Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2020 r., imieniny Krystyny, Sabiny

Za bezpieczeństwo nie odpowiadają, ale patrolują

Ikona
(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

Gmina Wyszków chce zorganizować dodatkowe patrole straży miejskiej i policji, które mają się odbywać w soboty wieczorem i w nocy. Ma w tej sprawie wystąpić w wnioskiem do komendanta wyszkowskiej policji.

Z taką propozycją do burmistrza wystąpiła komisja finansów. Poinformował o tym jej przewodniczący Jan Abramczyk na sesji 14 lutego.
- Oczywiście, takie patrole uruchomimy – zakomunikował zastępca burmistrza Adam Mróz. – Straż miejska nie jest w stanie, w przeciwieństwie do tego, co część mieszkańców sobie wyobraża, zapewnić dyżurów przy tym stanie osobowym.
Jednocześnie zaznaczył, że straż ma inne zadania niż zapewnienie bezpieczeństwa w gminie.
- Straż miejska to instytucja, którą traktujemy jak nasz wydział, wspiera urząd burmistrza w realizacji postawionych celów, nie odpowiada za bezpieczeństwo w mieście, choć jest formacją wspierającą oczywiście policję w tym zakresie – zakomunikował. – Szereg form pomocy, które gmina Wyszków oferuje policji upoważnia nas do tego, by powiedzieć, że za bezpieczeństwo odpowiada policja. Niezależnie, kto za bezpieczeństwo odpowiada, uważamy, że naszym mieszkańcom ono się należy i patrole takie zorganizujemy. Będzie to oznaczało, że w niektórych godzinach nie będzie w straży obsady w ciągu dnia.
Obecnie patrole policji i straży miejskiej realizowane są w piątki.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Zen, w dniu 28.02.2013 r., godz. 14.42
A może zamiast ładowania kolejnych pieniędzy w nieskuteczną PO- licję, starosta z wójtami i burmistrzem zastanowią się nad jakimś sPOsobem motywacji dla komendantów? Rok bez POprawy i aut! Aż się wszystko naprawi.
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.02.2013 r., godz. 15.39
Ostatnio pisałem o POmyśle wprowadzenia kadencyjności komendantów. najgorzej jest jak się stołek przyklei do d... Wtedy bezkarnie taki komendant POpada w nieróbstwo i czeka upragnionej emerytury!
Dodane przez ka78, w dniu 28.02.2013 r., godz. 22.21
Nie chodzi o zwiększenie liczby patroli, bo nie patrole same w sobie rozwiążą problem bezpieczeństwa. Miasto nękane jest przez różnego rodzaju typów, którzy grają policji na nosie. Potrzeba skuteczności i realnych wyników. Opieranie się na statystykach jest rozmydleniem tematu, a nękanie ludzi mandatami, bezpieczeństwa nie poprawia.
Dodane przez Bożena, w dniu 28.02.2013 r., godz. 22.53
Panie przewodniczący, mógłby pan użyć swoich wpływów żeby ci ze straży miejskiej zaczęli częściej odbierać telefony? Bezpieczeństwo POwinno POlegać na tym, ze mieszkaniec może POlegać na POwołanych w celu jego zapewnienia - instytucjach. Jest problem a dodzwonić się nie można.
"Dzień Żołnierzy Wyklętych"
Dodane przez Komenda, w dniu 02.03.2013 r., godz. 10.34
PO-licja mająca nadreprezentację nie złożyła kwiatów, nie zapaliła znicza, nie oddała hołdu. Wstyd mi za mundurowych nierobów!!!
Dodane przez WiN, w dniu 02.03.2013 r., godz. 16.04
POlicja chodzi na sznureczku PO. Takie jest moje zdanie.
Dodane przez Janke, w dniu 02.03.2013 r., godz. 20.09
policja szukała dziury w całym. wstyd, że Krzemiński nie zdobył się na cywilną odwagę i nie oddał hołdu. ale czego się PO nim sPOdziewać.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2013 r., godz. 20.17
POoooojąkany,lecz się chłopie bo z tobą coooraz gorzej

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl