Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaSpełniło się marzenie Norberta

Ikona
(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

Marzeniem chorującego na nowotwór Norberta z Porządzia było dostać telewizor. Dzięki Fundacji Dziecięca Fantazja, pragnienie szesnastolatka się spełniło.

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych w całej Polsce. W minionym tygodniu trzech jej podopiecznych z województwa mazowieckiego w Warszawskim Banku Spółdzielczym odebrało upominki. Wśród nich Norbert z Porządzia, który walczy ze złośliwym nowotworem. Chemioterapie, naświetlania, ciągłe podróże od szpitala do szpitala to codzienność chłopca. Pomimo, że rak rozprzestrzenił się po całym organizmie, chłopiec się nie poddaje. Norbert poza pobytami w szpitalach dużo czasu spędza w domu – chciał mieć duży płaski telewizor w swoim pokoju, aby choć przez chwilę mógł poczuć się jak w kinie.
W charytatywną akcję pomocy zaangażowane są Banki Spółdzielcze z Grupy BPS.
- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości spełniać pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka – mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja. – Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności, Fundacja – liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50 – dodaje.
Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest spełnianie marzeń dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi. Podopiecznymi są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2500 pragnień. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.
Fundację można wesprzeć:
- poprzez przekazanie odpisu 1 proc. podatku dochodowego,
- poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości SA nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja.
Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.f-df.pl oraz listownie na adres: Fundacja Dziecięca Fantazja ul. Kickiego 1, 04-373 Warszawa lub e-mail: info@f-df.pl.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl