Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 marca 2023 r., imieniny Gabriela, MarkaPogotowie przeciwpowodziowe

(Zam: 06.02.2013 r., godz. 10.30)

Przez kilka dni w czterech miejscowościach gminy Długosiodło obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Miało związek z podniesieniem się stanu wody na Narwi.

Wójt 1 lutego ogłosił pogotowie dla wsi: Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański, Grądy Zalewne, Nowa Wieś. Zarządził też dyżury w Gminnym Zespole Zarządzania Kryzysowego w godzinach 7.00-20.00. Informacje o podjętych działaniach oraz sytuacji powodziowej na terenie gminy przekazywane były do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wyszkowie dwa razy na dobę.
Decyzja wójta spowodowana była podniesieniem się poziomu Narwi na wodowskazie w Zambskach Kościelnych (powiat pułtuski) – pogotowie ogłasza się dla 420 cm, a z piątku na sobotę stan poniósł się do około 440 cm. Zjawisko to miało związek z utrzymującym się na rzece zatorem lodowym. W weekend sytuacja się unormowała – zator w sposób naturalny ustąpił, woda opadła, dlatego w poniedziałek 4 lutego wójt odwołał pogotowie.
Żadne domostwo, czy gospodarstwo na terenie gminy Długosiodło nie zostało podtopione. Pracownicy gminy na bieżąco sprawdzali sytuację w terenie. Według prognoz na najbliższe dni, w gminie nie powinno być zagrożenia powodziowego.
W związku z podniesieniem się wody w Wiśle i Narwi inne gminy na Mazowszu także ogłosiły alarmy lub pogotowia przeciwpowodziowe.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl