Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lutego 2024 r., imieniny Cezarego, WiktoraRzecznik PZPN odwiedził SP nr 1

(Zam: 06.02.2013 r., godz. 10.30)

W piątek 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie odbyło się spotkanie z absolwentem szkoły, a obecnie rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakubem Kwiatkowskim.

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego przyjechał na zaproszenie Artura i Andrzeja Rębowskich. Podczas spotkania serdecznie powitała go wicedyrektor szkoły Elżbieta Niewiadomska, a prowadzący spotkanie Andrzej Rębowski przedstawił drogę, jaką przebył Jakub Kwiatkowski od zakończenia edukacji w Wyszkowie do stanowiska rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Mimo początkowych planów studiów informatycznych, ostatecznie wybrał dziennikarstwo. Już w trakcie studiów pracował w Radiu dla Ciebie oraz Radiu Zet. Po ukończeniu studiów podjął pracę w branży public relation. Pracował jako manager polskiego oddziału Eurosport, pełnił rolę dyrektora w media relations w agencji Polish Sport Promotion. Był również rzecznikiem PZPN oraz ministerstwa sportu i turystyki, gdzie skutecznie wprowadzał zasady profesjonalnej komunikacji korporacyjnej. Współpracował również przy organizacji Euro 2012. Obecnie powołany przez zarząd PZPN i prezesa Zbigniewa Bońka pełni funkcję rzecznika prasowego związku. Ta niewątpliwie trudna funkcja polega m. in. na kształtowaniu wizerunku PZPN w opinii publicznej.
Jakub Kwiatkowski zapytany o wydarzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, stwierdził, że z polskich sukcesów najbardziej ceni sobie złoty medal wywalczony przez Tomasza Majewskiego. Gość wspomniał również o swoich latach w SP nr 1. Podczas nauki w wyszkowskiej ,,jedynce” najbardziej lubił lekcje języka polskiego oraz wychowanie fizyczne. Zapytany, co chciałby przekazać uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 odpowiedział:
- Życzę wam, abyście kiedyś tak jak ja teraz, znaleźli się w tym miejscu i aby z wami przeprowadzono takie spotkanie.
Za najlepszego piłkarza wszechczasów Jakub Kwiatkowski uważa Argentyńczyka, Messiego, a za najlepszy klub FC Barcelonę. Zapytany, który stadion na świecie wywarł na nim największe wrażenie odpowiedział, że choć był na wielu stadionach, to jednak najpiękniejszy jest warszawski Stadion Narodowy. Najbardziej pamiętnymi dla niego meczami są natomiast starcia Polska-Portugalia (zwycięstwo 2:1) oraz przegrany finał turnieju olimpijskiego w Hiszpanii, podczas którego Polska uległa gospodarzom 2:3. Gość wspomniał również, że sam uprawia różne sporty, w szczególności lubi piłkę nożną oraz jogging.
Na zakończenie spotkania Jakub Kwiatkowski wpisał się do kroniki szkoły, otrzymał pamiątkowe albumy od burmistrza i starosty Wyszkowa, rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych fotografii. Dzieci wręczyły mu bukiet kwiatów.
opr. Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta