Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Umowa z Włodkowicem, spotkanie z Ukraińcami

Ikona
(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

Wyszkowski samorząd gościł w minionym tygodniu delegację z ukraińskiej Winnicy, z którą współpracuje. Omawiali przygotowania do I Regionalnego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 29 maja w filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. W obecności gości burmistrz podpisał z prorektorem uczelni umowę dotyczącą m.in. aktywizacji zawodowej, popularyzacji wiedzy.

Przedstawiciele Urzędu Miasta w Winnicy oraz Obwodu Winnickiego przyjechali 7 lutego. Dzień później w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego spotkali się z reprezentantami władz Wyszkowa i powiatu, wojewody, marszałka i in.
- Jest ona przypieczętowaniem naszej dotychczasowej współpracy – tak mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski o umowie podpisanej podczas spotkania z prorektorem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica doc. dr. Robertem Żakiem
W ubiegłym roku gmina, przy okazji jubileuszu 510-lecia miasta, podobne porozumienie zawarła z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przy współpracy z uczelnią planuje w tym roku pod koniec maja zorganizować Wyszkowski Dzień Nauki.
- Cieszę się, że wyższe uczelnie wspomagają nas swoim autorytetem i wiedzą – podkreślił burmistrz.
- Staramy się, by nasza uczelnia kształciła wysoko wykwalifikowane kadry dla rynku lokalnego – podkreślił doc. dr Robert Żak. – Myślimy też globalnie, dlatego jesteśmy zainteresowani współpracą zagraniczną – mamy bardzo dobre kontakty ze Wschodem i Zachodem.
W listopadzie ubiegłego roku także starosta zawarł porozumienie ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica.
Dalsza część spotkania była poświęcona omówieniu I Regionalnego Forum Gospodarczego.
- Cieszę się, że tak wiele instytucji, urzędów odpowiedziało pozytywnie na nasz apel o wspólną organizację Forum – powiedział G. Nowosielski.
Wyszków i Winnica rozpoczęły swoją współpracę od wymiany doświadczeń dotyczących samorządów i kultury. Teraz chce ją rozszerzyć o kwestie gospodarcze, upatrując w niej szansy zarówno dla gminy, jak i dla przedsiębiorców. W forum ma wziąć udział szerokie grono specjalistów, przedstawicieli wielu środowisk oraz władz różnego szczebla. Niejako przy okazji, samorząd myśli o wspólnym koncercie w Warszawie rewii „Sylaba” i zaprzyjaźnionej z nią ukraińskiej grupy Barvinok, które miałyby wystąpić dla prezydentów Polski i Ukrainy.
Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim delegacje pojechały do przemysłowej dzielnicy Wyszkowa, by zobaczyć tamtejsze zakłady. Po południu w miejskiej bibliotece spotkały się z przedstawicielami wyszkowskich firm w ramach projektu „Przedsiębiorczy Wyszków”.
W sobotę 9 lutego goście z Ukrainy wzięli udział w premierze najnowszego widowiska rewii dziecięcej „Sylaba” zatytułowanego „Super..”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl