Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyWKS drugi i szósty w turniejach halowych

(Zam: 06.02.2013 r., godz. 10.30)

Na szóstym miejscu zmagania w piłkarskim turnieju w Dąbrówce zakończyli piłkarze WKS-u Rząśnik. Tydzień wcześniej zajęli drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Prezesa Wichru Sadowne.

Do turnieju w Dąbrówce przystąpiło osiem zespołów. Jeszcze przed pierwszym spotkaniem z rozgrywek wycofała się ekipa Mewy Krubin, której kilku zawodników nie posiadało odpowiedniego do gry w hali obuwia. WKS Rząśnik znalazł się w grupie B, w której rywalizował z drużyną gospodarzy, LKS-em Ostrówek oraz Bobrem Tłuszcz. W starciu z GKS-em Dąbrówka WKS wygrał po bramce Grzegorza Abramczyka. W drugim spotkaniu rząśniczanie zremisowali 1:1 z Bobrem, remis uratował gol Adama Borka. Przed ostatnim spotkaniem grupowym ekipa WKS-u miała realne szanse na awans do półfinału. Niestety, rząśniczanie w starciu z LKS-em Ostrówek byli jedynie tłem. Porażka 3:0 zepchnęła WKS na trzecie miejsce w grupie, które uprawniało do gry o 5 miejsce. W tym spotkaniu naprzeciw drużyny z naszego powiatu stanęła druga ekipa gospodarzy. Mimo wielu dogodnych do zdobycia bramki sytuacji, rząśniczanie ostatecznie ulegli 0:1, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. W rezultacie WKS zajął szóste miejsce w całych zawodach.
Ostateczna klasyfikacja:
1. LKS Ostrówek
2. GKS Dąbrówka
3. Mazur Radzymin
4. Rządza Załubice
5. GKS II Dąbrówka
6. WKS Rząśnik
7. Bóbr Tłuszcz
WKS: G. Brejnak, Z. Kałek, T. Osowiecki, P. Osowiecki, Ł. Abramczyk, G. Abramczyk, D. Modzelan, M. Żuchowski, P. Todorowski, A. Borek, M. Laska.
W Turnieju Halowym o Puchar Prezesa Wichru Sadowne wystąpiło również osiem zespołów. WKS trafił do grupy A rozgrywek. W pierwszym meczu pokonał pewnie zespół reprezentujący Ostrówek 2:0 (bramki zdobyli Grzegorz Abramczyk i Łukasz Kamiński). Drugim przeciwnikiem WKS-u był pierwszy zespół gospodarzy. Po dwóch bramkach Abramczyka, rząśniczanie wygrali 2:1. W decydującym o pierwszej lokacie w grupie spotkaniu, WKS zmierzył się z drużyną BBR-Trans. Po pięknej bramce Abramczyka oraz drugiej Borka, drużyna z Rząśnika wygrała pewnie 2:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie.
W półfinale naprzeciw WKS-u stanęli zawodnicy Błękitnych Stoczek Węgrowski. Początek spotkania należał do gości, potem jednak inicjatywę przejęli rząśniczanie, a ukoronowaniem ich przewagi były bramki Andrzeja Akiera i Grzegorza Abramczyka. Rywale odpowiedzieli honorowym trafieniem w ostatnich sekundach spotkania.
W finałowym spotkaniu WKS zmierzył się z zespołem Ekipka Sadowne. Mimo wielu dogodnych do zdobycia bramki sytuacji, żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w regulaminowym czasie gry. O ostatecznym triumfie w całym turnieju zadecydował więc konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 2:0, tym samym odnosząc triumf w całym turnieju.
WKS musiał ostatecznie zadowolić się drugim miejscem w turnieju. Najlepszym bramkarzem rozgrywek wybrano reprezentującego WKS Łukasza Rogulskiego. Bliski tytułu króla strzelców był natomiast Grzegorz Abramczyk.
WKS: Ł. Rogulski, Ł. Abramczyk, Z. Kałek, P. Osowiecki, P. Abramczyk, T. Osowiecki, A. Borek, A. Akier, G. Abramczyk, Ł. Kamiński, P. Żakiet.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl