Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny

Z piekła do nieba

(Zam: 31.01.2013 r., godz. 10.30)

W 15 kolejce rozgrywek I ligi siatkarzy Camper Wyszków pokonał KPS Jadar Siedlce wynikiem 3:1. Zwycięstwa za trzy punkty nie zwiastował jednak pierwszy set, którego wyszkowianie przegrali do 13.

Mecz został rozegrany w sobotę 26 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. Premierową partię, określanego jako derby Mazowsza spotkania, Camper rozpoczął w składzie: Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Waldemar Świrydowicz, Mariusz Pruski, Konrad Woroniecki, Tomasz Knasiecki (libero). Od początku pierwszego seta w uderzeniu byli siedlczanie. Bardzo agresywnie grający na siatce rywale bardzo szybko wywalczyli sobie dużą przewagę punktową, którą w dodatku cyklicznie zwiększali. Trener Jan Such próbował ratować sytuację zmianami, wprowadzając na boisko Bartosza Zrajkowskiego i Dominika Zalewskiego. Nowi zawodnicy nie zdołali jednak odwrócić losów pierwszego seta. Camper uległ 13:25.
W drugiej partii sytuacja na boisku uległa obróceniu o 180 stopni. Dopingowani przez tłumnie zgromadzonych kibiców wyszkowianie podnieśli się z kolan i całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. Świetnie spisywali się zwłaszcza Dominik Zalewski i Łukasz Kaczorowski. Ten ostatni, oprócz gry na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, rozbijał również rywali bardzo silną zagrywką. Ostatecznie wyszkowianie wygrali partię 25:13, w najlepszy z możliwych sposobów zacierając negatywne wrażenie z pierwszej odsłony.
W trzecim secie wyrównane były jedynie pierwsze akcje, potem ponownie dominował Camper. Dobra gra blokiem oraz bardzo dobra postawa Sebastiana Wójcika w elemencie ataku, wyprowadziła Camper na siedmiopunktowe prowadzenie w środkowej fazie seta (18:11). Goście próbowali wybić wyszkowian z uderzenia przerwami na żądanie, a gdy to nie skutkowało, również zmianami. Przewaga Campera była jednak w tym secie niepodważalna, gospodarze ,,dowieźli” swoje prowadzenie do końca seta, wygranego ostatecznie 25:19.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii, podopieczni trenera Sucha nie zwalniali. Co prawda początek był dosyć wyrównany, jednak poczynając od wyniku 9:9, wyszkowianie rządzili i dzielili na boisku niepodzielnie. Kolejną serię potężnych zagrywek zaserwował gościom Łukasz Kaczorowski. Po jego asie serwisowym Camper prowadził już 14:9. Mimo ambitnej walki, siedlczanie nie byli w stanie zagrozić gospodarzom. Ostatecznie wyszkowianie wygrali czwartego seta 25:19, a tym samym 3:1 w całym meczu.
Statuetkę dla najlepszego siatkarza spotkania otrzymał Łukasz Kaczorowski. Innymi wyróżniającymi się zawodnikami tego spotkania po stronie Campera byli na pewno Dominik Zalewski i Sebastian Wójcik oraz nękający rywali blokiem Waldemar Świrydowicz. Warto również pochwalić fantastyczną postawę kibiców, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali swój zespół.
Camper Wyszków – KPS Jadar Siedlce 3:1 (13:25, 25:13, 25:19, 25:19)
Camper: Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Waldemar Świrydowicz, Mariusz Pruski, Konrad Woroniecki, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Bartosz Zrajkowski, Dominik Zalewski, Igor Kozłowski, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik.
I trener: Jan Such.
II trener: Konrad Chrzczonowski.
W 16 kolejce Camper zmierzy się na wyjeździe ze Ślepskiem Suwałki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 2 lutego. Po zwycięstwie z KPS-em, Camper awansował na czwarte miejsce w tabeli.
AZS UAM Poznań – Ślepsk Suwałki 3:1
Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała 3:0
Kęczanin Kęty – Energetyk Jaworzno 3:0
Stal Nysa – Pekpol Ostrołęka 3:2
Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:2