Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2024 r., imieniny Alicji, AlojzegoPiknik Naukowy na podsumowanie ferii

(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

W Szkole Podstawowej w Kręgach 8 lutego odbył się Piknik Naukowy podsumowujący warsztaty chemiczno-fizyczne dla dzieci, zorganizowane podczas ferii zimowych.

Warsztaty odbyły się w ramach współpracy Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyjazny Krąg” oraz Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Wyszkowie. Poprowadzili je wolontariusze z Fundacji „Przyszłość w nauce”.
W Pikniku uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Krąg, Łosinna i Olszanki oraz goście m.in.: wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński, sekretarz gminy Teresa Lipska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Anna Gołębiewska, a także nauczyciele, rodzice i lokalna społeczność.
Podczas pikniku dzieci zaprezentowały doświadczenia z chemii i fizyki, których nauczyły się podczas całotygodniowych warsztatów. Wśród prezentowanych doświadczeń można było zobaczyć chemiczne: ogród, jojo, koktajl, zapalanie z odległości oraz wodę wrzącą w temperaturze pokojowej.
Dzięki warsztatom dzieci poznały bliżej chemię i fizykę oraz nauczyły się bawić nauką.
Oprac. J.P.

Komentarze

Wstyd
Dodane przez 123, w dniu 20.02.2013 r., godz. 12.08
Pan Wójt oddał szkołę w Kręgach stowarzyszeniu (czytaj zlikwidował) a teraz przyjeżdża się tu lansować. Po trzykroć WSTYD!!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta