Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaZa odwagę i ofiarność

(Zam: 06.02.2013 r., godz. 10.30)

Andrzej Urbaniak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku odebrał w Urzędzie Marszałkowskim Warszawie nagrodę i tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada” za uratowanie tonącego człowieka. Kapituła konkursu „Strażak Roku 2012” zgłosiła nominację w uznaniu za odwagę i ofiarność ochotników, którzy w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia ruszyli z pomocą.

Wraz z Andrzejem Urbaniakiem wyróżnienie dostał druh Andrzej Sroka, który w październiku pomógł kobiecie rannej w wypadku samochodowym. Nagrody ufundowane przez samorząd województwa wręczyła członkini jego zarządu Janina Orzełowska.
Kiedy 4 listopada Andrzej Urbaniak usłyszał sygnał syreny strażackiej wybiegł na podwórko – na środku starorzecza Bugu zobaczył wywróconą łódź i mężczyznę, który się jej trzymał. Temperatura wody wynosiła tego dnia około 5-7 stopni, wiał zimny wiatr, mężczyźnie groziło szybkie wychłodzenie organizmu. W kapciach i koszulce Andrzej Urbaniak chwycili z synem należącą do nich łódkę i popłynęli w kierunku wędkarza. Druh złapał go za kołnierz i zaholował go na brzeg. Mężczyzna miał objawy hipotermii. Na miejsce dojechał jeden z członków z OSP Słopsk, który z Andrzejem Urbaniakiem pomógł poszkodowanemu zdjąć część przemoczonej odzieży i wsiąść do samochodu.
Konkurs na „Strażaka Roku” organizowany jest od 2001 roku. Do tytułu „Strażaka Miesiąca” można zgłaszać osoby, które wyróżniły się w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.
J.P

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl