą do nich jak bumerang. Nie zamydlą już nikomu oczu swoimi wizjami "nowoczesnego Wyszkowa".
POwtórzę za Polakiem
Dodane przez Inka (mała Inka), w dniu 28.02.2013 r., godz. 19.58
Czy Nowosielski fundując nam tak strasznie wysokie opłaty za śmeci, zasługuje na nasze zaufanie?
Powtarzam z RóząL. i POpieram!
Dodane przez Inka (mała Inka), w dniu 28.02.2013 r., godz. 20.01
hasło wyborcze, którego mu nie zaPOmnę, do jego kolejnych przegranych wyborów jest jego cytatem: - "Rodzina wielodzietna, wcale nie musi być biedniejsza od małodzietnej". Brawa, czekamy na więcej.
Dodane przez $$$, w dniu 28.02.2013 r., godz. 21.40
Jak bumerang wróci pytanie, które niedawno zadał "zabużak", -jak zakończyła się sprawa sprzedaży maszyn po byłej FSO? Adresowane do pana Chodkowskiego. Kampania będzie naprawdę ciekawa.
Dodane przez ka78, w dniu 28.02.2013 r., godz. 22.30
Pani Judyto, "końca świata", w pewnym sensie upatruję w nowej ordynacji wyborczej zwanej JOW! Nie będzie już partyjnych list i 5% progu. W danym okręgu wygra najlepszy! Unikniemy przypadkowych radnych, których dobre miejsce na liście wywindowało na stołek. Skończy się kupczenie i wierzę, że ekipa, która zafundowała nam nieludzkie POdwyżki opłat za śmieci w całości POżegna się z RZĄDZENIEM!!!
Cała ta "szałajda" musi odejść!
Dodane przez Bożena, w dniu 28.02.2013 r., godz. 23.03
Oj wróci wiele niewygodnych pytań. Widać już nerwowe ruchy wyszkowskiej "szałajdy", czyli kampania nadejdzie szybciej niż myślimy. Janie4P, masz rację, że szkoda na tę spalarnianą ekipę i czasu i pieniędzy. Jeżeli lekarstwem na bezrobocie ma być budowa w mieście spalarni, to już POdziękujmy nieudacznikom.
Dodane przez Witek, w dniu 28.02.2013 r., godz. 23.24
Tylko do Rady Miejskiej bedą JOW w wyborach do powiatu po staremu.
Dodane przez oservatorre, w dniu 01.03.2013 r., godz. 08.30
Wielo-kadencyjność burmistrza Nowosielskiego nie przyniosła miastu oczekiwanego rozkwitu. Urósł nam do miana udzielnego różowego księcia i wstawił do rady kilku radnych - słupów, którzy później pełnią w radzie rolę statystów. W ten sposób w Polsce w większości gmin zlikwidowano demokrację i zastąpiono ją dyktaturą jak w Wyszkowie.
Nowy początek.
Dodane przez obserwator z ciemności, w dniu 01.03.2013 r., godz. 09.44
Felietony Judyty są innym spojrzeniem na każdy tydzień niż moje, które jest według schematu rodzina-praca-coś tam robienie. Bez zbytniej ekscytacji, przy kawie czy gorącej czekoladzie, z problemami dnia codziennego. Duży walor poznawczy, jak żyje i jakie ma przemyślenia inny czterdziestolatek niż ja i do tego kobieta. Rzeczywistość samotności ale na tyle atrakcyjna, że jest co napisać co tydzień i na tyle atrakcyjne w formie, że chcą to wydrukować. Powodzenia w pisaniu bo odzew i zainteresowanie jest.
Dodane przez Wanda, w dniu 01.03.2013 r., godz. 10.46
Moim zdaniem, oczywiście gdyby mnie ktoś o nie zapytał, nie uważam wcale, że burmistrz Nowosielski całkiem nic nie zrobił. Ma na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy. Jednak bilans "zysków i strat" wychodzi na jego niekorzyść. Nie powinien się wygłupiać z dalszą chęcią przedłużania swoich bądź co bądź słabych rządów.
Dodane przez Iza, w dniu 01.03.2013 r., godz. 15.12
Felietony naszej Judyty, to prawdziwa wiśnia w torcie. Mam nadzieję, że nam ich nie zabraknie!
Dodane przez Rybienko, w dniu 01.03.2013 r., godz. 16.12
tego dnia 21 grudnia byl wypadek na przejezdzie w Rybienku,dla Rybienka i Drogoszewa to byl koniec ,zero dojazdu do Wyszkowa,brak alternatywnego wyjazdu,chyba ze ktos zna objazd przez Deskurow,moze Powiat zrobi te droge do Deskurowa,oby
Koniec świata
Dodane przez Ken, w dniu 01.03.2013 r., godz. 17.15
"Oczekuję dnia, kiedy do lokalnego SLD ludzie zaczną walić drzwiami i oknami zgodnie z obietnicami danymi na niedawnym spotkaniu. Teraz ze strachu, że ktoś zrobi im zdjęcie nie chcą tego robić." Onet informje SLD ostro w górę! (Palikota koniec?) czy znaczy to, że towarzysz M.Owsianka i Z. Wisniewski powrócą do POlityki? Koniec świata!!!
Dranstwo
Dodane przez Sowa, w dniu 02.03.2013 r., godz. 14.09
Dranstwem jest tworzenie prawa, ktore wyznacza w rozliczeniu rocznym emerytowi lub renciscie podatek smieciowy w wysokosci pobieranej przez niego -1 emerytury miesicznej. To jest dranstwo.
Dodane przez Jan4P, w dniu 02.03.2013 r., godz. 21.51
Ze zdumieniem przeczytałem, ze gburmistrz Nowosielski zaprasza na "otwarcie sezonu rowerowego", kampania się juz zaczęła! PO 10 latach odkrył niewinną imprezę i POłożył na niej swoją "łapę". Dla niezorientowanych - jest to POwski rajd POd szyldem "Leśnej Szkoły" (tak , czołowego aktywisty PO w Wyszkowie - "guru" Jurka Sitka).
Dodane przez Bożena, w dniu 02.03.2013 r., godz. 23.13
Tonący chwyta się brzytwy. Pisałam już, że niePOpularna PO bedzie zastęPOwana różnego rodzaju klubikami, towarzystwami itp. Jednak skompromitowani działacze nie zmienią swojego nazwiska, zawsze będą kim byli, a my będziemy o tym przyPOminać.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 03.03.2013 r., godz. 08.42
A skąd to burmistrz POsiadł wiedzę, że każdy mieszkaniec gminy POzostawia rocznie 350 kg. śmieci? I stuszkowie i dzieci. Absolutnie się z tym nie zgadzam.
Dodane przez Wlad, w dniu 03.03.2013 r., godz. 11.08
Ten antyburmistrz zapłaci za wszystko, a ceną będą przegrane wybory. Skończy się "szałajda" i zastęPOwanie zewnętrznych inwestycji - ciągłym POdnoszeniem POdatków!
Dodane przez Grześ, w dniu 03.03.2013 r., godz. 13.55
Nieskutecznośc naszych burmistrzów jest POrażająca. Mamy ich trzech, ale niewiele dobrego z tego faktu dla nas wynika. Najwyższe śmieciowe opłaty staną się "gwoździem do trumny" tej ekipy.
Dodane przez Pies, w dniu 03.03.2013 r., godz. 16.21
Wyszków POdupada, widać to na każdym kroku. Jedynie burmistrzów nie opuszcza dobry humor. Widać, że 10 lat "POsługi", to o wiele za dużo. Dobre POmysły już się dawno skończyły.
dzentelmeńskie umowy...
Dodane przez Widz, w dniu 03.03.2013 r., godz. 17.03
Nie należy zaPOminać o ul. IAWP, koszmarnych skrzynkach energetycznych i ciągle stojących betonowych słupach, które starosta obiecał zlikwidować. Taka jest ta "certyfikowana jakość".
ile jest to wszystko warte?
Dodane przez Pipi, w dniu 03.03.2013 r., godz. 18.40
Te wszystkie śmieszne cyertyfikaty są tyle warte ile zapłacili za nie, żeby je sobie po prostu kupić i mieć się czym POchwalić. Jest czym? Mam wielkie wątpliwości.
Nie godzę się na ciągłe POdwyżki, a swoje niezadowolenie wykażę POdczas zbliżających się wyborów!
Dodane przez Bożena, w dniu 04.03.2013 r., godz. 00.27
Dobre pytanie Królowej B. Skąd i kto, na jakiej podstawie wyliczył, ile to gromadzimy śmieci (350 kg!)? Ciekawam, czy dzieci Nowosielskiego wywiązują się z tego śmiecenia?
Uważam POdobnie!
Dodane przez Jan4P, w dniu 04.03.2013 r., godz. 08.19
POkażmy, że nie stać nas na marnowanie czasu i pieniędzy na utrzymywanie prezesów, a jednocześnie radnych na budżetowych stołkach (PWiK), którzy widocznie za dużo czasu POświecają POlityce, a za mało POzyskiwaniu unijnych funduszy.
Szkoda gadac
Dodane przez Sowa, w dniu 04.03.2013 r., godz. 09.32
Za te smieci glowny burmistrz zabulu 6 tysiakow za rok. No 1 tysiaka od czlowieka za rok obrachunkowy.Ale wymyslil !
Wyszków się bawi.
Dodane przez %%%, w dniu 04.03.2013 r., godz. 11.10
Organizowanie Igrzysk to główne działanie Nowosielskiego i spółki. Ostatnie tego typu to Gala boksu w tą niedzielę. Najpierw z Migaczewem oszukiwali, że będzie walczył Mateusz Tryc, chociaż Migaczew wiedział ,że Tryc będzie walczył w turnieju Gand Prix, w którym wygrał swoją kategorię. Zamiast wydać kasę na wyszkowski sport, więcej dać na piłkę nożną albo na sporty walki takie jak np. boks wydał na śmieszną galę. Czy wie Nowosielski w jakich warunkach trenują przedstawiciele boksu i sztuk walki? Popatrzcie na zdjęcia z gali jakie ta ekipa zrobiła sobie zdjęcia z tej okazji.
Shit!
Dodane przez Dosyć tej szałajdy!!!, w dniu 04.03.2013 r., godz. 11.47
To Tryc nie walczył ??? Ale szałajda!!! Jak to możliwe? Całe miasto kibicowało imprezie ze względu na mającego wziąć udział w gali ziomka Tryca, a tu ch...! Funduj sobie pan takie "promocje Wyszkowa" z własnej kieszeni"!!!
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL., w dniu 04.03.2013 r., godz. 13.26
- Czy to etyczne panie burmistrzu, zapytają dziennikarki? POczułam się zrobiona w konia. - Czy to etyczne panie burmistrzu?
Dodane przez Lokis, w dniu 04.03.2013 r., godz. 17.16
Nie postarali się. Dobrze, że nie poszszedłem. Z "GALĄ" jak z tymi certyfikatami, ładnie pięknie jedynie na papierze.
Dodane przez O.N.A., w dniu 05.03.2013 r., godz. 07.48
Na boksie się nie znam i nie chcę się znać, ale faktycznie wyszło z galą trochę nie fer. Sprawdziłam i okazało się, że walka pana Tryca była reklamowana i zapowiadana na wielu różnych www.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl